Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

JERUZALEM (ANP) - Na lang politiek gesteggel kan Israël op 13 mei een nieuwe regering presenteren. De Knesset, het Israëlische parlement, ging donderdag akkoord met een coalitieovereenkomst tussen Benjamin Netanyahu (Likud) en Benny Gantz (Blauw-Wit). Dat melden verschillende media.

Woensdag maakte het Israëlische hooggerechtshof de weg vrij voor de vorming van een nieuwe regering. Netanyahu wordt verdacht van corruptie en moet deze maand voor de rechter verschijnen, maar het hof oordeelde dat de verdenkingen een nieuwe coalitie niet in de weg hoeven te staan. Wel noemde opperrechter Esther Hayut de gang van zaken "hoogst ongebruikelijk". Ook waarschuwde zij dat er rekening gehouden moet worden met "ernstige moeilijkheden".

Door nu met Gantz te gaan regeren wil Netanyahu, die al jaren premier is, de patstelling doorbreken. Beide mannen worden om beurten 18 maanden premier.

Daarmee komt een einde aan de politieke impasse. Drie opeenvolgende verkiezingen leverden geen duidelijke winnaar op.

Meer uit Buitenland

Trump roept 'anticommunismeweek' uit tijdens midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens de midtermverkiezingen een "anticommunismeweek" uitgeroepen. "Onder mijn leiderschap zal Amerika nooit ten prooi vallen aan deze kwaadaardige ideologieën, en de Verenigde Staten zullen nooit een communistisch land worden", stelt hij in een verklaring van het Witte Huis.

4 uur geleden
Senator Alaska hekelt 'schandaal' rond naamgenoot op stembiljet

ANCHORAGE (ANP) - De Republikeinse senator Dan Sullivan in Alaska heeft zich bij het stemmen beklaagd over berichten dat Democraten hebben gezorgd dat ook een naamgenoot op het stembiljet staat. "De beste manier om ervoor te zorgen dat het grootste verkiezingsschandaal en het grootste fraudeschandaal uit de geschiedenis van Alaska niet slaagt, is om te gaan stemmen", zei hij volgens de lokale zender KTUU-TV.

5 uur geleden
Trump volgt midterms op televisie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump volgt de midterms op televisie. Hij schreef op sociale media dat hij Fox News keek, zonder verder in detail te treden over het verloop van de verkiezingen.

6 uur geleden
Spaanse transportminister stapt op na dodelijke treinramp

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse minister van Transport Óscar Puente treedt af na de dodelijke treinramp van vorige week. Bij het ongeluk op het traject tussen Madrid en Sevilla kwamen zeker 69 mensen om het leven. Het was al de tweede dodelijke treinramp in Spanje dit jaar, nadat in januari 46 mensen omkwamen bij een botsing tussen twee hogesnelheidstreinen op hetzelfde traject.

8 uur geleden
Vermoedelijk brein achter brandstichting Starlink Polen opgepakt

STUTTGART (ANP/DPA) - De vermoedelijke opdrachtgever van de brandstichting bij een Starlink-station in Polen in september is opgepakt in Duitsland. Dat melden de Duitse politie en justitie.

9 uur geleden
Vliegtuigen in Europa doorzocht na bommeldingen

SOFIA (ANP/RTR) - Zeven vliegtuigen zijn dinsdag op Europese vliegvelden doorzocht vanwege bommeldingen. In Rome, Warschau, Murcia en Sofia werden vliegtuigen na landingen gecontroleerd op explosieven, maar deze werden niet gevonden. Het is niet bekend wie er achter de bommeldingen zit, en of het om een gecoördineerde actie gaat.

11 uur geleden
Parlement Groenland keurt veiligheidsdeal met VS goed

NUUK (ANP/RTR) - Het Groenlandse parlement is akkoord met een veiligheidsdeal met de Verenigde Staten. De overeenkomst maakte een einde aan de spanningen met de Amerikaanse president Donald Trump, die meermaals verklaarde het eiland bij zijn land te willen voegen.

11 uur geleden