Kluivert met assist tegen Real Madrid belangrijk voor Valencia
VALENCIA (ANP) - Valencia heeft een grote stap gezet op weg naar lijfsbehoud in de hoogste Spaanse voetbalcompetitie. Trainer Rubén Baraja zag zijn elftal met 1-0 winnen van Real Madrid, dat de titel dit seizoen aan FC Barcelona moest laten en eerder deze week door Manchester City werd uitgeschakeld in de halve finales van de Champions League. De wedstrijd lag meerdere keren stil vanwege ruzies en opstootjes. Vinícius Júnior van Real Madrid kreeg in de slotfase rood.
Justin Kluivert was belangrijk voor Valencia. De oud-Ajacied legde de bal in de 33e minuut bij de tweede paal neer, waar Diego López vrij stond en binnen kon tikken: 1-0. Kluivert leek zelf in de 84e minuut de tweede treffer te maken, maar dat doelpunt ging wegens buitenspel niet hoor.
Voorwerpen op het veld
Even voor dat moment lag de wedstrijd voor enige tijd stil. De Braziliaan Vinícius Júnior, die dit seizoen al vaker slachtoffer was van racisme, reageerde woedend toen een supporter van Valencia iets naar hem riep. De aanvaller liep naar het vak achter het doel van Valencia toe en wees de scheidsrechter de dader aan. Er waren even daarvoor ook al wat voorwerpen op het veld gegooid.
Trainer Carlo Ancelotti wist Vinícius Júnior voor even weer rustig te krijgen. In het restant, met ruim een kwartier aan blessuretijd, wist Real de gelijkmaker niet meer te forceren. De Madrilenen moeten daardoor de tweede plaats afstaan aan stadgenoot Atlético, dat eerder op zondag van Osasuna wel won (3-0).
Een tik
In die blessuretijd werd het opnieuw onvriendelijk op het veld, met een flink opstootje tussen spelers van beide teams. Doelman Giorgi Mamardashvili daagde Vinícius Júnior uit. De Zuid-Amerikaan, die bij het opstootje werd vastgepakt bij zijn nek, deelde een tik uit aan een van de spelers van Valencia en moest met rood vertrekken.
Valencia steeg van de zestiende naar de dertiende plek en heeft een voorsprong van 5 punten op nummer 18 Real Valladolid. In Spanje staan nog drie speelronden op het programma.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
2 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
8 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
10 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden