Knapen: ministers EU bespreken mogelijke sancties tegen Rusland
DEN HAAG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Europese Unie zullen volgende week de groeiende spanningen in Oekraïne bespreken. Rusland heeft bij de grens met het buurland rond de 100.000 troepen samengetrokken. Volgens minister Ben Knapen (Buitenlandse Zaken) zal op de bijeenkomst worden gesproken over sancties tegen Rusland mocht het Oekraïne binnenvallen.
Het onderwerp stond oorspronkelijk niet op de agenda van de Raad Buitenlandse Zaken. Knapen wilde niet ingaan welke strafmaatregelen precies zullen worden besproken. Hij wil de "escalatie niet bevorderen". De demissionaire bewindsman vindt het vooral belangrijk dat dat Europa eensgezind optreedt. Het kan wel even duren voordat de landen het over een pakket eens worden, denkt Knapen.
Partijen in de Kamer zijn "zeer bezorgd" over de Russische troepen langs de grens met Oekraïne. Onder meer D66, VVD, CDA en Denk wilden weten welke stappen de EU gaat nemen bij mogelijke Russische agressie. Ze dringen aan op stevige maatregelen als het zover komt. Nederland levert geen wapens aan Oekraïne. Wel helpt het de regering in Kiev met onder meer cyberbeveiliging, zei Knapen.
Meer uit Binnenland
TILBURG (ANP) - De politie heeft de omstreden voorganger Tom de Wal eerder deze maand ten onrechte aangehouden. Dat heeft ze laten weten aan de evangelist die in Tilburg werd opgepakt. De 32-jarige Brabander spreekt zelf op sociale media van een overwinning.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het NPO Radio 2-programma Aan De Slag! van AVROTROS heeft de Gouden RadioRing gewonnen. De show van presentator Bart Arens kreeg de meeste stemmen van de vijf genomineerde programma's. Het is de eerste keer dat de dj de belangrijkste radiopublieksprijs in de wacht sleept. Eerder donderdag won Arens tijdens het gala in Hilversum ook al de RadioRing voor populairste presentator.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een hacker heeft ingebroken bij een onlinedienst van de gemeente Den Haag en enkele buurgemeenten voor mensen die zich willen laten omscholen of bijscholen. Door de hack bij Haaglanden Leert Door zijn mogelijk de persoonlijke gegevens van ongeveer 1200 mensen gestolen.
1 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Zo'n honderd mensen demonstreren donderdagavond voor de deur van het gemeentehuis in Heemskerk tegen een nog te openen asielzoekerscentrum, ziet een verslaggever van het ANP. De gemeenteraad vergadert 's avonds over de kwestie. Demonstranten hebben Nederlandse vlaggen bij zich met de tekst 'Nee azc' en ook is er een Prinsenvlag te zien.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Enkele tientallen mensen zijn donderdagavond in Utrecht afgekomen op een demonstratie tegen politiegeweld. Het protest begon op het Vredenburgplein en verplaatste zich daarna naar het hoofdbureau van de politie. De demonstratie is naar aanleiding van het geweldsincident eerder deze week onder het bollendak op het Utrechtse stationsplein.
4 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - Het gebied rond het gemeentehuis van Heemskerk en de omgeving van het station in de Noord-Hollandse plaats zijn donderdag aangewezen als veiligheidsrisicogebied. Burgemeester Alexander Luijten heeft dat besluit genomen omdat er demonstraties zijn aangekondigd rond de gemeenteraadsvergadering van donderdagavond. Tijdens die vergadering wordt onder meer gesproken over een asielzoekerscentrum in de gemeente.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland kan de industrie in zijn geheel kwijtraken als de politiek geen keuzes maakt over verduurzaming. Dat signaleert de Wetenschappelijke Klimaatraad (WKR) donderdag in een belangrijk rapport over de industrie op de vooravond van een nieuw kabinet.
6 uur geleden