Knegt ontbreekt in selectie voor EK shorttrack
UTRECHT (ANP) - Sjinkie Knegt ontbreekt in de Nederlandse selectie voor de Europese kampioenschappen shorttrack, die over anderhalve week worden gehouden in het Poolse Gdansk. De selectiecommissie shorttrack van schaatsbond KNSB heeft de Fries geen aanwijsplek toebedeeld nadat hij er afgelopen weekeinde bij de NK in Leeuwarden niet in was geslaagd op eigen kracht een startbewijs te verdienen.
Jens van 't Wout komt in Gdansk als enige op alle afstanden uit. De andere geselecteerde shorttrackers zijn Itzhak de Laat, Melle van ’t Wout, Daan Kos en Friso Emons. Ook Kay Huisman is niet geselecteerd.
Bij de vrouwen komen Suzanne Schulting en Xandra Velzeboer op alle afstanden in actie. Verder gaan Selma Poutsma, Yara van Kerkhof en Michelle Velzeboer mee naar Gdansk. De EK zijn van 13 tot en met 15 januari.
Knegt uitte afgelopen weekeinde onder meer bij de NOS al zijn onvrede over de selectieprocedure. Mede door een bij een val in de wereldbekerwedstrijden van Almaty opgelopen rugblessure kon hij zich op de NK niet onderscheiden. "Ik heb vanaf dag één mijn bedenkingen gehad bij deze selectieprocedure en ik ben niet de enige. We hebben het als ploeg aangekaart bij de KNSB, maar er wordt niets aan gedaan", zei Knegt, die twee weken niet had kunnen trainen.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
5 uur geleden