Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz

JERUZALEM (ANP) - Na lang politiek gesteggel kan Israël op 13 mei een nieuwe regering presenteren. De Knesset, het Israëlische parlement, ging donderdag akkoord met een coalitieovereenkomst tussen Benjamin Netanyahu (Likud) en Benny Gantz (Blauw-Wit). Dat melden verschillende media.

Woensdag maakte het Israëlische hooggerechtshof de weg vrij voor de vorming van een nieuwe regering. Netanyahu wordt verdacht van corruptie en moet deze maand voor de rechter verschijnen, maar het hof oordeelde dat de verdenkingen een nieuwe coalitie niet in de weg hoeven te staan. Wel noemde opperrechter Esther Hayut de gang van zaken "hoogst ongebruikelijk". Ook waarschuwde zij dat er rekening gehouden moet worden met "ernstige moeilijkheden".

Door nu met Gantz te gaan regeren wil Netanyahu, die al jaren premier is, de patstelling doorbreken. Beide mannen worden om beurten 18 maanden premier.

Daarmee komt een einde aan de politieke impasse. Drie opeenvolgende verkiezingen leverden geen duidelijke winnaar op.

Meer uit Buitenland

Bezoek van paus aan Zuid-Amerika gaat door

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.

57 minuten geleden
Iran roept op tot regionale eenheid in overleg met Saudi-Arabië

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft opgeroepen tot regionale eenheid tijdens een ontmoeting in Teheran met vertegenwoordigers van Saudi-Arabië, Turkije en Pakistan. De laatste drie landen tekenden recent het defensiepact van Mekka, waarin ze afspraken elkaar te hulp te schieten als een van hen wordt aangevallen.

1 uur geleden
Oppositieleider Machado bereid tot gesprek Venezolaanse president

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is bereid om de interim-president van het land te ontmoeten, laat haar woordvoerder weten. Machado is zondag weer aangekomen in Venezuela, nadat ze bijna een jaar geleden in het geheim naar Oslo was gereisd om de Nobelprijs voor de Vrede in ontvangst te kunnen nemen.

1 uur geleden
PostNL steekt tientallen miljoenen extra in pakketautomaten

DEN HAAG (ANP) - PostNL verwacht dat steeds meer mensen hun pakket zelf ophalen bij bijvoorbeeld een pakketautomaat of pakketpunt, in plaats van het thuis te laten bezorgen. Naar verwachting stijgt dit van 13 procent van alle pakketten nu naar ongeveer 40 procent in 2031. PostNL gaat hiervoor ongeveer 50 miljoen euro extra investeren in 2027 en 2028, bovenop de investeringen die al waren voorzien voor de ontwikkeling van 'out-of-home' bezorging.

2 uur geleden
Oekraïne wacht al maand tot VS Patriots vrijgeven, zegt Zelensky

KYIV (ANP) - Oekraïne zegt al bijna een maand te wachten op Amerikaanse toestemming voor de levering van cruciale luchtverdedigingsraketten. Oekraïne gaat dat opnieuw bij de Amerikanen aankaarten, zegt president Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
Parlement Egypte keurt militaire steun aan Saudi-Arabië goed

CAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Egypte kan Saudi-Arabië helpen verdedigen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Het Egyptische parlement heeft toestemming gegeven voor het sturen van militaire steun, melden parlementariërs en lokale media.

3 uur geleden
Macron belooft Franse demonstranten tegemoet te komen

PARIJS (ANP) - De Franse overheid komt met "krachtige maatregelen" als reactie op de protesten in het land, belooft president Emmanuel Macron. Hij zegt de regering te hebben gevraagd "tegemoet te komen aan de legitieme eisen" van demonstranten.

3 uur geleden