Klopp heeft goede hoop voor uitgevallen Van Dijk in cruciale fase
LONDEN (ANP) - Trainer Jürgen Klopp denkt dat de blessure van Virgil van Dijk meevalt. De 30-jarige verdediger kon na 90 minuten niet verder in de van Chelsea gewonnen FA Cup-finale (6-5 na strafschoppen). "Ik denk dat Virgil in orde is, maar hij had last van een spier", aldus Klopp over zijn verdediger in aanloop naar de beslissende week in de Premier League.
Daarin gaat Liverpool in twee duels een achterstand van 3 punten en een minder doelsaldo proberen goed te maken op koploper Manchester City. Over twee weken is de Champions League-finale tegen Real Madrid. Met de League Cup en de FA Cup al binnen kan Liverpool de eerste Engelse club worden die de zogeheten ‘quadruple’ van vier grote prijzen wint.
Het is nog niet duidelijk of Klopp kan beschikken over Fabinho en Mohamed Salah. Fabinho miste de finale door een blessure, Salah viel na een halfuur tegen Chelsea geblesseerd uit.
Mentaliteit
Klopp, de eerste Duitse trainer die de FA Cup won, prees de mentaliteit van zijn ploeg. "Het was zenuwslopend, mijn nagels zijn weg. Ik kan niet trotser zijn op mijn jongens en hoe hard ze hebben gevochten."
De 54-jarige trainer vond het verschil met Chelsea klein. "Het was een ongelooflijke, intense wedstrijd. Chelsea speelde uitstekend en zou het net zo erg verdiend hebben, maar uiteindelijk moet er één winnaar zijn en dat waren wij vandaag."
In de strafschoppenserie keerde Liverpool-doelman Alisson de inzet van Chelsea-middenvelder Mason Mount, waarna oud-speler van Willem II Kostas Tsimikas de beslissende strafschop benutte.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.
12 uur geledenBASEL (ANP) - Het Duitse nationale voetbalelftal heeft in een oefenwedstrijd met 4-3 gewonnen van Zwitserland. De twee WK-deelnemers speelden in aanloop naar het eindtoernooi van komende zomer tegen elkaar in Basel.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de eerste van een serie van vier oefenduels voor het WK gewonnen. Oranje rekende af met Noorwegen (2-1) in een wedstrijd waarin beide ploegen niet in de buurt kwamen van hun beste spel in de Johan Cruijff ArenA.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap van komende zomer Noorwegen in een oefenwedstrijd verslagen. In de Johan Cruijff ArenA in Amsterdam was het elftal van bondscoach Ronald Koeman met 2-1 te sterk.
12 uur geledenBELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
18 uur geleden