KNGU: compensatie oud-turnsters complex verhaal
UTRECHT (ANP) - Niet alleen excuses aan de oud-turnsters zijn op zijn plaats, staat in het rapport Ongelijke Leggers over grensoverschrijdend gedrag in de gymsport. Slachtoffers hebben recht op een vergoeding voor het leed dat hun is aangedaan, luidt een van de aanbevelingen. "We gaan er serieus naar kijken en binnen onze mogelijkheden daar alles aan doen", zei Monique Kempff, voorzitter van gymnastiekbond KNGU.
Maar het is een complex verhaal, erkende Kempff. "Bovendien kennen wij de aanbevelingen van het rapport ook nu pas. De vergoeding is lastig, ook omdat onze financiële middelen beperkt zijn. We zijn verantwoordelijk en daar hoort de navolging van de aanbevelingen bij. Maar we kunnen het niet alleen en zullen ook een beroep moeten doen op gemeenten, op VWS en NOC*NSF."
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
14 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
17 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
21 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
22 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
1 dag geleden