Klopp: hoe maak je een sterke selectie nóg sterker?
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Met de eerste landstitel in 30 jaar op zak gaat de Engelse voetbalclub Liverpool zich volgens trainer Jürgen Klopp koest houden op de transfermarkt. De Duitser verwacht als gevolg van de coronacrisis een rustige transferzomer zonder al te veel grote deals. "En bovendien: hoe maak je een sterke selectie nóg sterker?", zo vraagt Klopp zich af in Engelse media.
De 53-jarige manager is bijzonder tevreden met de spelers die hij tot zijn beschikking heeft. "Het ziet er niet naar uit dat het een drukke zomer gaat worden", zegt Klopp. "Covid-19 heeft daar veel invloed op, clubs zullen minder kopen en verkopen. Wij kunnen ook niet zomaar vele miljoenen investeren. Dat willen we ook nooit doen. Je moet in deze tijd creatief zijn. We zoeken de oplossingen intern. Er komt veel talent aan bij ons. We hebben drie, vier spelers die grote stappen kunnen zetten."
Bij Liverpool zijn de Oranje-internationals Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum vaste waardes. De Nederlandse jeugdinternationals Ki-Jana Hoever en Sepp van den Berg, beiden 18 jaar, mochten dit seizoen alleen in bekerwedstrijden wat speelminuten maken bij de 'Reds'. Klopp noemt Hoever en Van den Berg in het rijtje talenten dat volgens hem komend seizoen kan doorbreken. "We willen onze transfers intern creëren", aldus de trainer. "Het is aan de jongens."
Meer uit Voetbal
FRANKFURT (ANP) - Borussia Dortmund heeft bij de hervatting van de Duitse voetbalcompetitie direct punten verspeeld. Het elftal van trainer Niko Kovac kwam in de uitwedstrijd tegen Eintracht Frankfurt niet verder dan een gelijkspel: 3-3. Koploper Bayern München kan de voorsprong op nummer 2 Borussia Dortmund zondag met een thuiszege op VfL Wolfsburg tot 11 punten vergroten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Gastón Ávila opnieuw. De 24-jarige linkervleugelverdediger keert terug naar de Argentijnse club Rosario Central, waar hij zijn profloopbaan begon. De verhuurperiode loopt tot het einde van het kalenderjaar. Vorig jaar verhuurde Ajax Ávila al aan de Braziliaanse club Fortaleza.
4 uur geledenRABAT (ANP) - De Marokkaanse voetballers zijn in eigen land doorgedrongen tot de halve finale van de Afrika Cup. Het elftal van bondscoach Walid Regragui was in Rabat met 2-0 te sterk voor Kameroen, dat het toernooi vijf keer won. Alleen Egypte is met zeven eindzeges succesvoller dan Kameroen. Ismael Saibari maakte ruim een kwartier voor tijd de tweede treffer.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Lazio hebben de transfer van Kenneth Taylor naar de Italiaanse club afgerond. De Amsterdammers ontvangen een vaste transfersom van 16,85 miljoen euro voor de 23-jarige middenvelder. Dat meldt Ajax in een persbericht.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie zit op één lijn met algemeen directeur Dennis te Kloese en commissarissen Toon van Bodegom en Sjaak Troost. Dat gevoel heeft de trainer gekregen tijdens een evaluatiegesprek waarover hij geen details kwijt wil.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat Quinten Timber aan het einde van het seizoen transfervrij bij Feyenoord vertrekt. "Ze zijn volgens mij al anderhalf jaar in gesprek over een contractverlenging", zei hij op een persmoment in De Kuip. "Ik spreek nu op persoonlijke titel, maar mij lijkt de kans klein dat hij verlengt. Dat is zijn goed recht, maar het is wel jammer. Ik denk dat hij niet verlengt, maar wel blijft tot het einde van het seizoen."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read kunnen zondag voor Feyenoord in actie komen tijdens de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen. Het duo is in de korte winterstop weer fit geworden. "Ze zijn er weer bij", zei trainer Robin van Persie op een persmoment in De Kuip.
11 uur geleden