Knegt op WK shorttrack door penalty uitgeschakeld op 1000 meter
MONTREAL (ANP) - Sjinkie Knegt is op de WK shorttrack in het Canadese Montreal uitgeschakeld in de kwartfinales van de 1000 meter. De Fries kreeg een penalty na het hinderen van de Belg Stijn Desmet in de kwartfinales.
Knegt die als vierde was geëindigd op de 1500 meter, had eerder ook al een straf gekregen op de 500 meter. Itzhak de Laat was vrijdag in de series van de 1000 meter al uitgeschakeld door een straf.
Shorttracksters Xandra Velzeboer, Yara van Kerkhof en Rianne de Vries plaatsten zich wel voor de halve finales op de 1000 meter.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Venus Williams krijgt een wildcard voor de Australian Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi bekend.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen heeft voor het eerst in zijn carrière de halve finale van het WK darts bereikt. De 23-jarige Nederlander versloeg in Alexandra Palace in Londen de als tweede geplaatste Engelsman Luke Humphries met 5-1 in sets.
17 uur geledenGARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP/DPA) - De Sloveense schansspringer Domen Prevc heeft met overmacht het traditionele nieuwjaarsspringen in Garmisch-Partenkirchen gewonnen. Prevc noteerde vanaf de grote schans afstanden van 143 en 141 meter en was daarmee de beste. De Sloveen won ook al de wedstrijd van de Vierschansentournee in Oberstdorf en leidt het klassement na twee van de vier wedstrijden.
23 uur geledenBAAL (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zijn zevende zege in zeven veldritten binnen. De wereldkampioen was op nieuwjaarsdag ook verreweg de sterkste in de Grote Prijs Sven Nys in het Vlaamse Baal. Eerder won de Nederlander in Loenhout, Gavere, Hofstade, Namen, Antwerpen en Koksijde.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft van de selectiecommissie geen aanwijsplek gekregen voor de 1500 meter op de Olympische Spelen. De regerend wereldkampioene werd op het olympisch kwalificatietoernooi vierde en greep zo naast een ticket voor de Spelen. Beune won dit seizoen de drie wereldbekerwedstrijden op de 1500 meter waarop ze startte.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
1 dag geleden