'Klus Suezkanaal heeft geen effect op jaarwinst Boskalis'
PAPENDRECHT (ANP) - Het vlottrekken van containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zegt topman Peter Berdowski. Wel is hij zich bewust van de extra naamsbekendheid die de klus kan opleveren.
Over wat de klus Boskalis financieel heeft opgeleverd, wil het bedrijf geen uitspraken doen. De kosten die Boskalis voor het vlottrekken heeft gemaakt, vallen volgens Berdowski ook mee. "We hebben tientallen mensen ingehuurd en een aantal zeeslepers. Dat zijn geen kosten die in de miljoenen lopen, eerder tonnen. Dit was een relatief kleine bergingsklus, ook niet de moeilijkste, maar wel met grote exposure. Hiermee hebben we wel aan de wereld laten zien waar we voor staan als bedrijf in de volle breedte en expertise van berging."
De Boskalis-topman laat verder weten dat de baggeraar benaderd is door de autoriteit van het Suezkanaal, die de berger van eerdere klussen kent. Daarnaast is de bergingswereld in de scheepvaart klein, zegt hij. "We kennen alle scheepseigenaren en alle scheepsverzekeraars. We zitten heel goed in dat netwerk, dat is ook de reden dat we snel benaderd worden. Omdat iedereen weet dat Smit Salvage gebeld moet worden als je met een spoedeisende klus zit. Iedereen daar zal ook verwacht hebben dat Smit zou komen helpen."
Gebaggerd
Het Nederlandse Smit Salvage is de gespecialiseerde dochteronderneming van Boskalis, die betrokken was bij de operatie. Daarbij werd gebaggerd en werden elf gewone sleepboten en twee krachtige zeesleepboten ingezet.
Boskalis heeft een eigen volgsysteem, waarmee het wereldwijd de scheepvaart in de gaten houdt en zo snel kan zien waar schepen in problemen komen. De Ever Given kwam vorige week dinsdag in een zandstorm overdwars in het zuidelijke deel van het Suezkanaal te liggen. Het schip, eigendom van een Japanse reder maar varend in dienst van een Taiwanees bedrijf, behoort tot de grootste containerschepen ter wereld met een lengte van 400 meter en een breedte van bijna 60 meter. Daardoor is het erg gevoelig voor zijwind. Toen het schip gedraaid lag, lag het tegen beide oevers van het kanaal.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.
33 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vertrekkend TenneT-topvrouw Manon van Beek pleit in De Telegraaf voor nieuwe industrie aan de kust. Hoewel het stroomnet in Nederland overvol is, ziet ze op plekken waar veel windstroom van de Noordzee aan land komt juist te weinig stroomvraag.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - De openhuizendag van makelaarsorganisatie NVM heeft zaterdag meer belangstellenden getrokken. Bij de deelnemende huizen kwamen ongeveer 66.000 huizenzoekers over de vloer. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in maart. Toen trok de NVM Open Huizen Dag 52.000 bezoekers.
17 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Een Nederlands binnenvaartschip dat op een zandbank in de haven van Düsseldorf was vastgelopen door het aanhoudend lage waterpeil van de Rijn, ligt weer vlot en vaart vijf dagen te laat alsnog richting Nederland. Het schip heeft inmiddels de haven van Düsseldorf verlaten, heeft een woordvoerder van het logistieke bedrijf Mosolf gezegd tegen het Duitse persbureau dpa.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz gaat praten met de twee grootste kanshebbers voor de opvolging van president Christine Lagarde van de Europese Centrale Bank (ECB), meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Met Klaas Knot praat hij naar verluidt ergens de komende dagen. Het gesprek met zijn grootste rivaal, voormalig president van de Spaanse centrale bank Pablo Hernández de Cos, moet in de komende weken plaatsvinden.
21 uur geleden