Knegt op drie afstanden bij WK shorttrack, Boer op 500 meter
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt komt volgende maand op de WK shorttrack in Seoul op drie afstanden in actie. Hij rijdt van 10 tot en met 12 maart de 1000 en 1500 meter en de aflossing, zo blijkt uit de WK-selectie die schaatsbond KNSB maandag bekend heeft gemaakt. Teun Boer maakt in Zuid-Korea zijn opwachting op de 500 meter.
Enkele dagen geleden werd bekend dat de 33-jarige Knegt bij de Nederlandse shorttrackselectie blijft. De Fries kreeg eerder deze maand een officiële waarschuwing van schaatsbond KNSB naar aanleiding van uitspraken die hij had gedaan over bondscoach Niels Kerstholt. Knegt nam onder meer de termen "zooitje ongeregeld" in de mond.
Jens van 't Wout werd voor vier onderdelen geselecteerd: de 500, 1000 en 1500 meter en de aflossing. Op de 500 meter heeft hij gezelschap van Itzhak de Laat en Boer, die ook de aflossing gaat rijden. Op de 1000 meter werd naast Van 't Wout en Knegt ook De Laat aangewezen. Friso Emons rijdt individueel alleen de 1500 meter.
Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma komen op alle individuele afstanden in actie: de 500, de 1000 en de 1500 meter. Ze maken met Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer ook deel uit van het aflossingsteam.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
7 uur geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
10 uur geledenNAIROBI (ANP) - Kenia heeft Sabastian Sawe als een held onthaald. De 31-jarige hardloper won zondag de marathon van Londen in een historisch wereldrecord. Hij liep als eerste mens in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de magische grens van twee uur: 1.59.30. Na een saluut met waterkanonnen bij aankomst op het vliegveld van Nairobi volgde een huldiging door president William Ruto.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kruipt vrijdag met nieuwe hoop in de Red Bull bij de 'hervatting' van de Formule 1 in Miami. De koningsklasse heeft vijf weken stilgelegen, omdat de grands prix van Saudi-Arabië en Bahrein om de onrust in het Midden-Oosten zijn geschrapt. "Het team heeft in die lange pauze hard gewerkt om uit te vinden hoe we de auto kunnen verbeteren. Ik ben heel benieuwd hoe het zal gaan in Miami en hopelijk kan ik wat dichter bij de top 3 komen", zegt de viervoudig wereldkampioen in een vooruitblik van Red Bull Racing.
1 dag geleden