'Klus Suezkanaal heeft geen effect op jaarwinst Boskalis'
PAPENDRECHT (ANP) - Het vlottrekken van containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zegt topman Peter Berdowski. Wel is hij zich bewust van de extra naamsbekendheid die de klus kan opleveren.
Over wat de klus Boskalis financieel heeft opgeleverd, wil het bedrijf geen uitspraken doen. De kosten die Boskalis voor het vlottrekken heeft gemaakt, vallen volgens Berdowski ook mee. "We hebben tientallen mensen ingehuurd en een aantal zeeslepers. Dat zijn geen kosten die in de miljoenen lopen, eerder tonnen. Dit was een relatief kleine bergingsklus, ook niet de moeilijkste, maar wel met grote exposure. Hiermee hebben we wel aan de wereld laten zien waar we voor staan als bedrijf in de volle breedte en expertise van berging."
De Boskalis-topman laat verder weten dat de baggeraar benaderd is door de autoriteit van het Suezkanaal, die de berger van eerdere klussen kent. Daarnaast is de bergingswereld in de scheepvaart klein, zegt hij. "We kennen alle scheepseigenaren en alle scheepsverzekeraars. We zitten heel goed in dat netwerk, dat is ook de reden dat we snel benaderd worden. Omdat iedereen weet dat Smit Salvage gebeld moet worden als je met een spoedeisende klus zit. Iedereen daar zal ook verwacht hebben dat Smit zou komen helpen."
Gebaggerd
Het Nederlandse Smit Salvage is de gespecialiseerde dochteronderneming van Boskalis, die betrokken was bij de operatie. Daarbij werd gebaggerd en werden elf gewone sleepboten en twee krachtige zeesleepboten ingezet.
Boskalis heeft een eigen volgsysteem, waarmee het wereldwijd de scheepvaart in de gaten houdt en zo snel kan zien waar schepen in problemen komen. De Ever Given kwam vorige week dinsdag in een zandstorm overdwars in het zuidelijke deel van het Suezkanaal te liggen. Het schip, eigendom van een Japanse reder maar varend in dienst van een Taiwanees bedrijf, behoort tot de grootste containerschepen ter wereld met een lengte van 400 meter en een breedte van bijna 60 meter. Daardoor is het erg gevoelig voor zijwind. Toen het schip gedraaid lag, lag het tegen beide oevers van het kanaal.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - FNV en CNV moeten maandag zorgen voor een minimale bezetting tijdens de aangekondigde staking bij de ANWB. Dat heeft de kortgedingrechter in Utrecht bepaald. De rechter gaat deels mee in de eis van de ANWB dat er een deel van de werknemers aan het werk moet zijn om de veiligheid op de Nederlandse wegen te waarborgen.
1 uur geledenIJEN (ANP) - Audax, het moederbedrijf van boekwinkelketen Bruna, heeft financiële problemen en krijgt van de rechter een afkoelingsperiode. Op dit moment zijn er onvoldoende middelen om aan alle betalingsverplichtingen te voldoen, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Verf- en coatingfabrikant AkzoNobel heeft van de Europese Commissie toestemming gekregen om te fuseren met zijn Amerikaanse concurrent Axalta. Het Nederlandse concern moet daarvoor wel een onderdeel afstoten, stelt het dagelijks bestuur van d EU als voorwaarde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met verlies de handel uitgegaan. De koersdaling volgt op zware verliezen voor techaandelen donderdag in New York en een verkoopgolf op belangrijke Aziatische financiële markten. Waar chipaandelen op het Damrak enig herstel toonden, eindigden veel andere aandelen de week juist in de min.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Klaas Knot heeft maar één tegenstander bij de strijd om het presidentschap bij de Europese Centrale Bank (ECB). Naast de Nederlander is de voormalige gouverneur van de Spaanse centrale bank, Pablo Hernández de Cos, voorgedragen als kandidaat.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Techbeurs Nasdaq toonde vrijdag wat herstel in New York na de koersdreun een dag eerder. Koopjesjagers sloegen toe en kochten vooral chipaandelen na de verkoopgolf in de sector op donderdag. Die golf werd aangewakkerd door de vrees dat een Democratische meerderheid in het Amerikaanse Congres zou kunnen leiden tot strengere regelgeving voor kunstmatige intelligentie (AI) en vertraging van de bouw van AI-datacenters.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Spanje heeft oud-topman van zijn centrale bank Pablo Hernández de Cos naar voren geschoven als kandidaat voor het presidentschap van de Europese Centrale Bank (ECB). Hij wordt gezien als een van de belangrijkste kandidaten om volgend jaar de vertrekkende Christine Lagarde op te volgen. Oud-president van De Nederlandsche Bank (DNB) Klaas Knot wordt alom beschouwd als zijn belangrijkste rivaal.
7 uur geleden