Kluivert vervangt besmette Hiddink als bondscoach van Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Patrick Kluivert keert weer even terug als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Curaçao. De voormalige topspits vervangt Guus Hiddink, die besmet is geweest met het coronavirus en daarvan nu aan het herstellen is. Kluivert was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.
De 44-jarige Amsterdammer werkt nu als hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona. Het contract van Kluivert in Catalonië loopt komende zomer af. Hij heeft van voorzitter Joan Laporta toestemming gekregen om volgende maand bij de wedstrijden uit de WK-kwalificatie als interim-bondscoach te fungeren. Volgens de voetbalbond van Curaçao heeft Laporta vanwege zijn goede band met de Nederlanders daar toestemming voor gegeven.
De ploeg van Hiddink startte de WK-kwalificatie in maart met twee overwinningen. Kluivert zit volgende maand op de bank bij de volgende twee duels en mogelijk ook daarna in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.
12 uur geledenZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.
15 uur geledenALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.
20 uur geledenISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.
20 uur geledenHELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.
21 uur geleden