Klusjesman legt bekentenissen af over moord op zakenman
HASSELT (ANP) - In de zaak van de moord op de Nederlandse zakenman Marcel van Hout in België heeft zijn klusjesman bekentenissen afgelegd tegenover de politie. Dat heeft het parket van Hasselt bevestigd naar aanleiding van een bericht in de Belgische krant Het Nieuwsblad.
De man zit sinds 8 december 2017 in de gevangenis. Hij heeft nu volgens Het Nieuwsblad toegegeven dat hij Van Hout (51) in november 2017 heeft doodgeschoten in zijn villa in Pelt. Het parket in Hasselt wil verder niet ingaan op de belastende verklaring die de klusjesman heeft afgelegd. "We zijn nog voorzichtig, want er moet eerst nog onderzoek gedaan worden naar de verklaring en die kan ook weer worden ingetrokken", aldus een woordvoerder.
Volgens Het Nieuwsblad heeft de klusjesman gezegd dat hij hulp heeft gekregen van de ex van Van Hout. De vrouw werd eerder ook aangehouden, maar werd later weer vrijgelaten. Ze zegt niks met de zaak te maken te hebben.
De zakenman runde een aantal bedrijven in de regio Eindhoven. De klusjesman werkte voor hem in zijn villa.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Cornald Maas verzorgt volgend jaar niet het commentaar tijdens het Eurovisie Songfestival. Omdat AVROTROS zich uit het evenement heeft teruggetrokken, vindt de omroep het "niet passend" om dat door een gezicht van de omroep te laten doen.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet volgt de wens van de Tweede Kamer en laat een besluit over de opening van Lelystad Airport voor passagiersvluchten aan zijn opvolger. Op de luchthaven worden wel F-35-gevechtsvliegtuigen gestationeerd. Dat besluit ligt vrijdag voor in de ministerraad, bevestigen Haagse bronnen na een bericht van De Telegraaf.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op NS-stations is momenteel geen of verkeerde roisinformatie te zien op de borden. Dat komt door een technische storing. Ook komen vertragingen en wijzigingen niet goed door in de NS-reisplanner-app.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De situatie rondom de komst van een asielopvang in Albergen is moeilijk te vergelijken met de huidige gang van zaken. Dat zegt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) na een oordeel van de Nationale ombudsman. "Dit speelde allemaal voor de komst van de spreidingswet", zegt een woordvoerder van de VNG. "Het benadrukt wel opnieuw dat inwoners gehoord moeten worden."
8 uur geledenJAKARTA (ANP) - Nederland heeft vier topstukken uit de collectie van de Nederlandse wetenschapper Eugène Dubois teruggegeven aan Indonesië. De overhandiging van een schedelkapje, een dijbeen en een kies van de homo erectus en een schelp met krassen erin vond plaats in Museum Nasional Indonesia in Jakarta. De Nederlandse ambassadeur in Indonesië, Marc Gerritsen, overhandigde de fossielen aan de Indonesische cultuurminister Fadli Zon.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland heeft Qbuzz toestemming gegeven om ook volgend jaar nog met dieselbussen te rijden. Tot 1 april mag Qbuzz de diesels blijven gebruiken in het noorden van de provincie, in gemeenten als Alphen aan den Rijn, Gouda en Leiden. Het vervoersbedrijf moet noodgedwongen ruim zestig oude dieselbussen inzetten, omdat er vorig jaar problemen waren met de levering van elektrische bussen.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De advocaat van Peter Gillis mag van de rechtbank in Den Bosch extra onderzoek verrichten naar foto's die zijn ex-partner Nicol Kremers als bewijs aanvoert van mishandelingen waarvan Gillis wordt verdacht. Het gaat om een aantal digitale bestanden waarvan de verdediging de betrouwbaarheid betwist. De rechter bepaalde dat een tegenonderzoek onder voorwaarden is toegestaan.
9 uur geleden