Knetemann gaat wielerploeg voor vrouwen opzetten bij TalentNED
ENSCHEDE (ANP) - Oud-wielrenster Roxane Knetemann gaat aan de slag bij TalentNED, de organisatie van directeur Gerard Kemkers die zich inzet voor sportieve talenten. Knetemann gaat samen met Stefan van Klink de mogelijkheden verkennen om een wielerploeg te starten voor vrouwelijke junioren. TalentNED beschikt al over een schaats- en mountainbikeploeg en ondersteunt talentvolle judoka's.
"Ook binnen het vrouwen wegwielrennen bestaat er een flinke uitdaging voor jonge talenten om de aansluiting te vinden bij de wereldtop", zegt voormalig schaatscoach Kemkers. "We gaan met Stefan en Roxane de mogelijkheid onderzoeken om een ploeg te starten met de grootste talenten van Nederland. Meiden die elkaar beter maken, onder begeleiding van een zeer kundige staf."
De 33-jarige Knetemann, die zowel op de weg als de baan actief was, stopte eind 2019 met wielrennen. "Om als wielrenster de top te halen, is er veel meer nodig dan alleen hard trainen", zegt de dochter van voormalig wereldkampioen Gerrie Knetemann. "We willen jonge wielrensters de kans geven om hun droom te verwezenlijken en het beste uit zichzelf te halen. Wat ook weer ten goede gaat komen aan de doorstroom naar de top."
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Jeroen Delmee, bondscoach van de Nederlandse hockeyers, wil dat het WK van komende zomer net zo gaat leven als in 1998, de laatste keer dat de Nederlandse mannen de titel wonnen. Hij organiseerde in november een diner voor zijn selectie met de selectie van dat toernooi. "Het seizoen dat leidt naar het wereldkampioenschap was begonnen, en ik vond dat we iets bijzonders moesten doen", zei Delmee dinsdag na de loting van het WK, dat in Nederland en België plaatsvindt.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Raoul Ehren, de bondscoach van de Nederlandse hockeysters, is blij met de loting voor het WK, dat komende zomer in Nederland en België plaatsvindt. Oranje treft in de groepsfase Australië, Chili en Japan. "Dit vind ik eigenlijk wel het leukste", zei Ehren na de loting in het Wagener Stadion, "dat we teams uit vier verschillende continenten hebben."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur (26) heeft een zogenoemd chapeau-beeldje gekregen van minister Mirjam Sterk (Sport). De drievoudig gouden medaillewinnaar van de Paralympics genoot in Den Haag bij de huldiging van de medaillewinnaars bij de Paralympics met volle teugen. "Er is echt een droom uitgekomen", zei Kampschreur, die drie gouden medailles won in Italië. "Eens in de vier jaar staan wij in de aandacht. Dat is supertof. We worden geleefd, maar dat is genieten."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
22 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geleden