Klopp roept fans Liverpool op om thuis te blijven
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool heeft vlak voor de hervatting van de Engelse voetbalcompetitie een dringende oproep gedaan aan de fans. "Blijf veilig en moedig ons vanuit huis aan", zei de Duitser in een filmpje van ruim 3 minuten, gericht aan de supporters van de 'Reds'. Liverpool staat op het punt om voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland te worden, maar een groot volksfeest is nu niet mogelijk vanwege de maatregelen die zijn genomen om verspreiding van het coronavirus in te dammen.
"Het voetbal is terug, wel heel anders dan normaal", zegt Klopp. "We hebben allemaal, over de hele wereld, hetzelfde probleem. Voetbal is even niet zo belangrijk als we allemaal dachten, dat is een belangrijke les. We hebben allemaal onze eigen problemen. Familie en gezondheid gaan boven alles. We moeten allemaal onze verantwoordelijkheid nemen en dat hebben we gedaan. Er waren tijden dat we niet wisten of we dit seizoen nog zouden voetballen. Maar we gaan weer beginnen, omdat iedereen zich goed heeft gedragen. Wij kunnen weer voor ons enorme doel gaan, het kampioenschap. Daar hebben we jullie voor nodig."
Klopp roept de voetbalfans op om niet naar de stadions te komen, de pubs te mijden en thuis de wedstrijden te kijken op televisie. "Het 'You'll never walk alone' is nog steeds een mooi lied, maar het zal zonder jullie een stuk minder mooi klinken als we het stadion in lopen. Maar we moeten het er even mee doen. Er komt een moment dat we het weer met een koor van 300, 400 miljoen fans kunnen zingen. Maar voor nu geldt: wij zijn in het stadion, jullie zijn thuis. Ik zal ervoor zorgen dat de jongens jullie steun voelen. Die hebben we nodig ook. You'll never walk alone."
Meer uit Voetbal
PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.
6 uur geledenPAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Excelsior is nagenoeg zeker van een langer verblijf in de Eredivisie. Het elftal van trainer Ruben den Uil won in de slotfase met 3-2 bij FC Groningen en steeg daarmee naar de gedeelde dertiende plaats op de ranglijst. Excelsior versloeg zondag FC Utrecht voor eigen publiek al met 5-0.
9 uur geledenCOMO (ANP) - Internazionale kan in de Italiaanse voetbalcompetitie op zijn vroegst zondag de landstitel binnenhalen. Nummer 2 Napoli speelde zaterdag doelpuntloos gelijk bij Como en kan daardoor in punten nog naast Inter komen. Koploper Inter heeft zondag in de thuiswedstrijd tegen Parma genoeg aan een gelijkspel voor de 21e landstitel.
9 uur geleden