Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kluivert boekt royale zege met Curaçao in WK-kwalificatie

Kluivert boekt royale zege met Curaçao in WK-kwalificatie

GUATEMALA-STAD (ANP) - Met Patrick Kluivert als interim-bondscoach op de bank heeft de nationale voetbalploeg van Curaçao in de WK-kwalificatie een royale zege geboekt. In Guatemala-Stad was Curaçao met 8-0 te sterk voor de Britse Maagdeneilanden. Het elftal van Kluivert, die tijdelijk de taken heeft overgenomen van Guus Hiddink, bestond vrijwel volledig uit spelers die bekend zijn uit de Nederlandse competitie.

Binnen een half uur stond het al 6-0, via doelpunten van Brandley Kuwas, Michaël Maria (twee), Leandro Bacuna en Charlison Benschop (twee). In de tweede helft kwam alleen de ingevallen Kenji Gorré, de zoon van de Surinaamse bondscoach Dean Gorré, nog twee keer tot scoren.

Curaçao heeft dinsdag in de laatste groepswedstrijd in Willemstad tegen Guatemala genoeg aan een gelijkspel om door te gaan naar de tweede kwalificatieronde. Beide landen hebben na drie wedstrijden 9 punten en een doelsaldo van +14, maar Curaçao maakte één doelpunt meer dan Guatemala (15-1 tegen 14-0).

Play-offs

De zes groepswinnaars uit de eerste ronde van de kwalificatiereeks van de Concacaf, de federatie voor landen uit Noord- en Midden-Amerika en het Caribisch gebied, gaan door naar de play-offs van later deze maand. De drie winnaars daarvan plaatsen zich voor de derde kwalificatieronde, waarin drie tickets voor het WK van 2022 in Qatar worden verdeeld. De nummer 4 uit die ronde kan zich ook nog plaatsen voor het WK via een intercontinentale play-off. Suriname maakt net als Curaçao kans op een plek in de play-offs, maar de ploeg van Gorré moet dan dinsdag wel winnen van Canada, dat ook 9 punten heeft en een beter doelsaldo.

Hiddink ontbreekt deze interlandperiode bij Curaçao vanwege de naweeën van een besmetting met het coronavirus. De oud-bondscoach van Oranje vroeg Kluivert, hoofd van de jeugdopleiding bij FC Barcelona, om hem te vervangen. De 44-jarige voormalige topspits was eerder al een tijdje technisch adviseur en bondscoach van Curaçao.

Meer uit Voetbal

Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

14 minuten geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

1 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

15 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

17 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

17 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

18 uur geleden