Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

Kluivert: het was te traag, we moeten tegenstanders kapot spelen

BOEDAPEST (ANP) - Het puntenverlies van Jong Oranje op het EK tegen Jong Roemenië (1-1) was volgens Justin Kluivert te wijten aan het baltempo. "Wanneer wij de bal hadden, ging het te traag. We moeten 'm sneller rondspelen. Doe je dat, dan heb je zo'n ploeg na 60 of 70 minuten kapot gespeeld", aldus de aanvaller van RB Leipzig, die tegen Roemenië met een hoekschop aan de basis stond van de openingstreffer van Perr Schuurs.

Tegen Jong Duitsland, dat het toernooi startte met een zege (3-0) op Jong Hongarije, staat er zaterdag direct wat druk op bij de Nederlandse beloften. "Ik zou het gezonde spanning willen noemen", zegt Kluivert in Boedapest. "Hoe we gaan spelen? Dat zullen jullie morgen wel zien. Misschien brengen we er nog wat spannende dingen in. Voor jullie is het een vraagteken en voor ons een weet. We moeten nog niet alles weggeven. We moeten jullie verrassen."

Cody Gakpo maakt na een blessure naar alle waarschijnlijkheid zijn rentree in het basiselftal. Dat gaat ten koste van een van de aanvallers, van wie Kluivert er eentje is. Myron Boadu lijkt het meest logische slachtoffer. Kluivert: "Cody is een hele goede speler. We hebben veel aanvallers die kunnen starten in dit team. Wie morgen begint, is de keuze van de trainer."

Toernooigevoel

Het EK vindt vanwege het coronavirus achter gesloten deuren plaats. Toch hebben de spelers wel een toernooigevoel, zegt de 21-jarige Kluivert. "Hoe alles geregeld is, ook in de stadions met de EK-borden. Het hotel ziet er ook top uit. Overal zijn foto's van ons opgeplakt en er zijn andere EK-dingen te zien. Natuurlijk missen we wel de fans. Het is niet anders deze dagen."

De spelers ondergaan in Hongarije, dat zwaar is getroffen door het coronavirus en waar onder meer alle horeca net als in Nederland is gesloten, veel coronatesten. De afgelopen dag stierven 275 mensen in Hongarije aan de gevolgen van het virus. "Ik heb wel honderd testen achter de rug, ik ben er eigenlijk wel aan gewend. Al vind ik het eigenlijk ook wel genoeg. Het hoort erbij. Gezondheid is het belangrijkste in topsport", aldus Kluivert.

De sfeer in de groep is goed, vertelt de jeugdinternational. "We hebben een pingpongtafel, we kunnen kaarten met elkaar. Noem maar op. We gaan goed met elkaar om. Dat is fijn als je dat in een team hebt. Alleen op die manier zou je grote dingen kunnen bereiken als ploeg."

Meer uit Voetbal

Bondscoach Advocaat: het wordt tijd dat we weer een keer winnen

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat, de bondscoach van de voetballers van Curaçao, kijkt uit naar de 'uitzwaaiwedstrijd' van zaterdag tegen Aruba. "Het wordt tijd dat we weer een keertje winnen. We zijn er klaar voor", sprak de 78-jarige Hagenaar donderdagmiddag (lokale tijd) tijdens een persconferentie in het Corendon Resort.

4 uur geleden
FIFA verbiedt vuvuzela's in stadions tijdens WK

ZÜRICH (ANP/RTR) - Voetbalfans die de sfeer erin willen brengen tijdens WK-wedstrijden zullen het zonder vuvuzela's moeten stellen. De FIFA verbiedt de plastic toeters in stadions in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Oranje-tegenstander Zweden wint ook niet van Griekenland

STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.

5 uur geleden
Liverpool stelt Spanjaard Iraola aan als opvolger ontslagen Slot

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.

5 uur geleden
Golf van protesten in Mexico-Stad week voor openingsduel WK

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.

6 uur geleden
Beerensteyn tweede aanvoerder bij Oranje, Kaptein de derde

CORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.

7 uur geleden
FIFA meet en presenteert tijdens WK voetbal data van spelers

ZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.

8 uur geleden