Klopp start afscheidstournee met bekerzege, Nederlanders scoren
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vijfde ronde van de FA Cup. In de eerste wedstrijd na het nieuws dat trainer Jürgen Klopp na het seizoen vertrekt, won de koploper van de Premier League met 5-2 van Norwich City. Invaller Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch maakten de laatste twee treffers van Liverpool.
Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij komende zomer afscheid neemt. Dit seizoen kunnen de 'Reds' nog vier prijzen aan de indrukwekkende erelijst van de 56-jarige Duitser toevoegen: de FA Cup, de landstitel, de Champions League en de League Cup. De ploeg plaatste zich woensdag voor de finale van dit toernooi.
Liverpool nam tegen Norwich City, de nummer 9 van het Championship, meteen het initiatief. Na een vroege kans voor Cody Gakpo en een bal op de paal van Darwin Núñez kopte Curtis Jones na een kwartier de 1-0 binnen. Uit het niets kwam Norwich even later weer langszij via Ben Gibson, die een corner binnen werkte. Núñez herstelde binnen het half uur de marge na een snelle aanval, 2-1.
Van Dijk
Liverpool leek in de tweede helft de wedstrijd met twee treffers vroegtijdig te beslissen. Diogo Jota profiteerde van matig verdedigen om de 3-1 te maken, waarna de ingevallen Van Dijk in de 63e minuut met een harde kopbal voor het vierde doelpunt zorgde. De Oranje-international liet een paar minuten later wat ruimte aan Borja Sainz en de middenvelder van Norwich schoot fraai de 4-2 binnen. Gravenberch zette diep in de blessuretijd de eindstand op het bord, 5-2.
Liverpool treft in de vijfde ronde de winnaar van het duel tussen Watford en Southampton. De twee ploegen speelden zondag gelijk (1-1) en moeten binnenkort op herhaling.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/RTR) - Bruno Fernandes is zaterdag verkozen tot beste speler van de Premier League dit seizoen. De 31-jarige Portugese middenvelder leidde Manchester United met een record aan assists naar de derde plaats. De Engelse topclub, die het seizoen zondag afsluit bij Brighton & Hove Albion, kwalificeerde zich daarmee voor het hoofdtoernooi van de Champions League.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn is de nieuwe algemeen directeur van Feyenoord. De 58-jarige Rotterdammer volgt per 1 juli de naar Mexico vertrekkende Dennis te Kloese op.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht hoopt zondag in de finale van de play-offs voor deelname aan Europees voetbal tegen Ajax weer te kunnen beschikken over David Min. De spits miste donderdag de ontmoeting met sc Heerenveen in de halve finale wegens een liesblessure.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo moet vanwege ebola voorafgaand aan het wereldkampioenschap 21 dagen lang in quarantaine blijven. Gebeurt dat niet, dan lopen de voetballers de kans de Verenigde Staten niet binnen te komen. "We willen ervoor zorgen dat er op deze manier niets in onze buurt of aan onze grenzen komt", aldus Andrew Giuliani, hoofd van de WK-taskforce van het Witte Huis, tegen zender ESPN.
3 uur geledenPUEBLA (ANP/RTR) - De Mexicaanse voetballers hebben richting het wereldkampioenschap in eigen land vertrouwen opgedaan. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre rekende in Puebla af met Ghana: 2-0.
5 uur geledenHEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
16 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
16 uur geleden