Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth

Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth

SHEFFIELD (ANP) - Justin Kluivert heeft voor het eerst gescoord voor Bournemouth. De 24-jarige aanvaller deed dat in de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 0-3. Kluivert profiteerde in de blessuretijd van de eerste helft van een fout van Wes Foderingham. De doelman verspeelde de bal buiten het zestienmetergebied aan de oud-Ajacied, die daarna afrondde (0-2). Marcus Tavernier zette Bournemouth in de 12e minuut op voorsprong en in de beginfase van de tweede helft trof hij nog eens doel.

Kluivert heeft nu in zes verschillende competities gescoord, de Eredivisie (Ajax), de Bundesliga (RB Leipzig), de Ligue 1 (OGC Nice), de Serie A (AS Roma), La Liga (Valencia) en de Premier League. Kluivert is de derde speler die heeft gescoord in de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk). De Roemeen Florin Raducioiu en de Montenegrijn Stevan Jovetic gingen hem voor. Patrick Kluivert, de vader van Justin, scoorde in vier van die vijf competities. De oud-international was alleen in de Bundesliga niet trefzeker.

Bournemouth steeg dankzij de zege naar de zestiende plek, Sheffield United blijft negentiende en voorlaatste.

Vijfde nederlaag

Brighton & Hove Albion won met 3-2 bij Nottingham Forest. Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij Brighton, waar de Braziliaan João Pedro twee keer scoorde.

Chelsea leed bij Newcastle United de vijfde nederlaag van het seizoen. Het werd liefst 4-1. Verdediger Sven Botman ontbrak nog altijd met een blessure bij Newcastle, dat op de zesde plek staat met 1 punt meer dan Brighton. Chelsea, waar Ian Maatsen niet in actie kwam, is de nummer 10.

Meer uit Voetbal

FIFA komt na kritiek met goedkopere kaarten voor WK

ZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA is na kritiek met goedkopere tickets gekomen voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. 10 procent van de aan nationale bonden toegewezen kaarten gaat 60 dollar per ticket kosten, omgerekend zo'n 51 euro.

1 uur geleden
Wiegman voor vijfde keer beste coach vrouwenteam bij FIFA Awards

DOHA (ANP) - Sarina Wiegman is op een gala van wereldvoetbalbond FIFA in Doha voor de vijfde keer gekozen tot beste coach van een vrouwenteam. De 56-jarige Nederlandse won als bondscoach van de Engelse voetbalsters afgelopen zomer het EK.

2 uur geleden
Oranje-international Dumfries geopereerd aan linkerenkel

MILAAN (ANP) - Oranje-international Denzel Dumfries heeft dinsdag een operatie ondergaan om zijn linkerenkel te stabiliseren. De verdediger van Internazionale zal de komende weken een revalidatieprogramma volgen. Dat meldt de Italiaanse koploper op de eigen website.

4 uur geleden
Aanvaller Oufkir verruilt Sparta Rotterdam voor AZ

ROTTERDAM (ANP) - Voetballer Ayoub Oufkir maakt in de winterstop de overstap van Sparta Rotterdam naar AZ. Dat melden beide Eredivisieclubs. AZ betaalt naar verluidt een bedrag van rond de 5 miljoen euro voor de 19-jarige aanvaller, die afgelopen zomer met Oranje onder 19 de Europese titel won.

5 uur geleden
Ajax legt verdediger Tomiyasu tot het einde van het seizoen vast

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de transfervrije verdediger Takehiro Tomiyasu afgerond. De 27-jarige Japanner tekende een contract tot de zomer van 2026. Tomiyasu speelde in Europa voor Sint-Truiden, Bologna en Arsenal. Hij speelde zijn laatste officiële duel voor Arsenal in oktober 2024, waarna hij door een knieblessure niet meer in actie kwam.

6 uur geleden
FIFA roept Italiaan Donnarumma uit tot beste doelman

DOHA (ANP/DPA) - Gianluigi Donnarumma is door de FIFA uitgeroepen tot beste mannelijke doelman van het jaar. De Italiaan kreeg de voorkeur boven Thibaut Courtois (Real Madrid), Manuel Neuer (Bayern München), David Raya (Arsenal), Yann Sommer (Internazionale), Wojciech Szczesny (FC Barcelona) en Emiliano Martínez (Aston Villa). Martínez won de FIFA-award vorig jaar.

7 uur geleden
PSG moet Mbappé bijna 61 miljoen euro achterstallig loon betalen

PARIJS (ANP/AFP) - Een arbeidsrechtbank in Parijs heeft voetbalclub Paris Saint-Germain veroordeeld tot het betalen van bijna 61 miljoen euro aan de voormalige sterspeler Kylian Mbappé. Het betreft achterstallig salaris en bonussen.

8 uur geleden