Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klus- en meubelwinkels zien extreme drukte uitblijven

Klus- en meubelwinkels zien extreme drukte uitblijven

DEN HAAG (ANP) - In vestigingen van grote klus- en meubelketens is zaterdag goed te merken dat een harde lockdown nadert. Op locaties van bouwmarkten Karwei en Gamma is het sinds het eind van de ochtend drukker dan normaal, maar extreme drukte blijft volgens een woordvoerster van de overkoepelende organisatie Intergamma uit. Ook naar woonwinkelketen IKEA gingen meer mensen dan op andere zaterdagen. "Maar dat kan ook komen door de aanstaande kerstdagen", aldus een zegsman.

Tot rijen bij de vestigingen leidde het niet, laten de woordvoerders weten. "Het was niet chaotisch, zoals vlak voor vorige lockdowns", aldus Intergamma. "Wel zijn al onze kerstbomen nu uitverkocht." Ook bij vestigingen van bouwmarktketen Hornbach is te zien dat het drukker is dan normaal. Daar nam de hoeveelheid mensen in de loop van de dag toe, en bereikte aan het eind van de middag een hoogtepunt.

In het grote winkelcentrum Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam werd het halverwege de middag drukker, zo liet een aanwezige weten. Een rondgang onder verschillende filialen van tuincentrumketen Intratuin leerde eerder op de dag dat daar van grote drukte nog geen sprake was.

Beperkingen

Niet-essentiële winkels zijn nu al gebonden aan beperkingen. Zo moeten de deuren al om 17.00 uur dicht. Ook moeten de winkels ervoor zorgen dat het mogelijk is om afstand te houden.

Het lijkt erop dat zaterdag voorlopig de laatste dag is waarop mensen nog snel even fysiek de laatste kerstversiering, andere sfeeraankopen of bouw- en klusmaterialen kunnen inslaan. Het kabinet zal later op zaterdag een harde lockdown aankondigen, zo melden ingewijden. Dan moeten ook alle niet-essentiële winkels dicht.

Meer uit Financieel

Duitse uitstoot CO2 vrijwel onveranderd in 2025

BERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.

14 uur geleden
Japan vraagt Australië om hogere productie lng door oorlog

TOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.

16 uur geleden
Brand bij oliecomplex in Verenigde Arabische Emiraten na aanval

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Bij een groot oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten is zaterdagochtend brand ontstaan na een aanval met een drone. Volgens de autoriteiten ontstond de brand bij het Fujairah-complex door resten van een neergeschoten drone.

17 uur geleden
VS: eerste olie uit noodreserves komt volgende week op de markt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De eerste olie uit de Amerikaanse strategische voorraden zal tegen het einde van volgende week op de markt komen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Energie gezegd. De Verenigde Staten geven in totaal 172 miljoen vaten vrij uit die noodreserves om zo de hoge brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten te drukken.

17 uur geleden
Reuters: groot banenverlies bij Facebook-moeder Meta door AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Meta Platforms, het moederbedrijf van Facebook, WhatsApp en Instagram, is van plan duizenden banen te schrappen om kosten te besparen voor de grote investeringen die worden gedaan in kunstmatige intelligentie (AI). Dat melden bronnen aan persbureau Reuters. Volgens de ingewijden kan het gaan om wel 20 procent van het personeelsbestand bij het Amerikaanse techconcern.

19 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen Venezuela na gekrompen aanbod olie

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Venezuela toestemming gegeven om meststoffen en olie aan Amerikaanse bedrijven te verkopen. Het Amerikaanse ministerie van Financiën meldt dat de sancties tegen Venezuela verder worden versoepeld. Sinds de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran staat het wereldwijde aanbod van deze producten onder druk en zijn de prijzen flink gestegen.

1 dag geleden
Amerikaanse rechter blokkeert dagvaardingen tegen Fed en Powell

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse federale rechter heeft vrijdag de dagvaardingen van het ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve en voorzitter Jerome Powell geblokkeerd. De kwestie gaat over de renovatie van het hoofdkantoor van de Amerikaanse centrale bank in Washington en de verklaring van Powell hierover. Het ministerie wil in beroep gaan tegen de beslissing.

1 dag geleden