Knegt blij met nieuwe ‘messen’: ik had andere prikkel nodig
BEIJING (ANP) - Sjinkie Knegt is blij dat hij een maand voor de start van de Olympische Spelen is overgestapt naar ander materiaal. De Nederlandse shorttracker liet andere ‘messen’ onder zijn schaatsen plaatsen en hoopt dat dat er mede voor zorgt dat hij vanaf volgende week succesvol is in Beijing.
"Ik schaatste prima, maar ik had een kleine andere prikkel nodig", legt Knegt, die al olympisch zilver (2018) en brons (2014) op zijn naam heeft staan, uit. "Het gaat hartstikke goed. Op snelheid voelen ze beter dan de andere messen. Ik ben zeer tevreden over hoe de situatie nu is."
De 32-jarige Fries is niet bang dat de overstap, zo kort voor het belangrijkste sportevenement, een groot risico met zich meebrengt. "Ik weet van mezelf dat ik me heel makkelijk aanpas aan nieuw materiaal. Voor mij was het geen hele grote gok. Ik dacht: als het heel slecht voelt, kan ik altijd nog terug. Ik voel na een aantal trainingen wel of het goed zit of niet. Nu voelde ik na één training dat het wel goed zat. Dan moet je daar op voortborduren. Shorttrack is echt een technieksport waarbij gevoel heel belangrijk is. Dit kan een verschil maken tussen wel of geen medaille."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
59 minuten geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
1 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
7 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
14 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
21 uur geleden