Knegt keert terug in shorttrackselectie voor eerste World Tour
HEERENVEEN (ANP) - Sjinkie Knegt keert terug in de Nederlandse shorttrackselectie voor de eerste World Tour-wedstrijd van het seizoen in het Canadese Montréal. De 35-jarige Fries beleefde een teleurstellend jaar en miste de meeste wedstrijden uit de World Cup, die nu is omgedoopt tot World Tour. Knegt hoort later of hij ook aan de volgende internationale wedstrijden mag meedoen.
Een selectiecommissie van schaatsbond KNSB heeft de shorttrackers voor het openingsweekend geselecteerd op basis van kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken. Een andere opvallende naam bij de mannen is Sven Roes. De 24-jarige geboren Fries deed door blessureleed twee jaar niet mee aan wedstrijden en verdween uit de nationale trainingsselectie, maar heeft zich met goede resultaten weer teruggeknokt.
Bij de vrouwen debuteert Zoë Deltrap. De 19-jarige shorttrackster kwam afgelopen seizoen door een hernia niet tot wedstrijden op het hoogste niveau. Olympisch kampioene Suzanne Schulting is er van 25 tot en met 27 oktober bij in Montréal, maar mist de World Tour-wedstrijd van een week later in het Amerikaanse Salt Lake City om zich voor te bereiden op langebaanwedstrijden. Schulting combineert de disciplines dit jaar voor het eerst.
Meer uit Sport
SHEFFIELD (ANP) - Het Nederlandse ijsdanspaar Chelsea Verhaegh en Sherim van Geffen is op de EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als 23e geëindigd in de ritmische dans. Die klassering was te laag voor een optreden zaterdag in de vrije dans. De eerste twintig kwalificeerden zich voor het onderdeel, waarin de medailles worden verdeeld.
27 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is de eerste dag van de Europese kampioenschappen in Tilburg zonder problemen doorgekomen. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg plaatste zich, net als haar zus Michelle Velzeboer en Selma Poutsma, op zowel de 500 als 1000 meter voor de kwartfinales.
2 uur geledenALTENBERG (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft ook bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen naast een medaille gegrepen. De wereldkampioene van 2025 finishte als vierde in het Duitse Altenberg.
3 uur geledenYANBU (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft de twaalfde etappe van de Dakar Rally in Yanbu gewonnen. De Nederlander behaalde zijn vierde etappezege van dit jaar.
4 uur geledenDETROIT (ANP/AFP) - Formule 1-renstal Red Bull Racing heeft in Detroit de auto onthuld waarmee Max Verstappen en Isack Hadjar in 2026 gaan rijden in het wereldkampioenschap. Het betrof een zogenoemde dummy, want de daadwerkelijke RB22 zal pas voor het eerst te zien zijn tijdens de besloten testdagen op het circuit van Barcelona, die 26 januari beginnen. Qua kleurstelling is sprake van een andere tint blauw en de bolide is glanzender.
11 uur geledenSHEFFIELD (ANP) - Michel Tsiba en Daria Danilova zijn op het EK kunstschaatsen in het Engelse Sheffield als vijftiende geëindigd bij het paarrijden. Het Nederlandse koppel stond na de korte kür op woensdag al op die positie en wist in de vrije kür geen plaats te stijgen. Hun totaalscore kwam uit op 149,33.
20 uur geledenCOLMAR (ANP) - De Franse tweevoudig olympisch zwemkampioen Yannick Agnel moet terechtstaan voor vermeende verkrachting en aanranding van de minderjarige dochter van zijn coach. Agnel won op de Olympische Spelen van 2012 in Londen twee keer goud: op de 200 meter vrije slag en op de estafette 4x100 meter vrije slag.
21 uur geleden