Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

BOEDAPEST (ANP) - Het puntenverlies van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië (1-1) was volgens Justin Kluivert te wijten aan het baltempo. "Wanneer wij de bal hadden, ging het te traag. We moeten 'm sneller rondspelen. Doe je dat, dan heb je zo'n ploeg na 60 of 70 minuten kapot gespeeld", aldus de aanvaller van RB Leipzig, die tegen Roemenië met een hoekschop aan de basis stond van de openingstreffer van Perr Schuurs.

Tegen Jong Duitsland, dat het toernooi startte met een zege (3-0) op Jong Hongarije, staat er zaterdag direct wat druk op bij de Nederlandse beloften. "Ik zou het gezonde spanning willen noemen", zegt Kluivert in Boedapest. "Hoe we gaan spelen? Dat zullen jullie morgen wel zien. Misschien brengen we er nog wat spannende dingen in. Voor jullie is het een vraagteken en voor ons een weet. We moeten nog niet alles weggeven. We moeten jullie verrassen."

Cody Gakpo maakt na een blessure naar alle waarschijnlijkheid zijn rentree in het basiselftal. Dat gaat ten koste van een van de aanvallers, van wie Kluivert er eentje is. Myron Boadu lijkt het meest logische slachtoffer. Kluivert: "Cody is een hele goede speler. We hebben veel aanvallers die kunnen starten in dit team. Wie morgen begint, is de keuze van de trainer."

Toernooigevoel

Het EK vindt vanwege het coronavirus achter gesloten deuren plaats. Toch hebben de spelers wel een toernooigevoel, zegt de 21-jarige Kluivert. "Hoe alles geregeld is, ook in de stadions met de EK-borden. Het hotel ziet er ook top uit. Overal zijn foto's van ons opgeplakt en er zijn andere EK-dingen te zien. Natuurlijk missen we wel de fans. Het is niet anders deze dagen."

De spelers ondergaan in Hongarije, dat zwaar is getroffen door het coronavirus en waar onder meer alle horeca net als in Nederland is gesloten, veel coronatesten. De afgelopen dag stierven 275 mensen in Hongarije aan de gevolgen van het virus. "Ik heb wel honderd testen achter de rug, ik ben er eigenlijk wel aan gewend. Al vind ik het eigenlijk ook wel genoeg. Het hoort erbij. Gezondheid is het belangrijkste in topsport", aldus Kluivert.

De sfeer in de groep is goed, vertelt de jeugdinternational. "We hebben een pingpongtafel, we kunnen kaarten met elkaar. Noem maar op. We gaan goed met elkaar om. Dat is fijn als je dat in een team hebt. Alleen op die manier zou je grote dingen kunnen bereiken als ploeg."

Meer uit Voetbal

Ronaldo verbreekt record met zesde WK-deelname voor Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.

3 uur geleden
NAC neemt na degradatie afscheid van drie leden technische staf

BREDA (ANP) - NAC Breda neemt na de degradatie afscheid van assistent-trainer Tomasz Kaczmarek, keeperstrainer Gabor Babos en aanvalstrainer Matthew Amoah. Dat maakte de club dinsdag bekend.

4 uur geleden
Willem II-fans blijven niet welkom bij play-offduel in Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II-fans blijven niet welkom bij de finale van de play-offs om promotie/degradatie zaterdag bij FC Volendam. De gemeente Edam-Volendam houdt vast aan dat besluit van maandag na eerdere ongeregeldheden. Na aandringen van het competitiebestuur betaald voetbal ging de gemeente wel akkoord met uitfans bij het play-offduel tussen Ajax en FC Groningen, dat donderdag in hetzelfde stadion wordt gespeeld.

4 uur geleden
Schotland met veel ervaring naar eerste WK in 28 jaar

GLASGOW (ANP) - Schotland heeft een ervaren selectie opgeroepen voor de eerste WK-deelname in 28 jaar. Een aanzienlijk deel van de selectie was al geboren toen Schotland in 1998 in Frankrijk niet verder kwam dan de groepsfase. De Schotten bereikten dit WK door in een enerverende kwalificatiewedstrijd met Denemarken af te rekenen.

5 uur geleden
FC Groningen-fans toch welkom in Volendam voor duel met Ajax

VOLENDAM (ANP) - Fans van FC Groningen zijn donderdag toch welkom bij het play-offduel met Ajax in Volendam. Dat heeft de burgemeester van Volendam besloten, meldt FC Groningen op de website. Maandag had de gemeente Edam-Volendam nog bekendgemaakt dat er vanwege eerdere ongeregeldheden geen uitfans welkom waren, maar daar was zowel FC Groningen als voetbalbond KNVB het niet mee eens.

5 uur geleden
Bild: Neuer keert tijdens WK terug als keeper bij Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - Manuel Neuer keept bij Duitsland tijdens het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat verrassende besluit heeft bondscoach Julian Nagelsmann genomen, meldt de Duitse krant Bild. Neuer (40) nam na het EK van 2024 in eigen land afscheid van de nationale ploeg en speelde sindsdien geen interland meer.

6 uur geleden
Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

18 uur geleden