Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klopp na eerste training: voelde als eerste schooldag

Klopp na eerste training: voelde als eerste schooldag

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp voelde zich weer een jongetje van 6 jaar oud toen hij woensdagochtend opstond. Liverpool betrad voor het eerst het trainingsveld sinds het coronavirus de Premier League stillegde.

"Ik werd eerder dan gebruikelijk wakker en realiseerde me toen dat het de eerste dag was. Het voelde echt als mijn eerste schooldag. Voor mij was die alweer 46 jaar geleden, maar die moet vergelijkbaar hebben gevoeld", zei de 52-jarige Klopp op de website van de koploper van Engeland.

"Ik heb mezelf in een trainingspak gehesen en met een goede reden; om weer naar de training te gaan. Ik reed naar trainingslocatie Melwood en was erg blij om de jongens weer te zien. Ze zagen er allemaal goed uit en er werd veel gelachen. Melwood is goed voorbereid op de situatie en we zijn er weer klaar voor."

Voordelen en nadelen

Liverpool, de club van Oranje-internationals Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, heeft nog negen wedstrijden te spelen in de Premier League. De laatste competitiewedstrijd dateert alweer van begin maart. "Dit voelt dan ook als een normale voorbereiding voor ons", aldus Klopp. "We weten niet of we vriendschappelijke wedstrijden gaan spelen. Misschien kunnen we die onderling organiseren, maar het zal niet helemaal hetzelfde zijn als in andere voorbereidingen."

Klopp ziet voordelen en nadelen van de lockdown voor zijn spelers. "Meestal hebben onze spelers twee of drie weken vakantie per jaar, nu hadden ze negen weken vrij. Het was geen vakantie, maar het waren wel negen vrije weken. Dat is goed vanuit één oogpunt, want eindelijk kregen ze echt rust", aldus de Duitse trainer. "Aan de andere kant kun je natuurlijk niet rusten als je je zorgen maakt over de situatie in de wereld; het is niet hetzelfde als in een goede vakantie."

Liverpool heeft nog maar twee zeges nodig om de eerste landstitel in dertig jaar te veroveren. Klopp: "Onze fans hoeven zich geen zorgen te maken: de jongens zijn in topconditie."

Meer uit Voetbal

SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

6 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

7 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

9 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

13 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

13 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

16 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

17 uur geleden