Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth
SHEFFIELD (ANP) - Justin Kluivert heeft voor het eerst gescoord voor Bournemouth. De 24-jarige aanvaller deed dat in de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 0-3. Kluivert profiteerde in de blessuretijd van de eerste helft van een fout van Wes Foderingham. De doelman verspeelde de bal buiten het zestienmetergebied aan de oud-Ajacied, die daarna afrondde (0-2). Marcus Tavernier zette Bournemouth in de 12e minuut op voorsprong en in de beginfase van de tweede helft trof hij nog eens doel.
Kluivert heeft nu in zes verschillende competities gescoord, de Eredivisie (Ajax), de Bundesliga (RB Leipzig), de Ligue 1 (OGC Nice), de Serie A (AS Roma), La Liga (Valencia) en de Premier League. Kluivert is de derde speler die heeft gescoord in de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk). De Roemeen Florin Raducioiu en de Montenegrijn Stevan Jovetic gingen hem voor. Patrick Kluivert, de vader van Justin, scoorde in vier van die vijf competities. De oud-international was alleen in de Bundesliga niet trefzeker.
Bournemouth steeg dankzij de zege naar de zestiende plek, Sheffield United blijft negentiende en voorlaatste.
Vijfde nederlaag
Brighton & Hove Albion won met 3-2 bij Nottingham Forest. Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij Brighton, waar de Braziliaan João Pedro twee keer scoorde.
Chelsea leed bij Newcastle United de vijfde nederlaag van het seizoen. Het werd liefst 4-1. Verdediger Sven Botman ontbrak nog altijd met een blessure bij Newcastle, dat op de zesde plek staat met 1 punt meer dan Brighton. Chelsea, waar Ian Maatsen niet in actie kwam, is de nummer 10.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
7 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
19 uur geleden