Klopp start afscheidstournee met bekerzege, Nederlanders scoren
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vijfde ronde van de FA Cup. In de eerste wedstrijd na het nieuws dat trainer Jürgen Klopp na het seizoen vertrekt, won de koploper van de Premier League met 5-2 van Norwich City. Invaller Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch maakten de laatste twee treffers van Liverpool.
Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij komende zomer afscheid neemt. Dit seizoen kunnen de 'Reds' nog vier prijzen aan de indrukwekkende erelijst van de 56-jarige Duitser toevoegen: de FA Cup, de landstitel, de Champions League en de League Cup. De ploeg plaatste zich woensdag voor de finale van dit toernooi.
Liverpool nam tegen Norwich City, de nummer 9 van het Championship, meteen het initiatief. Na een vroege kans voor Cody Gakpo en een bal op de paal van Darwin Núñez kopte Curtis Jones na een kwartier de 1-0 binnen. Uit het niets kwam Norwich even later weer langszij via Ben Gibson, die een corner binnen werkte. Núñez herstelde binnen het half uur de marge na een snelle aanval, 2-1.
Van Dijk
Liverpool leek in de tweede helft de wedstrijd met twee treffers vroegtijdig te beslissen. Diogo Jota profiteerde van matig verdedigen om de 3-1 te maken, waarna de ingevallen Van Dijk in de 63e minuut met een harde kopbal voor het vierde doelpunt zorgde. De Oranje-international liet een paar minuten later wat ruimte aan Borja Sainz en de middenvelder van Norwich schoot fraai de 4-2 binnen. Gravenberch zette diep in de blessuretijd de eindstand op het bord, 5-2.
Liverpool treft in de vijfde ronde de winnaar van het duel tussen Watford en Southampton. De twee ploegen speelden zondag gelijk (1-1) en moeten binnenkort op herhaling.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong gelooft dat Nederland het WK voetbal deze zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kan winnen. Dat vertelde de middenvelder van FC Barcelona in een interview op Ziggo Sport naar aanleiding van zijn 293e optreden voor Barça, waarmee hij de Nederlander is geworden met de meeste wedstrijden voor de Catalaanse club. "Als wij op onze top zijn, kunnen we verrassen", zei De Jong.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona en het Spaans elftal wachten gespannen af wat de ernst van de blessure van sterspeler Lamine Yamal. De 18-jarige aanvaller van FC Barcelona viel uit in de wedstrijd tegen Celta de Vigo nadat hij een strafschop had genomen en leek last te hebben van een hamstringblessure.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
14 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
14 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
15 uur geleden