'Klus Suezkanaal heeft geen effect op jaarwinst Boskalis'
PAPENDRECHT (ANP) - Het vlottrekken van containerschip Ever Given in het Suezkanaal gaat baggeraar en maritiem dienstverlener Boskalis geen miljoenen opleveren. "Dit heeft geen effect op de jaarwinst van Boskalis", zegt topman Peter Berdowski. Wel is hij zich bewust van de extra naamsbekendheid die de klus kan opleveren.
Over wat de klus Boskalis financieel heeft opgeleverd, wil het bedrijf geen uitspraken doen. De kosten die Boskalis voor het vlottrekken heeft gemaakt, vallen volgens Berdowski ook mee. "We hebben tientallen mensen ingehuurd en een aantal zeeslepers. Dat zijn geen kosten die in de miljoenen lopen, eerder tonnen. Dit was een relatief kleine bergingsklus, ook niet de moeilijkste, maar wel met grote exposure. Hiermee hebben we wel aan de wereld laten zien waar we voor staan als bedrijf in de volle breedte en expertise van berging."
De Boskalis-topman laat verder weten dat de baggeraar benaderd is door de autoriteit van het Suezkanaal, die de berger van eerdere klussen kent. Daarnaast is de bergingswereld in de scheepvaart klein, zegt hij. "We kennen alle scheepseigenaren en alle scheepsverzekeraars. We zitten heel goed in dat netwerk, dat is ook de reden dat we snel benaderd worden. Omdat iedereen weet dat Smit Salvage gebeld moet worden als je met een spoedeisende klus zit. Iedereen daar zal ook verwacht hebben dat Smit zou komen helpen."
Gebaggerd
Het Nederlandse Smit Salvage is de gespecialiseerde dochteronderneming van Boskalis, die betrokken was bij de operatie. Daarbij werd gebaggerd en werden elf gewone sleepboten en twee krachtige zeesleepboten ingezet.
Boskalis heeft een eigen volgsysteem, waarmee het wereldwijd de scheepvaart in de gaten houdt en zo snel kan zien waar schepen in problemen komen. De Ever Given kwam vorige week dinsdag in een zandstorm overdwars in het zuidelijke deel van het Suezkanaal te liggen. Het schip, eigendom van een Japanse reder maar varend in dienst van een Taiwanees bedrijf, behoort tot de grootste containerschepen ter wereld met een lengte van 400 meter en een breedte van bijna 60 meter. Daardoor is het erg gevoelig voor zijwind. Toen het schip gedraaid lag, lag het tegen beide oevers van het kanaal.
Meer uit Financieel
ZOETERMEER (ANP) - Tuinders in het werkgebied van het hoogheemraadschap van Delfland, tussen Den Haag en Rotterdam, moeten nog zeker een paar dagen wachten voordat ze meer water kunnen krijgen voor hun gewassen. Glastuinbouw Nederland hoopt dat de sector aan het einde van deze week aan de slag kan gaan met oplossingen die momenteel worden onderzocht voor tuinders die last hebben van de aanhoudende droogte.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wie nu iets bestelt op de webshop van de Bijenkorf, krijgt het product pas op zijn vroegst op 3 september thuis bezorgd. Dat meldt de warenhuisketen op zijn website. De levertijden bij de Bijenkorf zijn fors opgelopen na een beveiligingsincident bij de logistieke partner CEVA Logistics.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ebusco ging maandag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse fabrikant voor de levering van 23 elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Lage waterstanden dreigen deze week de binnenvaart op een cruciaal traject van de Rijn stil te leggen. Daardoor dreigt de belangrijke waterweg te worden opgesplitst in twee afzonderlijk bevaarbare delen, waarschuwt BDB, de federale branchevereniging voor de Duitse binnenvaart, maandag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het massale verkopen van voormalige huurwoningen door beleggers zijn er waarschijnlijk nog jaren maar heel weinig huurwoningen in Nederland. Dat leidt vooral voor studenten en jonge starters die een huis zoeken tot grote problemen, verwacht vastgoedadviseur CBRE in een onderzoek waarover het FD maandag berichtte.
4 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco is een belangrijke opdracht verloren voor de levering van 23 elektrische bussen. Het openbaarvervoerbedrijf van de Duitse stad Potsdam heeft het contract met de Brabantse maker van elektrische bussen beëindigd, omdat Ebusco de bussen niet op tijd zou hebben geleverd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in juni met 4,6 procent gestegen in vergelijking met een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Daarmee is de productiegroei duidelijk afgezwakt vergeleken met de twee voorgaande maanden. In mei steeg de productie nog met 6,8 procent en in april met 5,7 procent.
6 uur geleden