Klopp: Liverpool speelt in finale ook voor Oekraïne
PARIJS (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet de finale van de Champions League tegen Real Madrid ook als een steunbetuiging aan Oekraïne. De finale zou eigenlijk in de Russische stad Sint-Petersburg worden gespeeld, maar de Europese voetbalbond UEFA besloot het slotstuk van het toernooi te verplaatsen naar Parijs nadat Russische militairen begin dit jaar Oekraïne waren binnengevallen.
"Ik ben om duizenden redenen blij dat de finale hier in Parijs is", zei Klopp. "De oorlog gaat nog steeds door en daar moeten we ook aan denken. Dat deze finale toch wordt gespeeld en dan niet in Sint-Petersburg, is precies het juiste signaal dat Rusland moet krijgen. Het leven gaat door, ook als je probeert dat te verwoesten. We spelen deze finale ook voor alle mensen in Oekraïne. Ik weet zeker dat sommigen mensen in dat land de wedstrijd kunnen kijken. We doen het ook voor hen, 100 procent."
Liverpool won dit jaar al de League Cup en de FA Cup. In de Premier League eindigde de ploeg van Klopp op 1 punt van Manchester City als tweede. Real Madrid werd kampioen van Spanje. De finale van de Champions League in het Stade de France begint om 21.00 uur.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.
7 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.
4 uur geleden