Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klopp: Liverpool speelt in finale ook voor Oekraïne

Klopp: Liverpool speelt in finale ook voor Oekraïne

PARIJS (ANP) - Trainer Jürgen Klopp van Liverpool ziet de finale van de Champions League tegen Real Madrid ook als een steunbetuiging aan Oekraïne. De finale zou eigenlijk in de Russische stad Sint-Petersburg worden gespeeld, maar de Europese voetbalbond UEFA besloot het slotstuk van het toernooi te verplaatsen naar Parijs nadat Russische militairen begin dit jaar Oekraïne waren binnengevallen.

"Ik ben om duizenden redenen blij dat de finale hier in Parijs is", zei Klopp. "De oorlog gaat nog steeds door en daar moeten we ook aan denken. Dat deze finale toch wordt gespeeld en dan niet in Sint-Petersburg, is precies het juiste signaal dat Rusland moet krijgen. Het leven gaat door, ook als je probeert dat te verwoesten. We spelen deze finale ook voor alle mensen in Oekraïne. Ik weet zeker dat sommigen mensen in dat land de wedstrijd kunnen kijken. We doen het ook voor hen, 100 procent."

Liverpool won dit jaar al de League Cup en de FA Cup. In de Premier League eindigde de ploeg van Klopp op 1 punt van Manchester City als tweede. Real Madrid werd kampioen van Spanje. De finale van de Champions League in het Stade de France begint om 21.00 uur.

Meer uit Voetbal

PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

11 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

13 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

16 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

16 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

22 uur geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

22 uur geleden
FC Den Bosch-fans ook na rechtszaak niet welkom in Helmond

HELMOND (ANP) - Supporters van FC Den Bosch zijn vrijdagavond niet welkom bij de uitwedstrijd tegen Helmond Sport in de eerste divisie. De rechtbank Oost-Brabant heeft woensdag besloten dat de burgemeester de komst van uitsupporters voor het duel mag verbieden.

22 uur geleden