Knegt op drie afstanden bij WK shorttrack, Boer op 500 meter
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt komt volgende maand op de WK shorttrack in Seoul op drie afstanden in actie. Hij rijdt van 10 tot en met 12 maart de 1000 en 1500 meter en de aflossing, zo blijkt uit de WK-selectie die schaatsbond KNSB maandag bekend heeft gemaakt. Teun Boer maakt in Zuid-Korea zijn opwachting op de 500 meter.
Enkele dagen geleden werd bekend dat de 33-jarige Knegt bij de Nederlandse shorttrackselectie blijft. De Fries kreeg eerder deze maand een officiële waarschuwing van schaatsbond KNSB naar aanleiding van uitspraken die hij had gedaan over bondscoach Niels Kerstholt. Knegt nam onder meer de termen "zooitje ongeregeld" in de mond.
Jens van 't Wout werd voor vier onderdelen geselecteerd: de 500, 1000 en 1500 meter en de aflossing. Op de 500 meter heeft hij gezelschap van Itzhak de Laat en Boer, die ook de aflossing gaat rijden. Op de 1000 meter werd naast Van 't Wout en Knegt ook De Laat aangewezen. Friso Emons rijdt individueel alleen de 1500 meter.
Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma komen op alle individuele afstanden in actie: de 500, de 1000 en de 1500 meter. Ze maken met Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer ook deel uit van het aflossingsteam.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
48 minuten geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
12 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
16 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
17 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
22 uur geleden