Knegt op drie afstanden bij WK shorttrack, Boer op 500 meter
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt komt volgende maand op de WK shorttrack in Seoul op drie afstanden in actie. Hij rijdt van 10 tot en met 12 maart de 1000 en 1500 meter en de aflossing, zo blijkt uit de WK-selectie die schaatsbond KNSB maandag bekend heeft gemaakt. Teun Boer maakt in Zuid-Korea zijn opwachting op de 500 meter.
Enkele dagen geleden werd bekend dat de 33-jarige Knegt bij de Nederlandse shorttrackselectie blijft. De Fries kreeg eerder deze maand een officiële waarschuwing van schaatsbond KNSB naar aanleiding van uitspraken die hij had gedaan over bondscoach Niels Kerstholt. Knegt nam onder meer de termen "zooitje ongeregeld" in de mond.
Jens van 't Wout werd voor vier onderdelen geselecteerd: de 500, 1000 en 1500 meter en de aflossing. Op de 500 meter heeft hij gezelschap van Itzhak de Laat en Boer, die ook de aflossing gaat rijden. Op de 1000 meter werd naast Van 't Wout en Knegt ook De Laat aangewezen. Friso Emons rijdt individueel alleen de 1500 meter.
Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma komen op alle individuele afstanden in actie: de 500, de 1000 en de 1500 meter. Ze maken met Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer ook deel uit van het aflossingsteam.
Meer uit Sport
HAMAR (ANP) - Schaatser Metodej Jilek heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Hamar de 5000 meter gewonnen. De 19-jarige Tsjech deed dat op overtuigende wijze en verbeterde het baanrecord van Sven Kramer (6.09,74) uit februari 2009 tot 6.07,58.
5 uur geledenHAMAR (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijd van Hamar de 3000 meter gewonnen. Ze kwam tot een tijd van 4.00,95.
7 uur geledenHAMAR (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar gewonnen. De 21-jarige Amerikaan verbeterde het baanrecord van Joep Wennemars in het Vikingskipet in Hamar (1.07,63).
8 uur geledenKORTRIJK (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Inge van der Heijden heeft de Leiecross gewonnen, een wedstrijd in het Belgische Kortrijk. De Europees kampioene van Crelan-Corendon reed vrijwel de hele cross alleen voorop.
8 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatsster Femke Kok is als tweede geëindigd op de 1000 meter van de wereldbekerwedstrijd in Hamar. Ze was alleen langzamer dan de Japanse winnares Miho Takagi (1.14,39).
8 uur geledenSANKT MORITZ (ANP) - Lindsey Vonn heeft naast de tweede zege op rij in de wereldbeker gegrepen. De Amerikaanse eindigde als tweede op de afdaling in Sankt Moritz. De Duitse Emma Aicher was 0,24 seconden sneller op een zonovergoten piste. De Italiaanse Sofia Goggia, de olympisch kampioene van 2018, werd derde.
11 uur geledenCALCUTTA (ANP/RTR) - De driedaagse rondreis van Lionel Messi door India is chaotisch begonnen. Fans gooiden met stoeltjes en wierpen voorwerpen op het veld toen de Argentijnse voetbalvedette een rondje over de grasmat van het Salt Lake Stadium in Calcutta liep.
14 uur geleden