Kluivert vervangt besmette Hiddink als bondscoach van Curaçao
WILLEMSTAD (ANP) - Patrick Kluivert keert weer even terug als bondscoach van de nationale voetbalploeg van Curaçao. De voormalige topspits vervangt Guus Hiddink, die besmet is geweest met het coronavirus en daarvan nu aan het herstellen is. Kluivert was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.
De 44-jarige Amsterdammer werkt nu als hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona. Het contract van Kluivert in Catalonië loopt komende zomer af. Hij heeft van voorzitter Joan Laporta toestemming gekregen om volgende maand bij de wedstrijden uit de WK-kwalificatie als interim-bondscoach te fungeren. Volgens de voetbalbond van Curaçao heeft Laporta vanwege zijn goede band met de Nederlanders daar toestemming voor gegeven.
De ploeg van Hiddink startte de WK-kwalificatie in maart met twee overwinningen. Kluivert zit volgende maand op de bank bij de volgende twee duels en mogelijk ook daarna in de tweede ronde van de kwalificatiereeks.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
20 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
22 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
1 dag geleden