
Kluivert voelde dat Duitse keeper niet zo goed kan voetballen
BOEDAPEST (ANP) - Justin Kluivert had zaterdag in de tweede groepswedstrijd van Jong Oranje op het Europees kampioenschap tegen Duitsland (1-1) al vrij snel in de gaten dat meevoetballen niet de grootste kwaliteit is van Finn Dahmen. De aanvaller van RB Leipzig liep daardoor kort na rust op hoge snelheid op de keeper af toen hij een wat hoge bal moest controleren. Dat lukte niet en Kluivert kon de bal daarna aannemen en in het lege doel schuiven.
"Ik had wel het gevoel dat hij voetballend wat moeilijkheden had. Ik zag al dat de ingooi met een stuit op hem afkwam, vrij moeilijk. Ik dacht: als ik nu vol op hem af sprint en de aanname is verkeerd, dan zal zijn trap ook niet zo goed zijn. En gelukkig gebeurde wat ik dacht en mocht ik profiteren", aldus Kluivert, die heel lang hoopte dat het de winnende treffer was. Jong Duitsland maakte echter in de 84e minuut gelijk, waardoor een plaats in de kwartfinales voor Jong Oranje nog ver weg is.
Jong Oranje moet dinsdag van Jong Hongarije winnen en dan hopen dat er bij de ontmoeting tussen Jong Duitsland en Jong Roemenië een winnaar komt. Bij een gelijke stand van 2-2 of meer bij dat duel, zijn de Nederlandse beloften sowieso uitgeschakeld.
Kluivert: "Het is jammer dat we niet hebben gewonnen natuurlijk, maar ik sta er heel positief in. We moeten winnen van Hongarije, dat staat vast. Ik kijk liever niet naar die andere wedstrijd. Stel dat één van die twee teams wint en wij doen dat ook, dan zijn we gewoon door. We hebben het nog steeds in eigen hand. Er is inderdaad één scenario dat je niet doorgaat, bij een 2-2 gelijkspel of hoger. Ik denk dat op een EK beide teams hun stinkende best zullen doen. Ze willen winnen en voor de eerste plaats gaan. Hopelijk kunnen we onze dromen verder beleven en doorgaan naar de volgende ronde."
Meer uit Voetbal
GRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
1 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
22 uur geleden