Klopp stopt na dit seizoen als trainer van Liverpool
LIVERPOOL (ANP) - Jürgen Klopp is bezig aan zijn laatste maanden als trainer van Liverpool. De 56-jarige Duitser stopt aan het einde van het seizoen, meldt de Engelse topclub. Klopp won met Liverpool meerdere prijzen, waaronder de Champions League in 2019.
"Ik kan me voorstellen dat dit voor veel mensen als een schok voelt", aldus Klopp, die de clubleiding in november al informeerde over zijn besluit. "Maar ik heb er goed over nagedacht en kan het goed uitleggen. Ik houd van alles en iedereen op deze club. Ik houd ook van de stad en van de supporters. Ik merk dat, hoe zal ik het zeggen, mijn energie langzaam begint af te nemen. Nu voel ik me nog helemaal goed en heb ik er geen problemen mee. Ik wist dat ik deze boodschap een keer moest brengen en het lijkt me het beste dat nu te doen."
Klopp werd in oktober 2015 aangesteld bij Liverpool, waar de Nederlanders Cody Gakpo, Ryan Gravenberch en Virgil van Dijk voetballen. Eerder werkte de Duitser succesvol samen met Georginio Wijnaldum. Naast de Champions League bezorgde hij Liverpool de landstitel, de wereldtitel voor clubteams, de FA Cup, de League Cup, de Europese Supercup en de Engelse Supercup.
Meerdere prijzen
Liverpool is dit seizoen ook nog in de race voor meerdere prijzen. De club staat bovenaan in de competitie, plaatste zich voor de achtste finales van de Europa League, bereikte deze week de finale van de League Cup en is ook nog actief in de FA Cup.
Vorig seizoen eindigde Liverpool slechts als vijfde. Klopp: "Voor mij was het superbelangrijk het team daarna weer op de rails te krijgen. Dat was het enige waar ik aan dacht. Ik realiseerde me al snel dat dat ging lukken. Laten we met z'n allen alles uit mijn laatste seizoen halen."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Paris Saint-Germain is klaar voor de finale van de Champions League, waarin het de titel verdedigt. Dat zei coach Luis Enrique nadat zijn ploeg Bayern München had uitgeschakeld in de halve finale. "We hebben iedereen laten zien dat we mooi voetbal kunnen spelen, maar ook kunnen vechten en afzien", zei de Spaanse trainer na de 1-1 in München, die volgde op de 5-4-overwinning een week eerder in Parijs.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."
17 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.
22 uur geledenBEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
1 dag geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
1 dag geleden