KNGU: meer dan honderd meldingen in afgelopen twee maanden
BEEKBERGEN (ANP) - De afgelopen twee maanden zijn er 130 zogenoemde meldingen gedaan van grensoverschrijdend gedrag in de turnsport. Dat heeft de KNGU dinsdag bekendgemaakt.
Het gaat om de periode 21 juli tot en met 23 september waarin de meldingen bij Centrum Veilige Sport Nederland of via de vertrouwenscontactpersonen van de KNGU zijn binnengekomen.
In totaal gaat het over meer dan 100 beschuldigden over een periode van 35 jaar; van 1986 tot 2020. Volgens de KNGU zijn de meeste meldingen van voor 2012.
Contact
De turnbond wilde benadrukken dat de term melding niet zoveel betekent als een aangifte. "De termen 'meldingen' en 'signalen' worden veelvuldig verkeerd geïnterpreteerd. Het wekt de indruk dat er bij een melding altijd aangifte tegen een persoon wordt gedaan, maar dit is niet zo. Daarom gebruikt de KNGU voortaan de term 'contact'. Dit contact staat voor een klacht, signaal, ervaring of een vermoeden van grensoverschrijdend gedrag in onze sport", meldde Marieke van der Plas, de directeur van de KNGU.
Wanneer iemand, die een melding doet, wil dat er verder onderzoek wordt gedaan naar de beschuldigde, dan wordt het onafhankelijk Instituut voor Sportrechtspraak (ISR) ingeschakeld. Tot nu toe hebben er 43 doorverwijzingen naar het ISR plaatsgevonden, maakte de bond bekend.
Ordemaatregel
Ondertussen zijn alle individuele onderzoeken naar bij TeamNL betrokken coaches gestart voor waarheidsvinding in het belang van alle betrokkenen. De coaches hebben daarover een brief ontvangen van het ISR.
Een belangrijke voorwaarde voor een trainer om op de centrale locatie training te mogen geven, is dat de aanklager van het ISR op dat moment heeft beoordeeld of er een tijdelijke ordemaatregel nodig is. Die maatregel kan van invloed zijn op de inzet van trainers op de centrale locatie en in de eigen clubsetting. Op dit moment is bij twee trainers die betrokken zijn bij TeamNL een ordemaatregel opgelegd; Vincent Wevers en Nico Zijp. Wevers mag wel bij TeamNL betrokken zijn, Zijp mag de turnhal niet in.
Op 1 september is tevens een wetenschappelijk onderzoek gestart. Er zijn 17.000 e-mailadressen verzameld. Het onderzoek zou zijn afgerond voor het eind van dit jaar, maar de onderzoeker heeft laten weten dat de looptijd van het onderzoek is aangepast naar het eerste kwartaal van 2021.
Meer uit Sport
ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.
1 uur geledenMATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.
2 uur geledenROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.
23 uur geledenDOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 dag geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
1 dag geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 dag geleden