Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

BOEDAPEST (ANP) - Het puntenverlies van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië (1-1) was volgens Justin Kluivert te wijten aan het baltempo. "Wanneer wij de bal hadden, ging het te traag. We moeten 'm sneller rondspelen. Doe je dat, dan heb je zo'n ploeg na 60 of 70 minuten kapot gespeeld", aldus de aanvaller van RB Leipzig, die tegen Roemenië met een hoekschop aan de basis stond van de openingstreffer van Perr Schuurs.

Tegen Jong Duitsland, dat het toernooi startte met een zege (3-0) op Jong Hongarije, staat er zaterdag direct wat druk op bij de Nederlandse beloften. "Ik zou het gezonde spanning willen noemen", zegt Kluivert in Boedapest. "Hoe we gaan spelen? Dat zullen jullie morgen wel zien. Misschien brengen we er nog wat spannende dingen in. Voor jullie is het een vraagteken en voor ons een weet. We moeten nog niet alles weggeven. We moeten jullie verrassen."

Cody Gakpo maakt na een blessure naar alle waarschijnlijkheid zijn rentree in het basiselftal. Dat gaat ten koste van een van de aanvallers, van wie Kluivert er eentje is. Myron Boadu lijkt het meest logische slachtoffer. Kluivert: "Cody is een hele goede speler. We hebben veel aanvallers die kunnen starten in dit team. Wie morgen begint, is de keuze van de trainer."

Toernooigevoel

Het EK vindt vanwege het coronavirus achter gesloten deuren plaats. Toch hebben de spelers wel een toernooigevoel, zegt de 21-jarige Kluivert. "Hoe alles geregeld is, ook in de stadions met de EK-borden. Het hotel ziet er ook top uit. Overal zijn foto's van ons opgeplakt en er zijn andere EK-dingen te zien. Natuurlijk missen we wel de fans. Het is niet anders deze dagen."

De spelers ondergaan in Hongarije, dat zwaar is getroffen door het coronavirus en waar onder meer alle horeca net als in Nederland is gesloten, veel coronatesten. De afgelopen dag stierven 275 mensen in Hongarije aan de gevolgen van het virus. "Ik heb wel honderd testen achter de rug, ik ben er eigenlijk wel aan gewend. Al vind ik het eigenlijk ook wel genoeg. Het hoort erbij. Gezondheid is het belangrijkste in topsport", aldus Kluivert.

De sfeer in de groep is goed, vertelt de jeugdinternational. "We hebben een pingpongtafel, we kunnen kaarten met elkaar. Noem maar op. We gaan goed met elkaar om. Dat is fijn als je dat in een team hebt. Alleen op die manier zou je grote dingen kunnen bereiken als ploeg."

Meer uit Voetbal

Timber mist duel van Arsenal met Leverkusen in Champions League

LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.

3 uur geleden
Trainer Guardiola ziet nog kansen voor City in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."

4 uur geleden
AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

21 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

23 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

1 dag geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

1 dag geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

1 dag geleden