Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen
BOEDAPEST (ANP) - Het puntenverlies van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië (1-1) was volgens Justin Kluivert te wijten aan het baltempo. "Wanneer wij de bal hadden, ging het te traag. We moeten 'm sneller rondspelen. Doe je dat, dan heb je zo'n ploeg na 60 of 70 minuten kapot gespeeld", aldus de aanvaller van RB Leipzig, die tegen Roemenië met een hoekschop aan de basis stond van de openingstreffer van Perr Schuurs.
Tegen Jong Duitsland, dat het toernooi startte met een zege (3-0) op Jong Hongarije, staat er zaterdag direct wat druk op bij de Nederlandse beloften. "Ik zou het gezonde spanning willen noemen", zegt Kluivert in Boedapest. "Hoe we gaan spelen? Dat zullen jullie morgen wel zien. Misschien brengen we er nog wat spannende dingen in. Voor jullie is het een vraagteken en voor ons een weet. We moeten nog niet alles weggeven. We moeten jullie verrassen."
Cody Gakpo maakt na een blessure naar alle waarschijnlijkheid zijn rentree in het basiselftal. Dat gaat ten koste van een van de aanvallers, van wie Kluivert er eentje is. Myron Boadu lijkt het meest logische slachtoffer. Kluivert: "Cody is een hele goede speler. We hebben veel aanvallers die kunnen starten in dit team. Wie morgen begint, is de keuze van de trainer."
Toernooigevoel
Het EK vindt vanwege het coronavirus achter gesloten deuren plaats. Toch hebben de spelers wel een toernooigevoel, zegt de 21-jarige Kluivert. "Hoe alles geregeld is, ook in de stadions met de EK-borden. Het hotel ziet er ook top uit. Overal zijn foto's van ons opgeplakt en er zijn andere EK-dingen te zien. Natuurlijk missen we wel de fans. Het is niet anders deze dagen."
De spelers ondergaan in Hongarije, dat zwaar is getroffen door het coronavirus en waar onder meer alle horeca net als in Nederland is gesloten, veel coronatesten. De afgelopen dag stierven 275 mensen in Hongarije aan de gevolgen van het virus. "Ik heb wel honderd testen achter de rug, ik ben er eigenlijk wel aan gewend. Al vind ik het eigenlijk ook wel genoeg. Het hoort erbij. Gezondheid is het belangrijkste in topsport", aldus Kluivert.
De sfeer in de groep is goed, vertelt de jeugdinternational. "We hebben een pingpongtafel, we kunnen kaarten met elkaar. Noem maar op. We gaan goed met elkaar om. Dat is fijn als je dat in een team hebt. Alleen op die manier zou je grote dingen kunnen bereiken als ploeg."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
14 uur geleden