Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

JERUZALEM (ANP) - Na lang politiek gesteggel kan Israël op 13 mei een nieuwe regering presenteren. De Knesset, het Israëlische parlement, ging donderdag akkoord met een coalitieovereenkomst tussen Benjamin Netanyahu (Likud) en Benny Gantz (Blauw-Wit). Dat melden verschillende media.

Woensdag maakte het Israëlische hooggerechtshof de weg vrij voor de vorming van een nieuwe regering. Netanyahu wordt verdacht van corruptie en moet deze maand voor de rechter verschijnen, maar het hof oordeelde dat de verdenkingen een nieuwe coalitie niet in de weg hoeven te staan. Wel noemde opperrechter Esther Hayut de gang van zaken "hoogst ongebruikelijk". Ook waarschuwde zij dat er rekening gehouden moet worden met "ernstige moeilijkheden".

Door nu met Gantz te gaan regeren wil Netanyahu, die al jaren premier is, de patstelling doorbreken. Beide mannen worden om beurten 18 maanden premier.

Daarmee komt een einde aan de politieke impasse. Drie opeenvolgende verkiezingen leverden geen duidelijke winnaar op.

Meer uit Buitenland

Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

28 minuten geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

31 minuten geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

45 minuten geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

47 minuten geleden
Dodental na treinongeluk Spanje loopt verder op

TOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.

1 uur geleden
Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

1 uur geleden
Leider Arabische alliantie: Netanyahu wegkrijgen met samenwerking

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De voorman van de Arabische Gezamenlijke Lijst, Yousef Jabareen, pleit voor een "oprecht Joods-Arabisch partnerschap" om premier Benjamin Netanyahu weg te krijgen. De Arabische partijen stevenen af op een recordaantal zetels, waarmee ze mogelijk een beslissende rol bij de coalitievorming kunnen spelen.

3 uur geleden