Klopp start afscheidstournee met bekerzege, Nederlanders scoren
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vijfde ronde van de FA Cup. In de eerste wedstrijd na het nieuws dat trainer Jürgen Klopp na het seizoen vertrekt, won de koploper van de Premier League met 5-2 van Norwich City. Invaller Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch maakten de laatste twee treffers van Liverpool.
Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij komende zomer afscheid neemt. Dit seizoen kunnen de 'Reds' nog vier prijzen aan de indrukwekkende erelijst van de 56-jarige Duitser toevoegen: de FA Cup, de landstitel, de Champions League en de League Cup. De ploeg plaatste zich woensdag voor de finale van dit toernooi.
Liverpool nam tegen Norwich City, de nummer 9 van het Championship, meteen het initiatief. Na een vroege kans voor Cody Gakpo en een bal op de paal van Darwin Núñez kopte Curtis Jones na een kwartier de 1-0 binnen. Uit het niets kwam Norwich even later weer langszij via Ben Gibson, die een corner binnen werkte. Núñez herstelde binnen het half uur de marge na een snelle aanval, 2-1.
Van Dijk
Liverpool leek in de tweede helft de wedstrijd met twee treffers vroegtijdig te beslissen. Diogo Jota profiteerde van matig verdedigen om de 3-1 te maken, waarna de ingevallen Van Dijk in de 63e minuut met een harde kopbal voor het vierde doelpunt zorgde. De Oranje-international liet een paar minuten later wat ruimte aan Borja Sainz en de middenvelder van Norwich schoot fraai de 4-2 binnen. Gravenberch zette diep in de blessuretijd de eindstand op het bord, 5-2.
Liverpool treft in de vijfde ronde de winnaar van het duel tussen Watford en Southampton. De twee ploegen speelden zondag gelijk (1-1) en moeten binnenkort op herhaling.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft nog geen definitief uitsluitsel van de licentiecommissie over de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders. De club uit de eerste divisie meldt dat de KNVB positief heeft gereageerd op het verzoek dat medio december werd ingediend, maar dat de licentiecommissie "nog een aantal verduidelijkingen wenst".
9 uur geledenPORTO (ANP/RTR) - De Spaanse international Samu Aghehowa lijkt niet op tijd fit te zijn voor het WK voetbal van deze zomer. De 21-jarige aanvaller van FC Porto liep maandag een kruisbandblessure op tijdens het gelijkspel tegen Sporting Portugal (1-1).
9 uur geleden