Klopp: hoe maak je een sterke selectie nóg sterker?
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Met de eerste landstitel in 30 jaar op zak gaat de Engelse voetbalclub Liverpool zich volgens trainer Jürgen Klopp koest houden op de transfermarkt. De Duitser verwacht als gevolg van de coronacrisis een rustige transferzomer zonder al te veel grote deals. "En bovendien: hoe maak je een sterke selectie nóg sterker?", zo vraagt Klopp zich af in Engelse media.
De 53-jarige manager is bijzonder tevreden met de spelers die hij tot zijn beschikking heeft. "Het ziet er niet naar uit dat het een drukke zomer gaat worden", zegt Klopp. "Covid-19 heeft daar veel invloed op, clubs zullen minder kopen en verkopen. Wij kunnen ook niet zomaar vele miljoenen investeren. Dat willen we ook nooit doen. Je moet in deze tijd creatief zijn. We zoeken de oplossingen intern. Er komt veel talent aan bij ons. We hebben drie, vier spelers die grote stappen kunnen zetten."
Bij Liverpool zijn de Oranje-internationals Virgil van Dijk en Georginio Wijnaldum vaste waardes. De Nederlandse jeugdinternationals Ki-Jana Hoever en Sepp van den Berg, beiden 18 jaar, mochten dit seizoen alleen in bekerwedstrijden wat speelminuten maken bij de 'Reds'. Klopp noemt Hoever en Van den Berg in het rijtje talenten dat volgens hem komend seizoen kan doorbreken. "We willen onze transfers intern creëren", aldus de trainer. "Het is aan de jongens."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
17 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
21 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden