Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

BOEDAPEST (ANP) - Het puntenverlies van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië (1-1) was volgens Justin Kluivert te wijten aan het baltempo. "Wanneer wij de bal hadden, ging het te traag. We moeten 'm sneller rondspelen. Doe je dat, dan heb je zo'n ploeg na 60 of 70 minuten kapot gespeeld", aldus de aanvaller van RB Leipzig, die tegen Roemenië met een hoekschop aan de basis stond van de openingstreffer van Perr Schuurs.

Tegen Jong Duitsland, dat het toernooi startte met een zege (3-0) op Jong Hongarije, staat er zaterdag direct wat druk op bij de Nederlandse beloften. "Ik zou het gezonde spanning willen noemen", zegt Kluivert in Boedapest. "Hoe we gaan spelen? Dat zullen jullie morgen wel zien. Misschien brengen we er nog wat spannende dingen in. Voor jullie is het een vraagteken en voor ons een weet. We moeten nog niet alles weggeven. We moeten jullie verrassen."

Cody Gakpo maakt na een blessure naar alle waarschijnlijkheid zijn rentree in het basiselftal. Dat gaat ten koste van een van de aanvallers, van wie Kluivert er eentje is. Myron Boadu lijkt het meest logische slachtoffer. Kluivert: "Cody is een hele goede speler. We hebben veel aanvallers die kunnen starten in dit team. Wie morgen begint, is de keuze van de trainer."

Toernooigevoel

Het EK vindt vanwege het coronavirus achter gesloten deuren plaats. Toch hebben de spelers wel een toernooigevoel, zegt de 21-jarige Kluivert. "Hoe alles geregeld is, ook in de stadions met de EK-borden. Het hotel ziet er ook top uit. Overal zijn foto's van ons opgeplakt en er zijn andere EK-dingen te zien. Natuurlijk missen we wel de fans. Het is niet anders deze dagen."

De spelers ondergaan in Hongarije, dat zwaar is getroffen door het coronavirus en waar onder meer alle horeca net als in Nederland is gesloten, veel coronatesten. De afgelopen dag stierven 275 mensen in Hongarije aan de gevolgen van het virus. "Ik heb wel honderd testen achter de rug, ik ben er eigenlijk wel aan gewend. Al vind ik het eigenlijk ook wel genoeg. Het hoort erbij. Gezondheid is het belangrijkste in topsport", aldus Kluivert.

De sfeer in de groep is goed, vertelt de jeugdinternational. "We hebben een pingpongtafel, we kunnen kaarten met elkaar. Noem maar op. We gaan goed met elkaar om. Dat is fijn als je dat in een team hebt. Alleen op die manier zou je grote dingen kunnen bereiken als ploeg."

Meer uit Voetbal

Malen leidt AS Roma naar de Champions League

VERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.

1 uur geleden
Slot plaatst zich met Liverpool voor Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.

5 uur geleden
Tottenham handhaaft zich, West Ham met Summerville degradeert

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.

5 uur geleden
Mobiele Eenheid met honden veld op na Ajax - FC Utrecht

VOLENDAM (ANP) - De Mobiele Eenheid is na de wedstrijd Ajax - FC Utrecht het veld in Volendam opgekomen om de orde te bewaren. Nadat Ajax ten koste van FC Utrecht de play-offs om een plaats in de tweede voorronde van de Conference League had gewonnen, moesten fans van beide clubs gescheiden worden gehouden.

9 uur geleden
Ajax na winst tegen FC Utrecht naar voorronde Conference League

VOLENDAM (ANP) - Ajax heeft zich na strafschoppen ten koste van FC Utrecht gekwalificeerd voor de tweede voorronde van de Conference League. Het elftal van coach Óscar García voorkwam in Volendam dat de Amsterdamse club zich voor het eerst sinds 1965 niet zou kwalificeren voor Europees voetbal. Na een eindstand van 1-1 misten Sébastien Haller en Souffian El Karouani voor FC Utrecht.

9 uur geleden
FC Groningen neemt afscheid van doelman Jurjus

GRONINGEN (ANP) - FC Groningen neemt afscheid van Hidde Jurjus. Het aflopende contract van de 32-jarige doelman wordt niet verlengd, meldt de Eredivisieclub.

11 uur geleden
Supporters Senegal mogen naar huis na gratie Marokkaanse koning

RABAT (ANP/AFP) - Een groep Senegalese supporters die sinds de finale van de Afrika Cup in januari gevangen zat in Marokko, mag naar huis. De fans hebben "op humanitaire gronden" gratie gekregen van de Marokkaanse koning ter gelegenheid van het islamitische feest Eid al-Adha. Dat maakte het Marokkaanse koninklijk hof zondag bekend.

13 uur geleden