Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knegt ontbreekt in selectie voor EK shorttrack

Knegt ontbreekt in selectie voor EK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt ontbreekt in de Nederlandse selectie voor de Europese kampioenschappen shorttrack, die over anderhalve week worden gehouden in het Poolse Gdansk. De selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB heeft de Fries geen aanwijsplek toebedeeld nadat hij er afgelopen weekeinde bij de NK in Leeuwarden niet in was geslaagd op eigen kracht een startbewijs te verdienen.

Jens van 't Wout komt in Gdansk als enige op alle afstanden uit. De andere geselecteerde shorttrackers zijn Itzhak de Laat, Melle van ’t Wout, Daan Kos en Friso Emons. Ook Kay Huisman is niet geselecteerd.

Bij de vrouwen komen Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer op alle afstanden in actie. Verder gaan Selma Poutsma, Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer mee naar Gdansk. De EK zijn van 13 tot en met 15 januari.

Knegt uitte afgelopen weekeinde onder meer bij de NOS al zijn onvrede over de selectieprocedure. Mede door een bij een val in de wereldbekerwedstrijden van Almaty opgelopen rugblessure kon hij zich op de NK niet onderscheiden. "Ik heb vanaf dag één mijn bedenkingen gehad bij deze selectieprocedure en ik ben niet de enige. We hebben het als ploeg aangekaart bij de KNSB, maar er wordt niets aan gedaan", zei Knegt, die twee weken niet had kunnen trainen.

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

5 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

8 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

8 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

8 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

10 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

12 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

15 uur geleden