Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth
SHEFFIELD (ANP) - Justin Kluivert heeft voor het eerst gescoord voor Bournemouth. De 24-jarige aanvaller deed dat in de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 0-3. Kluivert profiteerde in de blessuretijd van de eerste helft van een fout van Wes Foderingham. De doelman verspeelde de bal buiten het zestienmetergebied aan de oud-Ajacied, die daarna afrondde (0-2). Marcus Tavernier zette Bournemouth in de 12e minuut op voorsprong en in de beginfase van de tweede helft trof hij nog eens doel.
Kluivert heeft nu in zes verschillende competities gescoord, de Eredivisie (Ajax), de Bundesliga (RB Leipzig), de Ligue 1 (OGC Nice), de Serie A (AS Roma), La Liga (Valencia) en de Premier League. Kluivert is de derde speler die heeft gescoord in de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk). De Roemeen Florin Raducioiu en de Montenegrijn Stevan Jovetic gingen hem voor. Patrick Kluivert, de vader van Justin, scoorde in vier van die vijf competities. De oud-international was alleen in de Bundesliga niet trefzeker.
Bournemouth steeg dankzij de zege naar de zestiende plek, Sheffield United blijft negentiende en voorlaatste.
Vijfde nederlaag
Brighton & Hove Albion won met 3-2 bij Nottingham Forest. Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij Brighton, waar de Braziliaan João Pedro twee keer scoorde.
Chelsea leed bij Newcastle United de vijfde nederlaag van het seizoen. Het werd liefst 4-1. Verdediger Sven Botman ontbrak nog altijd met een blessure bij Newcastle, dat op de zesde plek staat met 1 punt meer dan Brighton. Chelsea, waar Ian Maatsen niet in actie kwam, is de nummer 10.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.
11 uur geledenVIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
1 dag geleden