Knegt keert terug in shorttrackselectie voor eerste World Tour
HEERENVEEN (ANP) - Sjinkie Knegt keert terug in de Nederlandse shorttrackselectie voor de eerste World Tour-wedstrijd van het seizoen in het Canadese Montréal. De 35-jarige Fries beleefde een teleurstellend jaar en miste de meeste wedstrijden uit de World Cup, die nu is omgedoopt tot World Tour. Knegt hoort later of hij ook aan de volgende internationale wedstrijden mag meedoen.
Een selectiecommissie van schaatsbond KNSB heeft de shorttrackers voor het openingsweekend geselecteerd op basis van kwalificatiewedstrijden van de afgelopen weken. Een andere opvallende naam bij de mannen is Sven Roes. De 24-jarige geboren Fries deed door blessureleed twee jaar niet mee aan wedstrijden en verdween uit de nationale trainingsselectie, maar heeft zich met goede resultaten weer teruggeknokt.
Bij de vrouwen debuteert Zoë Deltrap. De 19-jarige shorttrackster kwam afgelopen seizoen door een hernia niet tot wedstrijden op het hoogste niveau. Olympisch kampioene Suzanne Schulting is er van 25 tot en met 27 oktober bij in Montréal, maar mist de World Tour-wedstrijd van een week later in het Amerikaanse Salt Lake City om zich voor te bereiden op langebaanwedstrijden. Schulting combineert de disciplines dit jaar voor het eerst.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
13 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geleden