Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klopp start afscheidstournee met bekerzege, Nederlanders scoren

Klopp start afscheidstournee met bekerzege, Nederlanders scoren

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vijfde ronde van de FA Cup. In de eerste wedstrijd na het nieuws dat trainer Jürgen Klopp na het seizoen vertrekt, won de koploper van de Premier League met 5-2 van Norwich City. Invaller Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch maakten de laatste twee treffers van Liverpool.

Klopp, die sinds 2015 coach is bij Liverpool, maakte vrijdag bekend dat hij komende zomer afscheid neemt. Dit seizoen kunnen de 'Reds' nog vier prijzen aan de indrukwekkende erelijst van de 56-jarige Duitser toevoegen: de FA Cup, de landstitel, de Champions League en de League Cup. De ploeg plaatste zich woensdag voor de finale van dit toernooi.

Liverpool nam tegen Norwich City, de nummer 9 van het Championship, meteen het initiatief. Na een vroege kans voor Cody Gakpo en een bal op de paal van Darwin Núñez kopte Curtis Jones na een kwartier de 1-0 binnen. Uit het niets kwam Norwich even later weer langszij via Ben Gibson, die een corner binnen werkte. Núñez herstelde binnen het half uur de marge na een snelle aanval, 2-1.

Van Dijk

Liverpool leek in de tweede helft de wedstrijd met twee treffers vroegtijdig te beslissen. Diogo Jota profiteerde van matig verdedigen om de 3-1 te maken, waarna de ingevallen Van Dijk in de 63e minuut met een harde kopbal voor het vierde doelpunt zorgde. De Oranje-international liet een paar minuten later wat ruimte aan Borja Sainz en de middenvelder van Norwich schoot fraai de 4-2 binnen. Gravenberch zette diep in de blessuretijd de eindstand op het bord, 5-2.

Liverpool treft in de vijfde ronde de winnaar van het duel tussen Watford en Southampton. De twee ploegen speelden zondag gelijk (1-1) en moeten binnenkort op herhaling.

Meer uit Voetbal

Britse media: Carrick blijft aan als coach bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Michael Carrick blijft voorlopig aan als coach van Manchester United. Britse media als BBC en Sky Sports melden dat de 45-jarige oud-speler de kans krijgt om de prestaties te verbeteren bij de Engelse club, die een dramatische start van het seizoen doormaakt. United is al acht wedstrijden op rij zonder overwinning en staat zestiende in de Premier League.

1 uur geleden
Danks en Kane: Bayern-trainer Kompany aan de beterende hand

MÜNCHEN (ANP/BELGA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is aan de beterende hand. Dat heeft zijn assistent Aaron Danks dinsdag gezegd op de persconferentie in de aanloop naar de bekerwedstrijd tegen 1.FC Magdeburg woensdag. De Belgische trainer werd afgelopen vrijdag onwel en moest naar het ziekenhuis worden gebracht. Hij had in de week ervoor last gehad van een virusinfectie.

4 uur geleden
Ring voor beste speler en grootste talent in KNVB-beker

ZEIST (ANP) - De beste speler en het grootste talent van het bekertoernooi krijgen vanaf dit seizoen de KNVB Beker Ring. De onderscheiding wordt in het mannen- en in het vrouwentoernooi uitgereikt, meldt voetbalbond KNVB. Een panel van voetbalexperts selecteert de vier winnaars.

7 uur geleden
Opmerking over Mao kost Mbappé samenwerking Chinese bedrijven

PARIJS (ANP/AFP) - Twee Chinese bedrijven hebben hun samenwerking met Kylian Mbappé opgezegd om een opmerking die de stervoetballer terloops maakte in een podcast en die viraal ging op sociale media. Het Chinese drankenbedrijf Dongpeng verklaarde dinsdagochtend dat Mbappé "nationale gevoelens heeft gekwetst". Ook zuivelproducent Mengniu verbrak de banden met de spits van Real Madrid.

9 uur geleden
Kane voor het eerst verkozen tot beste voetballer ter wereld

LONDEN (ANP) - Harry Kane (33) is maandagavond verkozen tot beste voetballer van de wereld. De spits van Bayern München en Engeland kreeg in Londen de Ballon d'Or uitgereikt voor zijn prestaties in het afgelopen voetbalseizoen. Kane is de eerste Engelse winnaar sinds Michael Owen in 2001.

16 uur geleden
Spaanse Putellas voor de derde keer beste voetbalster ter wereld

LONDEN (ANP) - Alèxia Putellas is maandagavond voor de derde keer in haar carrière verkozen tot beste voetbalster van de wereld. De Spaanse middenvelder van London City Lionesses, die vorig seizoen voor FC Barcelona speelde, kreeg in Londen de Ballon d'Or Féminin uitgereikt. De drie Nederlandse genomineerden, Esmee Brugts, Kerstin Casparij en Vivianne Miedema, eindigden ruim buiten de top 10.

16 uur geleden
Godts helpt PSG naar koppositie in thuisduel met Lyon

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft maandagavond in het thuisduel met Olympique Lyon voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Ligue 1 gegrepen. In het Parc des Princes werd het 2-0 voor de regerend landskampioen. PSG is nu koploper met 17 punten uit acht duels, 1 punt meer dan Stade Rennais. Lyon blijft steken op 14 punten en is gezakt naar plek 5.

17 uur geleden