Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knegt keert terug in shorttrackselectie voor eerste World Tour

Knegt keert terug in shorttrackselectie voor eerste World Tour

HEERENVEEN (ANP) - Sjinkie Knegt keert terug in de Nederlandse shorttrackselectie voor de eerste World Tour-wedstrijd van het seizoen in het Canadese Montréal. De 35-jarige Fries beleefde een teleurstellend jaar en miste de meeste wedstrijden uit de World Cup, die nu is omgedoopt tot World Tour. Knegt hoort later of hij ook aan de volgende internationale wedstrijden mag meedoen.

Een selectiecommissie van schaatsbond KNSB heeft de shorttrackers voor het openingsweekend geselecteerd op basis van kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken. Een andere opvallende naam bij de mannen is Sven Roes. De 24-jarige geboren Fries deed door blessureleed twee jaar niet mee aan wedstrijden en verdween uit de nationale trainingsselectie, maar heeft zich met goede resultaten weer teruggeknokt.

Bij de vrouwen debuteert Zoë Deltrap. De 19-jarige shorttrackster kwam afgelopen seizoen door een hernia niet tot wedstrijden op het hoogste niveau. Olympisch kampioene Suzanne Schulting is er van 25 tot en met 27 oktober bij in Montréal, maar mist de World Tour-wedstrijd van een week later in het Amerikaanse Salt Lake City om zich voor te bereiden op langebaanwedstrijden. Schulting combineert de disciplines dit jaar voor het eerst.

Meer uit Sport

Basketballers winnen van Oostenrijk in WK-kwalificatie

WENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.

28 minuten geleden
Tennisser Griekspoor bereikt in Dubai zesde finale uit carrière

DUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.

2 uur geleden
Kunstrijders Wories, Danilova en Tsiba naar WK in Praag

PRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.

3 uur geleden
Schaatsbond wijst geen vervanger aan voor Leerdam op WK sprint

UTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.

7 uur geleden
Darter Van Gerwen verliest in eerste ronde in Belfast

BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).

22 uur geleden
Schaatsster Conijn ontevreden over verdeling aanwijsplekken WK

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

23 uur geleden
Heerenveen hoopt op binnenhalen olympisch schaatstoernooi 2030

HEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.

23 uur geleden