Knesset akkoord met coalitie Netanyahu en Gantz
JERUZALEM (ANP) - Na lang politiek gesteggel kan Israël op 13 mei een nieuwe regering presenteren. De Knesset, het Israëlische parlement, ging donderdag akkoord met een coalitieovereenkomst tussen Benjamin Netanyahu (Likud) en Benny Gantz (Blauw-Wit). Dat melden verschillende media.
Woensdag maakte het Israëlische hooggerechtshof de weg vrij voor de vorming van een nieuwe regering. Netanyahu wordt verdacht van corruptie en moet deze maand voor de rechter verschijnen, maar het hof oordeelde dat de verdenkingen een nieuwe coalitie niet in de weg hoeven te staan. Wel noemde opperrechter Esther Hayut de gang van zaken "hoogst ongebruikelijk". Ook waarschuwde zij dat er rekening gehouden moet worden met "ernstige moeilijkheden".
Door nu met Gantz te gaan regeren wil Netanyahu, die al jaren premier is, de patstelling doorbreken. Beide mannen worden om beurten 18 maanden premier.
Daarmee komt een einde aan de politieke impasse. Drie opeenvolgende verkiezingen leverden geen duidelijke winnaar op.
Meer uit Buitenland
BUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
49 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse politie heeft zondag de naam en een foto gedeeld van de verdachte van de aanrijding tijdens Pride in Berlijn. In het online opsporingsbericht staat dat gezocht wordt naar Abdul B. van 21 jaar.
4 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo heeft 1354 levens geëist. Dat maakte de regering zaterdag bekend.
8 uur geledenBORDEAUX (ANP/AFP) - De prefectuur van Gironde heeft opdracht gegeven voor de evacuatie van nog eens 55.000 mensen in de buitenwijken van Bordeaux vanwege bosbranden. Daarmee komt het totale aantal evacuees in de regio boven de 220.000 uit.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volgens getuigen zijn er bij de vermoedelijke aanrijding met de witte auto op de Pride in Berlijn ook mensen gestoken en gewond geraakt. Dat zegt politiewoordvoerder Florian Nath.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/RTR) - De vermoedelijke aanrijding tijdens de Pride in Berlijn heeft aan zeker één persoon het leven gekost. Ongeveer vijftien personen raakten gewond, meldt de politie. Meerdere van hen zijn levensgevaarlijk gewond.
12 uur geleden