Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth
SHEFFIELD (ANP) - Justin Kluivert heeft voor het eerst gescoord voor Bournemouth. De 24-jarige aanvaller deed dat in de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 0-3. Kluivert profiteerde in de blessuretijd van de eerste helft van een fout van Wes Foderingham. De doelman verspeelde de bal buiten het zestienmetergebied aan de oud-Ajacied, die daarna afrondde (0-2). Marcus Tavernier zette Bournemouth in de 12e minuut op voorsprong en in de beginfase van de tweede helft trof hij nog eens doel.
Kluivert heeft nu in zes verschillende competities gescoord, de Eredivisie (Ajax), de Bundesliga (RB Leipzig), de Ligue 1 (OGC Nice), de Serie A (AS Roma), La Liga (Valencia) en de Premier League. Kluivert is de derde speler die heeft gescoord in de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk). De Roemeen Florin Raducioiu en de Montenegrijn Stevan Jovetic gingen hem voor. Patrick Kluivert, de vader van Justin, scoorde in vier van die vijf competities. De oud-international was alleen in de Bundesliga niet trefzeker.
Bournemouth steeg dankzij de zege naar de zestiende plek, Sheffield United blijft negentiende en voorlaatste.
Vijfde nederlaag
Brighton & Hove Albion won met 3-2 bij Nottingham Forest. Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij Brighton, waar de Braziliaan João Pedro twee keer scoorde.
Chelsea leed bij Newcastle United de vijfde nederlaag van het seizoen. Het werd liefst 4-1. Verdediger Sven Botman ontbrak nog altijd met een blessure bij Newcastle, dat op de zesde plek staat met 1 punt meer dan Brighton. Chelsea, waar Ian Maatsen niet in actie kwam, is de nummer 10.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
40 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
10 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
10 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
11 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
12 uur geleden