Kluivert voelde dat Duitse keeper niet zo goed kan voetballen
BOEDAPEST (ANP) - Justin Kluivert had zaterdag in de tweede groepswedstrijd van Jong Oranje op het Europees kampioenschap tegen Duitsland (1-1) al vrij snel in de gaten dat meevoetballen niet de grootste kwaliteit is van Finn Dahmen. De aanvaller van RB Leipzig liep daardoor kort na rust op hoge snelheid op de keeper af toen hij een wat hoge bal moest controleren. Dat lukte niet en Kluivert kon de bal daarna aannemen en in het lege doel schuiven.
"Ik had wel het gevoel dat hij voetballend wat moeilijkheden had. Ik zag al dat de ingooi met een stuit op hem afkwam, vrij moeilijk. Ik dacht: als ik nu vol op hem af sprint en de aanname is verkeerd, dan zal zijn trap ook niet zo goed zijn. En gelukkig gebeurde wat ik dacht en mocht ik profiteren", aldus Kluivert, die heel lang hoopte dat het de winnende treffer was. Jong Duitsland maakte echter in de 84e minuut gelijk, waardoor een plaats in de kwartfinales voor Jong Oranje nog ver weg is.
Jong Oranje moet dinsdag van Jong Hongarije winnen en dan hopen dat er bij de ontmoeting tussen Jong Duitsland en Jong Roemenië een winnaar komt. Bij een gelijke stand van 2-2 of meer bij dat duel, zijn de Nederlandse beloften sowieso uitgeschakeld.
Kluivert: "Het is jammer dat we niet hebben gewonnen natuurlijk, maar ik sta er heel positief in. We moeten winnen van Hongarije, dat staat vast. Ik kijk liever niet naar die andere wedstrijd. Stel dat één van die twee teams wint en wij doen dat ook, dan zijn we gewoon door. We hebben het nog steeds in eigen hand. Er is inderdaad één scenario dat je niet doorgaat, bij een 2-2 gelijkspel of hoger. Ik denk dat op een EK beide teams hun stinkende best zullen doen. Ze willen winnen en voor de eerste plaats gaan. Hopelijk kunnen we onze dromen verder beleven en doorgaan naar de volgende ronde."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
9 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
14 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
17 uur geleden