Klus- en meubelwinkels zien extreme drukte uitblijven
DEN HAAG (ANP) - In vestigingen van grote klus- en meubelketens is zaterdag goed te merken dat een harde lockdown nadert. Op locaties van bouwmarkten Karwei en Gamma is het sinds het eind van de ochtend drukker dan normaal, maar extreme drukte blijft volgens een woordvoerster van de overkoepelende organisatie Intergamma uit. Ook naar woonwinkelketen IKEA gingen meer mensen dan op andere zaterdagen. "Maar dat kan ook komen door de aanstaande kerstdagen", aldus een zegsman.
Tot rijen bij de vestigingen leidde het niet, laten de woordvoerders weten. "Het was niet chaotisch, zoals vlak voor vorige lockdowns", aldus Intergamma. "Wel zijn al onze kerstbomen nu uitverkocht." Ook bij vestigingen van bouwmarktketen Hornbach is te zien dat het drukker is dan normaal. Daar nam de hoeveelheid mensen in de loop van de dag toe, en bereikte aan het eind van de middag een hoogtepunt.
In het grote winkelcentrum Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam werd het halverwege de middag drukker, zo liet een aanwezige weten. Een rondgang onder verschillende filialen van tuincentrumketen Intratuin leerde eerder op de dag dat daar van grote drukte nog geen sprake was.
Beperkingen
Niet-essentiƫle winkels zijn nu al gebonden aan beperkingen. Zo moeten de deuren al om 17.00 uur dicht. Ook moeten de winkels ervoor zorgen dat het mogelijk is om afstand te houden.
Het lijkt erop dat zaterdag voorlopig de laatste dag is waarop mensen nog snel even fysiek de laatste kerstversiering, andere sfeeraankopen of bouw- en klusmaterialen kunnen inslaan. Het kabinet zal later op zaterdag een harde lockdown aankondigen, zo melden ingewijden. Dan moeten ook alle niet-essentiƫle winkels dicht.
Meer uit Financieel
BREDA (ANP) - Het Nederlandse GoVolta biedt vanaf maart een nieuwe optie om met de trein naar Berlijn en Hamburg te reizen. Na een moeizaam toegangstraject heeft de Bredase onderneming met steun van Keolis, een dochteronderneming van het Franse spoorwegbedrijf SNCF, genoeg geld beschikbaar om drie keer per week vanuit Amsterdam naar de Duitse steden te reizen. Komende zomer worden dat dagelijkse verbindingen, later moet Parijs daar bijkomen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Het ligt binnen de vrijheid van meningsuiting om compleet gekke uitlatingen te doen", laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten na opmerkingen van Elon Musk. De eigenaar van X suggereerde de EU volledig af te schaffen en vergeleek op X de EU met het naziregime, nadat de Commissie het socialmediaplatform vrijdag een boete van 120 miljoen euro had gegeven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Meta komt de Europese Commissie tegemoet door gebruikers van Instagram en Facebook binnenkort de keuze te bieden om minder gepersonaliseerde advertenties te zien. Het Amerikaanse techbedrijf moest zijn beleid aanpassen om te ontkomen aan een boete, nadat Brussel eerder had vastgesteld dat Meta de Europese digitale regels had overtreden.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het aantal luchtvaartpassagiers in de Europese Unie is vorig jaar gegroeid en Schiphol was de op een na drukste luchthaven. Volgens het Europese statistiekbureau Eurostat waren er vorig jaar in totaal 1,1 miljard luchtvaartreizigers binnen de EU, een toename van meer dan 8 procent vergeleken met 2023.
3 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De uitbreiding van windturbines en zonnepanelen heeft in Duitsland bijgedragen aan de opwekking van recordhoeveelheden hernieuwbare energie in juli, augustus en september. Volgens het Duitse statistiekbureau waren wind- en zonne-energie in het derde kwartaal goed voor een recordaandeel van 64,1 procent van de elektriciteitsopwekking.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 4 procent). Het aandeel Magnum noteerde op bijna 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
6 uur geleden