Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KNAW verdedigt standpunt instituut over samenwerking met Israël

KNAW verdedigt standpunt instituut over samenwerking met Israël

AMSTERDAM (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Akademie van Wetenschappen (KNAW) heeft in een brief aan de Hebrew University in Jeruzalem het standpunt van een van haar instituten verdedigd dat regels heeft opgesteld voor het werken met Israëlische organisaties. In de brief van december schrijft KNAW-president Marileen Dogterom dat ze "ten stelligste" de bewering verwerpt dat er sprake is van discriminerend beleid.

De Hebrew University heeft zich eerder beklaagd over een verklaring die het Netherlands Institute for Advanced Study (NIAS) in juni vorig jaar heeft opgesteld. Daarin staat dat het vanwege de "vernietiging van de academische infrastructuur en het academisch leven" in Gaza onder meer geen "financiering van de staat Israël of van Israëlische organisaties" meer accepteert. Ook mogen medewerkers niet meer voor hun werk naar Israël. Wel blijven bij het NIAS Israëlische wetenschappers op individuele basis gewoon welkom.

Dogterom benadrukt in de brief "de noodzaak om voortdurend kritisch te reflecteren" op institutionele samenwerkingen en relaties. "Naarmate het conflict voortduurt, groeit het ongemak en wordt het bredere vraagstuk over de rol van academische instellingen in politieke en maatschappelijke kwesties en of ze moeten zwijgen steeds dringender", aldus de KNAW-president.

Intimidatie

Het NIAS is zelf ook door de Hebrew University benaderd over zijn standpunt en in oktober ook door de Israëlische vereniging van universiteitsbesturen gemaand om het in te trekken. Dat gebeurde via een Brussels advocatenkantoor, bevestigt het instituut na berichtgeving door NRC. NIAS-directeur Jan Willem Duyvendak noemt het "intimidatie". De verklaring van het NIAS is juist bedoeld "om een open discussie aan te zwengelen over academische vrijheid en verantwoordelijkheid", zegt de directeur.

Rector Tamir Sheafer van de Hebrew University laat aan NRC weten het antwoord van de KNAW "zeer teleurstellend" te vinden en geeft aan dat de universiteit zich beraadt op vervolgstappen.

Meer uit Binnenland

Politie ontvangt zo'n tien tips over neerschieten Iraniër

SCHOONHOVEN (ANP) - De politie heeft tot dusver ongeveer tien tips ontvangen in het onderzoek naar het neerschieten van een uit Iran afkomstige politiemedewerker in Schoonhoven. Dat meldt een politiewoordvoerster zondag desgevraagd. Ze ging niet in op de inhoud van de tips.

1 uur geleden
Honderden demonstreren in centrum Amsterdam tegen oorlog in Iran

AMSTERDAM (ANP) - Tussen de twee- en driehonderd mensen demonstreren zondagmiddag op de Dam in Amsterdam tegen de oorlog in Iran. Het land wordt sinds eind vorige maand aangevallen door Israël en de Verenigde Staten. De protestactie is georganiseerd door de Internationale Stichting voor Iraanse Vrouwen. De demonstranten zijn aanhangers van Maryam Rajavi, de voorzitster van de Nationale Raad van het Iraanse verzet.

1 uur geleden
Ajaxbus kort stilgezet door groep met fakkels op snelweg A4

HOOFDDORP (ANP) - Een groep van zeker honderd personen met fakkels heeft zondag op de snelweg A4 kort de spelersbus van Ajax tegengehouden. Dat gebeurde ter hoogte van Hoofddorp. De groep liep daarna de weg over naar de middenberm. Het overige verkeer werd hierdoor gehinderd.

3 uur geleden
Defensie wil ruim 1000 mensen aannemen voor drone-eenheden

DEN HAAG (ANP) - De landmacht gaat drone- en counterdrone-eenheden toevoegen aan alle gevechtseenheden. Vanaf april moeten daarvoor 1000 tot 1200 mensen worden aangenomen, zei Commandant der Strijdkrachten Onno Eichelsheim in het televisieprogramma WNL Op Zondag.

5 uur geleden
Politie vindt ruim 3 ton cocaïne, acht aanhoudingen

KLUNDERT (ANP) - De politie heeft vrijdag 3223 kilo cocaïne in beslag genomen, meldt het Openbaar Ministerie zondag. Ook zijn acht personen aangehouden. Zij zitten vast. Een deel van de drugs werd bij Papendrecht aangetroffen in een bestelbus. De meerderheid van de verdovende middelen zat verstopt in een perscontainer op een vrachtwagentrailer.

6 uur geleden
Duizenden komen aan op Museumplein na mars tegen racisme

AMSTERDAM (ANP) - Duizenden mensen zijn zaterdag iets na 16.00 uur aangekomen op het Museumplein in Amsterdam na een mars tegen fascisme en racisme. Die vertrok rond 15.00 uur vanaf de Dam. Toen ging het nog om een paar honderd demonstranten, maar onderweg sloten veel mensen zich bij de stoet aan, zag een ANP-verslaggever.

1 dag geleden
Sarah Janneh genomineerd voor Annie M.G. Schmidtprijs

HILVERSUM (ANP) - Sarah Janneh en Kiki Schippers maken dit jaar kans op de Annie M.G. Schmidtprijs, de prijs voor het beste theaterlied van het voorgaande jaar. De nominaties werden zaterdag bekendgemaakt in het NPO Radio 1-programma De Taalstaat.

1 dag geleden