Klopp na eerste training: voelde als eerste schooldag
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Jürgen Klopp voelde zich weer een jongetje van 6 jaar oud toen hij woensdagochtend opstond. Liverpool betrad voor het eerst het trainingsveld sinds het coronavirus de Premier League stillegde.
"Ik werd eerder dan gebruikelijk wakker en realiseerde me toen dat het de eerste dag was. Het voelde echt als mijn eerste schooldag. Voor mij was die alweer 46 jaar geleden, maar die moet vergelijkbaar hebben gevoeld", zei de 52-jarige Klopp op de website van de koploper van Engeland.
"Ik heb mezelf in een trainingspak gehesen en met een goede reden; om weer naar de training te gaan. Ik reed naar trainingslocatie Melwood en was erg blij om de jongens weer te zien. Ze zagen er allemaal goed uit en er werd veel gelachen. Melwood is goed voorbereid op de situatie en we zijn er weer klaar voor."
Voordelen en nadelen
Liverpool, de club van Oranje-internationals Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum, heeft nog negen wedstrijden te spelen in de Premier League. De laatste competitiewedstrijd dateert alweer van begin maart. "Dit voelt dan ook als een normale voorbereiding voor ons", aldus Klopp. "We weten niet of we vriendschappelijke wedstrijden gaan spelen. Misschien kunnen we die onderling organiseren, maar het zal niet helemaal hetzelfde zijn als in andere voorbereidingen."
Klopp ziet voordelen en nadelen van de lockdown voor zijn spelers. "Meestal hebben onze spelers twee of drie weken vakantie per jaar, nu hadden ze negen weken vrij. Het was geen vakantie, maar het waren wel negen vrije weken. Dat is goed vanuit één oogpunt, want eindelijk kregen ze echt rust", aldus de Duitse trainer. "Aan de andere kant kun je natuurlijk niet rusten als je je zorgen maakt over de situatie in de wereld; het is niet hetzelfde als in een goede vakantie."
Liverpool heeft nog maar twee zeges nodig om de eerste landstitel in dertig jaar te veroveren. Klopp: "Onze fans hoeven zich geen zorgen te maken: de jongens zijn in topconditie."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - AS Roma heeft een punt overgehouden aan het eerste duel in het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Gian Piero Gasperini speelde in Istanbul gelijk bij Fenerbahçe, dat voor het eerst sinds achttien jaar weer meedoet aan het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams. Het werd 1-1.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het hoofdtoernooi van de Champions League vrij teleurstellend begonnen. De Eindhovenaren wisten voor eigen publiek niet te winnen van Sjachtar Donetsk, de kampioen van Oekraïne: 1-1. Gleiker Mendoza zette Sjachtar in de blessuretijd van de eerste helft op voorsprong, Sergiño Dest maakte in de beginfase van de tweede helft gelijk.
9 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Gianni Infantino kan rekenen op voldoende stemmen om voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA te blijven. Tegenstanders overwegen nu hun strategie te wijzigen om zijn macht in te perken. Dat meldt persbureau Reuters op basis van diverse bronnen.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Filip Kostić neemt in de Champions League-wedstrijd van PSV tegen Sjachtar Donetsk de plaats in van de geschorste Mauro Júnior. De 33-jarige Serviër speelt vanaf 18.45 uur in het Philips Stadion als linkervleugelverdediger.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Koploper AZ kan vrijdag in de thuiswedstrijd tegen Willem II nog niet beschikken over Kees Smit. De 20-jarige middenvelder is nog niet hersteld van een lichte blessure, meldt de Alkmaarse club.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De finale van het wereldkampioenschap voetbal is in 2030 in de buurt van de Marokkaanse stad Casablanca. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE op basis van uitspraken van de voorzitter van de Marokkaanse voetbalbond.
14 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Hakim Ziyech zet zijn voetballoopbaan voort in Brazilië. De 33-jarige Marokkaanse middenvelder bereikte donderdag een akkoord met Botafogo over een contract tot het einde van 2028.
14 uur geleden