
Kluivert levert in Rome met ploeggenoten 4 maanden salaris in
ROME (ANP/RTR) - Aanvaller Justin Kluivert en zijn ploeggenoten bij AS Roma zullen over de laatste vier maanden van dit seizoen geen salaris meer ontvangen. Ook de technische staf heeft ingestemd met die loonmaatregel. Dankzij het financiële akkoord is de Italiaanse club beter in staat om de financiële gevolgen van de coronacrisis op te vangen.
De spelers en trainers van de huidige nummer 5 van de Serie A gaan er ook voor zorgen dat de naar huis gestuurde personeelsleden van de club die gebruik moeten maken van het steunfonds van de regering kunnen rekenen op een aanvulling van hun loon tot het normale niveau. "Bij Roma praten we altijd over eenheid. Het vrijwillige initiatief van onze spelers en trainers om tot eind juni af te zien van hun salaris toont aan dat we hier echt gezamenlijk mee bezig zijn", liet directeur Guido Fienga weten. "Ze begrijpen waarvoor deze club staat."
De Serie A ligt sinds 9 maart stil in het zwaar getroffen Italië. Het is nog onduidelijk of het seizoen deze zomer nog kan worden uitgespeeld.
Algehele loonmaatregel
Spelers van Juventus, Parma en Cagliari gingen eerder al akkoord met soortgelijke kortingen op hun inkomen. Tot een algehele loonmaatregel in de Serie A kwam het tot dusver niet. Volgens de Italiaanse spelersvakbond zou een dergelijk offer voor de profvoetballers van de kleinere clubs nauwelijks op te brengen zijn.
Indien het seizoen in de Serie A alsnog wordt hervat en uitgespeeld, kunnen spelers, trainers en ook de managers die loon hebben ingeleverd bij AS Roma nog wel aanspraak maken op prestatiebonussen.
Meer uit Voetbal
MOSTAR (ANP) - FC Utrecht is de play-offs om een plaats in het hoofdtoernooi van de Europa League begonnen met een overwinning. In het Bosnische Mostar won de ploeg van trainer Ron Jans met 2-0 van Zrinjski Mostar. De return in Utrecht is volgende week.
12 uur geledenSOFIA (ANP) - AZ heeft een knappe zege geboekt in de play-offs van de Conference League. De ploeg van coach Maarten Martens won in Bulgarije met 2-0 het eerste duel met Levski Sofia. Ibrahim Sadiq en Troy Parrott maakten in het nagenoeg uitverkochte nationale stadion van Sofia de doelpunten. Over een week kan AZ in de return in Alkmaar deelname aan de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi veiligstellen.
12 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft vlak voor aanvang van de Bundesliga nog een nieuwe speler erbij gekregen bij Bayer Leverkusen. De club presenteerde de Franse international Loïc Badé als aanwinst. De centrale verdediger is voor een bedrag van naar verluidt 20 miljoen euro overgenomen van de Spaanse club Sevilla. Hij heeft een contract van vijf jaar getekend.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Premier League heeft het transferrecord gebroken. Volgens FootballTransfers.com komt het totaalbedrag van deze transferperiode boven de 2,7 miljard euro die in de zomer van 2023 door de Engelse clubs werd uitgegeven. Met de transfer van de Zwitser Noah Okafor van AC Milan naar Leeds United werd het record overschreden. Met deze overgang was 20 miljoen euro gemoeid.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Voetballer Jeremie Frimpong (24) is enkele weken uitgeschakeld met een blessure aan zijn hamstring. Liverpool-coach Arne Slot zei tijdens een persconferentie dat de verdediger tot en met de interlandperiode van Oranje er bij Liverpool uitligt. Dat betekent dat Frimpong de kwalificatie-interlands voor het WK van 2026 thuis tegen Polen en uit tegen Litouwen hoogstwaarschijnlijk zal missen.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - Jules Koundé (26) heeft zijn contract met FC Barcelona verlengd tot 2030. De Franse verdediger maakte in 2022 de overstap van FC Sevilla naar FC Barcelona. Destijds was er een bedrag van 50 miljoen euro gemoeid met zijn overgang.
20 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/RTR) - De Copa Sudamericana-wedstrijd tussen het Argentijnse Independiente en Universidad de Chile is gestaakt na supportersgeweld op de tribunes. In de rust in Buenos Aires ging het mis, nadat Chileense fans stenen hadden gegooid naar de thuisfans. Vervolgens bestormden Argentijnen het uitvak en vielen daar supporters aan.
23 uur geleden