Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Knab niet in beroep tegen miljoenenboete DNB

Knab niet in beroep tegen miljoenenboete DNB

AMSTERDAM (ANP) - Knab gaat niet in beroep tegen de boete van bijna 3 miljoen euro die De Nederlandsche Bank (DNB) heeft uitgedeeld, laat de onlinebank weten. De toezichthouder constateerde dat de Knab een tijd te onzorgvuldig was met het beheersen van kredietrisico's.

Volgens DNB ging het om risico's rond platforms die kredietverstrekkers en klanten op zoek naar een lening bij elkaar brachten. De centrale bank gaf daarvoor in 2019 al een waarschuwing. Na nieuw onderzoek in 2022 vond DNB dat Knab nog steeds tekortschoot.

Knab zegt de processen om de risico's rond deze kredieten te beheersen te hebben verbeterd. Het ging om leningen die in 2019 in totaal 6 procent van de balans uitmaakten. Nu gaat het om iets minder dan 1 procent.

Meer uit Financieel

Onderzoeksbureau: toerismeverwachtingen VS krijgen tik door Trump

WASHINGTON (ANP) - De beleidsbeslissingen van de Amerikaanse president Donald Trump zijn slecht voor de toerisme-inkomsten in de Verenigde Staten, waarschuwt onderzoeksbureau Tourism Economics. Trumps besluiten hebben sommige potentiële buitenlandse bezoekers boos gemaakt en ook de angst aangewakkerd voor een stijging van de prijzen in het land en voor een ongunstige wisselkoers van de dollar voor bezoekers.

1 uur geleden
Weer een tegenslag voor Bayer in Roundup-zaak

LEVERKUSEN (ANP/BLOOMBERG) - Chemieconcern Bayer heeft opnieuw een tegenslag te verwerken gekregen in een reeks rechtszaken rond onkruidverdelger Roundup. Een jury in de Amerikaanse staat Georgia heeft Bayer veroordeeld tot het betalen van ruim 2 miljard dollar, omgerekend ruim 1,9 miljard euro, aan een eiser die beweerde dat Roundup kanker had veroorzaakt.

16 uur geleden
Italiaanse deal met Musks satellietdienst Starlink vastgelopen

ROME (ANP/RTR) - Onderhandelingen over een mogelijk contract tussen Elon Musks satellietdienst Starlink en de Italiaanse overheid zijn vastgelopen. Dat heeft de Italiaanse minister van Defensie zaterdag gezegd.

18 uur geleden
Canada wil interne handelsbarrières opheffen

TORONTO (ANP/RTR) - Canada kan de gevolgen van de Amerikaanse invoerheffingen compenseren door de handelsbeperkingen binnen het eigen land op te heffen, volgens de Canadese premier Mark Carney. Hij streeft naar vrije handel binnen het land per 1 juli, zei hij na een ontmoeting met provinciale en territoriale leiders.

19 uur geleden
Vluchten tussen Schiphol en Heathrow worden hervat

SCHIPHOL (ANP) - Vluchten tussen Schiphol en London Heathrow Airport worden zaterdag weer hervat. Schiphol ziet vooralsnog geen vertragingen en annuleringen bij de ongeveer dertig vluchten die voor zaterdag op de planning staan van en naar de drukste luchthaven van Europa, laat een woordvoerder weten.

20 uur geleden
Adviseur aan Hoge Raad: uitzendwerk moet niet permanent zijn

DEN HAAG (ANP) - Uitzendkrachten zouden niet permanent voor hetzelfde bedrijf moeten werken in die constructie. Als zo'n tijdelijk bedoelde uitzendovereenkomst jarenlang wordt ingezet kan dat leiden tot misbruik. Dit heeft een advocaat-generaal vrijdag geadviseerd aan de Hoge Raad.

1 dag geleden
VDL boekt minder omzet en winst door sluiting autofabriek Born

EINDHOVEN (ANP) - Industrieconcern VDL heeft vorig jaar minder omzet en winst geboekt. Het concern had onder meer last van de sluiting van zijn autofabriek in Born in Limburg, materiaaltekorten en uitgestelde leveringen van bussen.

1 dag geleden