
Kluivert met assist tegen Real Madrid belangrijk voor Valencia
VALENCIA (ANP) - Valencia heeft een grote stap gezet op weg naar lijfsbehoud in de hoogste Spaanse voetbalcompetitie. Trainer Rubén Baraja zag zijn elftal met 1-0 winnen van Real Madrid, dat de titel dit seizoen aan FC Barcelona moest laten en eerder deze week door Manchester City werd uitgeschakeld in de halve finales van de Champions League. De wedstrijd lag meerdere keren stil vanwege ruzies en opstootjes. Vinícius Júnior van Real Madrid kreeg in de slotfase rood.
Justin Kluivert was belangrijk voor Valencia. De oud-Ajacied legde de bal in de 33e minuut bij de tweede paal neer, waar Diego López vrij stond en binnen kon tikken: 1-0. Kluivert leek zelf in de 84e minuut de tweede treffer te maken, maar dat doelpunt ging wegens buitenspel niet hoor.
Voorwerpen op het veld
Even voor dat moment lag de wedstrijd voor enige tijd stil. De Braziliaan Vinícius Júnior, die dit seizoen al vaker slachtoffer was van racisme, reageerde woedend toen een supporter van Valencia iets naar hem riep. De aanvaller liep naar het vak achter het doel van Valencia toe en wees de scheidsrechter de dader aan. Er waren even daarvoor ook al wat voorwerpen op het veld gegooid.
Trainer Carlo Ancelotti wist Vinícius Júnior voor even weer rustig te krijgen. In het restant, met ruim een kwartier aan blessuretijd, wist Real de gelijkmaker niet meer te forceren. De Madrilenen moeten daardoor de tweede plaats afstaan aan stadgenoot Atlético, dat eerder op zondag van Osasuna wel won (3-0).
Een tik
In die blessuretijd werd het opnieuw onvriendelijk op het veld, met een flink opstootje tussen spelers van beide teams. Doelman Giorgi Mamardashvili daagde Vinícius Júnior uit. De Zuid-Amerikaan, die bij het opstootje werd vastgepakt bij zijn nek, deelde een tik uit aan een van de spelers van Valencia en moest met rood vertrekken.
Valencia steeg van de zestiende naar de dertiende plek en heeft een voorsprong van 5 punten op nummer 18 Real Valladolid. In Spanje staan nog drie speelronden op het programma.
Meer uit Voetbal
LEVERKUSEN (ANP) - Rogier Meijer wordt bij Bayer Leverkusen assistent-trainer van Erik ten Hag. De 43-jarige Doetinchemmer was sinds 2020 hoofdcoach van NEC, waar hij na afgelopen seizoen werd opgevolgd door Dick Schreuder. "Heel veel succes bij Bayer Leverkusen", meldt NEC op X.
9 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is vol vertrouwen begonnen bij zijn nieuwe club Feyenoord. "Als je mij haalt, haal je doelpunten. Dat is iets wat elke club nodig heeft, Feyenoord ook", zei de van FC Twente overgekomen middenvelder tijdens zijn presentatie in De Kuip.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Giovanni van Bronckhorst is de opvolger van John Heitinga als assistent van Arne Slot bij FC Liverpool. Dat heeft de Engelse club bekendgemaakt. Liverpool werd afgelopen seizoen kampioen van Engeland.
2 uur geledenTHUN (ANP) - Aanvalster Lineth Beerensteyn heeft ook tijdens de tweede training in Zwitserland meegedaan met de rest van de EK-selectie van Oranje. De van een spierblessure herstellende spits deed aan het begin van de oefensessie mee aan enkele felle sprint- en passoefeningen. Daarna werd het trainingscomplex in het zonnige Thun, fraai gelegen tegen de achtergrond van besneeuwde bergtoppen, afgesloten voor de media.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechters in het voetbal moeten zich komend seizoen beter aan de richtlijn houden dat alleen een aanvoerder mag protesteren over de leiding. Dat zei manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen tijdens een mediabijeenkomst in Zeist.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Er zijn in het vorige seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 26 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen bekendgemaakt in Zeist.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft het contract van doelman Rome-Jayden Owusu-Oduro opengebroken en verlengd tot de zomer van 2030. Dat meldt de Alkmaarse club.
5 uur geleden