Klopp voelt mee met Guardiola na uitsluiting City
NORWICH (ANP) - Jürgen Klopp vindt het spijtig voor zijn collega Pep Guardiola en de spelers van Manchester City dat ze de komende twee seizoenen niet mogen uitkomen in de Champions League. De Europese voetbalbond UEFA legde City vrijdag deze straf op vanwege 'ernstige schendingen' van de financiële regels. "Dat was een schok. Toen ik het hoorde, dacht ik: wow", zei Klopp, de manager van Liverpool.
Het is voor het eerst dat de UEFA een topclub zo zwaar straft vanwege overtredingen van de regels van Financial Fair Play. "Ik kan alleen over het voetbal praten. Wat zij hebben gedaan op het veld, is exceptioneel. Ze hebben de Premier League daarmee vooruit geholpen. Over de andere dingen kan ik niets zeggen", aldus Klopp. "Ik voel mee met Pep en zijn spelers, maar het is hoe het is. Uiteindelijk moet iedereen de regels respecteren. Ze kunnen in beroep gaan en we zullen zien wat er dan uit komt." City heeft al aangekondigd naar het internationaal sporttribunaal CAS te gaan.
Liverpool boekte zaterdag in de Premier League de 25e zege in 26 wedstrijden. De ploeg van Klopp heeft 25 punten voorsprong op titelverdediger City.
Meer uit Voetbal
TILBURG (ANP) - Willem II staat in de halve finale van de play-offs om promotie en degradatie. De club uit Tilburg had voldoende aan een gelijkspel tegen RKC Waalwijk (1-1), na de zege van dinsdag in het uitduel (0-1).
29 minuten geledenLONDEN (ANP) - Bournemouth blijft in de race om een ticket voor Europees voetbal volgend seizoen. De club verstevigde met een uitzege op Fulham (0-1) de zesde positie in de Premier League.
39 minuten geledenLEIPZIG (ANP) - RB Leipzig heeft de derde plaats in de Bundesliga en daarmee een ticket voor de Champions League veiliggesteld. De ploeg van trainer Ole Werner won in eigen huis met 2-1 van St. Pauli, dat door de nederlaag moet vrezen voor degradatie.
2 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Pierre-Emerick Aubameyang is uit de selectie van Olympique Marseille gezet. De 36-jarige spits heeft volgens veel Franse media tijdens een trainingskamp een brandblusser leeggespoten over een slapend lid van de technische staf.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.
4 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.
4 uur geleden