Knegt op drie afstanden bij WK shorttrack, Boer op 500 meter
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt komt volgende maand op de WK shorttrack in Seoul op drie afstanden in actie. Hij rijdt van 10 tot en met 12 maart de 1000 en 1500 meter en de aflossing, zo blijkt uit de WK-selectie die schaatsbond KNSB maandag bekend heeft gemaakt. Teun Boer maakt in Zuid-Korea zijn opwachting op de 500 meter.
Enkele dagen geleden werd bekend dat de 33-jarige Knegt bij de Nederlandse shorttrackselectie blijft. De Fries kreeg eerder deze maand een officiële waarschuwing van schaatsbond KNSB naar aanleiding van uitspraken die hij had gedaan over bondscoach Niels Kerstholt. Knegt nam onder meer de termen "zooitje ongeregeld" in de mond.
Jens van 't Wout werd voor vier onderdelen geselecteerd: de 500, 1000 en 1500 meter en de aflossing. Op de 500 meter heeft hij gezelschap van Itzhak de Laat en Boer, die ook de aflossing gaat rijden. Op de 1000 meter werd naast Van 't Wout en Knegt ook De Laat aangewezen. Friso Emons rijdt individueel alleen de 1500 meter.
Suzanne Schulting, Xandra Velzeboer en Selma Poutsma komen op alle individuele afstanden in actie: de 500, de 1000 en de 1500 meter. Ze maken met Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer ook deel uit van het aflossingsteam.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Wielrenster Pauline Ferrand-Prévot (34) heeft haar contract bij de Nederlandse ploeg Visma-Lease a Bike verlengd. De Française won vorig jaar de Tour de France Femmes in haar debuutjaar voor de ploeg. Ze tekende bij tot 2028.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Noorwegen heeft bij de Olympische Spelen in Milaan voor een record gezorgd. Biatleet Johannes Dale Skjevdal won het onderdeel 15 kilometer massastart en bezorgde zijn land daarmee de zeventiende gouden medaille.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - De Italiaanse wielrenner Jonathan Milan heeft zijn tweede etappezege op rij geboekt in de UAE Tour. In een vlakke etappe over 168 kilometer rond Dubai was Milan de snelste in de eindsprint.
3 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Amerikaanse freestyleskiër Hunter Hess heeft vrijdag gezegd dat hij "extra gemotiveerd" was nadat Donald Trump hem een "echte loser" had genoemd. Dat deed de Amerikaanse president nadat Hess had verklaard met gemengde gevoelens Amerika bij de Winterspelen te vertegenwoordigen in het huidige politieke klimaat.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Unibet Rose Rockets, de wielerploeg van Bas Tietema, mag zijn debuut maken in een grote ronde. De ploeg heeft een wildcard ontvangen voor de Giro d'Italia, die op 8 mei van start gaat in Bulgarije.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense delegatie zal niet deelnemen aan de openingsceremonie van de Paralympische Winterspelen in Milaan. Ook eist het Oekraïense nationale paralympisch comité dat de Oekraïense vlag niet wordt gebruikt tijdens die ceremonie. Woensdag liet de Oekraïense overheid al weten geen regeringsfunctionarissen af te laten reizen naar Milaan voor de Paralympische Spelen.
8 uur geledenLIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.
17 uur geleden