Kluivert maakt eerste doelpunt voor Bournemouth
SHEFFIELD (ANP) - Justin Kluivert heeft voor het eerst gescoord voor Bournemouth. De 24-jarige aanvaller deed dat in de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 0-3. Kluivert profiteerde in de blessuretijd van de eerste helft van een fout van Wes Foderingham. De doelman verspeelde de bal buiten het zestienmetergebied aan de oud-Ajacied, die daarna afrondde (0-2). Marcus Tavernier zette Bournemouth in de 12e minuut op voorsprong en in de beginfase van de tweede helft trof hij nog eens doel.
Kluivert heeft nu in zes verschillende competities gescoord, de Eredivisie (Ajax), de Bundesliga (RB Leipzig), de Ligue 1 (OGC Nice), de Serie A (AS Roma), La Liga (Valencia) en de Premier League. Kluivert is de derde speler die heeft gescoord in de vijf grootste competities van Europa (Engeland, Spanje, Italië, Duitsland en Frankrijk). De Roemeen Florin Raducioiu en de Montenegrijn Stevan Jovetic gingen hem voor. Patrick Kluivert, de vader van Justin, scoorde in vier van die vijf competities. De oud-international was alleen in de Bundesliga niet trefzeker.
Bournemouth steeg dankzij de zege naar de zestiende plek, Sheffield United blijft negentiende en voorlaatste.
Vijfde nederlaag
Brighton & Hove Albion won met 3-2 bij Nottingham Forest. Oranje-doelman Bart Verbruggen en verdedigers Joël Veltman en Jan Paul van Hecke hadden een basisplaats bij Brighton, waar de Braziliaan João Pedro twee keer scoorde.
Chelsea leed bij Newcastle United de vijfde nederlaag van het seizoen. Het werd liefst 4-1. Verdediger Sven Botman ontbrak nog altijd met een blessure bij Newcastle, dat op de zesde plek staat met 1 punt meer dan Brighton. Chelsea, waar Ian Maatsen niet in actie kwam, is de nummer 10.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
8 minuten geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
6 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
9 uur geledenVILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.
10 uur geleden