Klopp voelt mee met Guardiola na uitsluiting City
NORWICH (ANP) - Jürgen Klopp vindt het spijtig voor zijn collega Pep Guardiola en de spelers van Manchester City dat ze de komende twee seizoenen niet mogen uitkomen in de Champions League. De Europese voetbalbond UEFA legde City vrijdag deze straf op vanwege 'ernstige schendingen' van de financiële regels. "Dat was een schok. Toen ik het hoorde, dacht ik: wow", zei Klopp, de manager van Liverpool.
Het is voor het eerst dat de UEFA een topclub zo zwaar straft vanwege overtredingen van de regels van Financial Fair Play. "Ik kan alleen over het voetbal praten. Wat zij hebben gedaan op het veld, is exceptioneel. Ze hebben de Premier League daarmee vooruit geholpen. Over de andere dingen kan ik niets zeggen", aldus Klopp. "Ik voel mee met Pep en zijn spelers, maar het is hoe het is. Uiteindelijk moet iedereen de regels respecteren. Ze kunnen in beroep gaan en we zullen zien wat er dan uit komt." City heeft al aangekondigd naar het internationaal sporttribunaal CAS te gaan.
Liverpool boekte zaterdag in de Premier League de 25e zege in 26 wedstrijden. De ploeg van Klopp heeft 25 punten voorsprong op titelverdediger City.
Meer uit Voetbal
VENLO (ANP) - VVV-Venlo heeft in eigen huis een 2-0-overwinning geboekt op Roda JC. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen komt dankzij de zege op 18 punten en klimt daarmee naar de derde plaats in de eerste divisie.
53 minuten geledenSAINT-DENIS (ANP/AFP) - Bondscoach Zinédine Zidane van het Franse voetbalelftal kondigt wijzigingen aan in zijn ploeg voor de Nations League-wedstrijd tegen België, maandag in het Stade de France.
6 uur geledenOVIEDO (ANP) - Spanje heeft ook de derde wedstrijd in de groepsfase van de Nations League gewonnen. In Oviedo versloeg de Europees en wereldkampioen Tsjechië met 3-1.
19 uur geledenKEULEN (ANP) - Thijs Dallinga heeft tijdens een oefenwedstrijd van zijn ploeg 1. FC Köln een kruisbandblessure opgelopen. De aanvaller zal daardoor voor langere tijd niet inzetbaar zijn, meldde zijn Duitse werkgever.
20 uur geledenPORTO (ANP/AFP) - De Portugese international Bruno Fernandes heeft gezegd dat teamgenoot Cristiano Ronaldo voor altijd het grootste symbool van het Portugese nationale team is. De voetballer van Manchester United riep een dag voor de Nations League-wedstrijd tegen Noorwegen op tot eenheid, na tumultueuze dagen na het weglopen van Ronaldo uit de selectie.
21 uur geledenRIJEKA (ANP) - Engeland heeft de tweede overwinning op rij geboekt in de Nations League. De ploeg van bondscoach Thomas Tuchel overklaste Kroatië in eigen huis en won met 7-0. Bij rust bedroeg de marge al vier doelpunten.
22 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn rentree gemaakt op het trainingsveld bij FC Barcelona. De 29-jarige middenvelder deelde zaterdag via Instagram een serie foto's van zichzelf op een veld bij het trainingscomplex van zijn club.
1 dag geleden