Klopp roept fans Liverpool op om thuis te blijven
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool heeft vlak voor de hervatting van de Engelse voetbalcompetitie een dringende oproep gedaan aan de fans. "Blijf veilig en moedig ons vanuit huis aan", zei de Duitser in een filmpje van ruim 3 minuten, gericht aan de supporters van de 'Reds'. Liverpool staat op het punt om voor het eerst in 30 jaar kampioen van Engeland te worden, maar een groot volksfeest is nu niet mogelijk vanwege de maatregelen die zijn genomen om verspreiding van het coronavirus in te dammen.
"Het voetbal is terug, wel heel anders dan normaal", zegt Klopp. "We hebben allemaal, over de hele wereld, hetzelfde probleem. Voetbal is even niet zo belangrijk als we allemaal dachten, dat is een belangrijke les. We hebben allemaal onze eigen problemen. Familie en gezondheid gaan boven alles. We moeten allemaal onze verantwoordelijkheid nemen en dat hebben we gedaan. Er waren tijden dat we niet wisten of we dit seizoen nog zouden voetballen. Maar we gaan weer beginnen, omdat iedereen zich goed heeft gedragen. Wij kunnen weer voor ons enorme doel gaan, het kampioenschap. Daar hebben we jullie voor nodig."
Klopp roept de voetbalfans op om niet naar de stadions te komen, de pubs te mijden en thuis de wedstrijden te kijken op televisie. "Het 'You'll never walk alone' is nog steeds een mooi lied, maar het zal zonder jullie een stuk minder mooi klinken als we het stadion in lopen. Maar we moeten het er even mee doen. Er komt een moment dat we het weer met een koor van 300, 400 miljoen fans kunnen zingen. Maar voor nu geldt: wij zijn in het stadion, jullie zijn thuis. Ik zal ervoor zorgen dat de jongens jullie steun voelen. Die hebben we nodig ook. You'll never walk alone."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Harry Kane heeft met klein verschil de Gouden Bal gewonnen. Hij kreeg slechts 28 punten meer dan Kylian Mbappé. Dat blijkt uit de gedetailleerde puntentelling die het organiserende vakblad France Football vrijdag publiceerde.
24 minuten geledenLE HAVRE (ANP) - Mika Godts heeft opnieuw gescoord voor Paris Saint-Germain. De oud-speler van Ajax deed dat vrijdag in de uitwedstrijd tegen Le Havre, die de club uit Parijs met 5-1 won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bekerhouder AZ speelt in de tweede ronde van de KNVB-beker een uitwedstrijd tegen het Zeeuwse HSV Hoek. Dat is vrijdag door loting bepaald. Hoek staat na elf speelronden op de vijftiende plaats in de tweede divisie.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan zaterdag in de uitwedstrijd tegen Ajax in de Eredivisie nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van de blessure die hij ruim drie weken geleden bij Jong Oranje opliep. Smit maakt vermoedelijk donderdag tegen Juventus in de Europa League zijn rentree in de selectie van de Alkmaarders.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt zondag geen supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Telstar. De club heeft dat besloten na de ongeregeldheden van donderdagavond met de eigen aanhang na het bekerduel met Kozakken Boys.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis keert terug in de selectie van Ajax. Trainer Míchel Sánchez neemt hem op in zijn keurkorps voor het thuisduel van zaterdag met AZ. Berghuis stond de afgelopen zes weken aan de kant met een blessure.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jeremiah St. Juste mist zaterdag de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard. De verdediger heeft een blessure aan een scheenbeen. Hij viel afgelopen zondag geblesseerd uit in het uitduel met PSV.
7 uur geleden