Klusjesman legt bekentenissen af over moord op zakenman
HASSELT (ANP) - In de zaak van de moord op de Nederlandse zakenman Marcel van Hout in België heeft zijn klusjesman bekentenissen afgelegd tegenover de politie. Dat heeft het parket van Hasselt bevestigd naar aanleiding van een bericht in de Belgische krant Het Nieuwsblad.
De man zit sinds 8 december 2017 in de gevangenis. Hij heeft nu volgens Het Nieuwsblad toegegeven dat hij Van Hout (51) in november 2017 heeft doodgeschoten in zijn villa in Pelt. Het parket in Hasselt wil verder niet ingaan op de belastende verklaring die de klusjesman heeft afgelegd. "We zijn nog voorzichtig, want er moet eerst nog onderzoek gedaan worden naar de verklaring en die kan ook weer worden ingetrokken", aldus een woordvoerder.
Volgens Het Nieuwsblad heeft de klusjesman gezegd dat hij hulp heeft gekregen van de ex van Van Hout. De vrouw werd eerder ook aangehouden, maar werd later weer vrijgelaten. Ze zegt niks met de zaak te maken te hebben.
De zakenman runde een aantal bedrijven in de regio Eindhoven. De klusjesman werkte voor hem in zijn villa.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - In rivieren, meren, sloten en kanalen zitten steeds meer nieuwe chemische stoffen. Van sommige stoffen zijn de concentraties zelfs hoger dan toegestaan. Dat is een probleem, want zulk oppervlaktewater wordt vaak gebruikt om drinkwater van te maken en de stoffen zijn moeilijk uit het water te filteren. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) doet daarom een oproep om de stoffen minder te lozen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam en expertisebureau over online misbruik Offlimits pleiten voor een wereldwijd verbod op zogeheten nudify-tools. Deze AI-tools maken het mogelijk om van gewone foto's seksueel getinte beelden te maken, zonder toestemming van de rechthebbende of de persoon op de foto.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - NS wil in de treindienstregeling voor 2027 vooral de dienstregeling in het noorden en oosten van Nederland verbeteren. Dit staat in de Adviesaanvraag Dienstregeling 2027 aan regionale overheden en de reizigersorganisaties. De spoorvervoerder maakte dit dinsdag bekend.
3 uur geledenDEN HAAG/KRALENDIJK (ANP) - Nationale ombudsman Reinier van Zutphen roept opnieuw op direct iets te doen aan de vuilstort Selibon Lagun op Bonaire. De situatie is inmiddels zo erg, aldus Van Zutphen, dat het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat moet ingrijpen. Ook begint hij zelf een onderzoek.
11 uur geledenNIEUW-LEKKERLAND (ANP) - Honderden mensen demonstreerden maandagavond tegen een nog te openen asielzoekerscentrum in het Zuid-Hollandse Nieuw-Lekkerland, zag een verslaggever van het ANP. De gemeente organiseerde een informatieavond over de komst van het azc in het dorpshuis aan het Raadhuisplein, waarbij inwoners hun vragen kwijt konden. De demonstranten liepen een mars van een parkeerplaats naar het plein.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Johan Nijenhuis heeft zijn 21e Gouden Film ontvangen. De Twentse regisseur ontving de onderscheiding voor zijn nieuwe romantische komedie Verliefd op Curaçao, meldt het Nederlands Film Festival.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - De strafzaken tegen twee personen in het soevereinenproces worden geseponeerd, meldt het Openbaar Ministerie maandag. Uit onderzoek blijkt onvoldoende dat beiden onderdeel zijn van het volgens het OM terroristische soevereinennetwerk in Friesland. Zij worden daarom niet langer vervolgd.
14 uur geleden