Klopp: gemiste titel maakt verlangen naar Champions League groter
LIVERPOOL (ANP) - De voetballers van Liverpool halen volgens trainer Jürgen Klopp extra motivatie uit de verloren titelstrijd met Manchester City. De 'Reds' eindigden 1 punt achter City op de tweede plaats in de Premier League. "Dit maakt het verlangen om zaterdag de Champions League te winnen alleen maar groter", zei Klopp na de gewonnen slotwedstrijd tegen Wolverhampton Wanderers (3-1).
Liverpool strijdt zaterdag in Parijs met Real Madrid om de eindzege in het belangrijkste Europese bekertoernooi. De ploeg van Klopp won dit jaar al de League Cup en de FA Cup. De kans op een historische 'quadruple', zoals het winnen van vier prijzen in één jaar in Engeland wordt genoemd, vervloog zondag. De supporters van Liverpool hoopten lang op een sensationele ontknoping van de competitie, omdat City tegen Aston Villa met 2-0 achter kwam te staan. Met drie doelpunten tussen de 76e en 81e minuut haalde de club uit Manchester alsnog de titel binnen.
"Op een bepaald moment hoorde ik even dat Aston Villa weer op gelijke hoogte was gekomen", zei Klopp. "Dat was een fijn moment. Maar een seconde later zeiden ze al dat het niet zo was, dat was jammer. Het verschil tussen City en Liverpool was dit seizoen zó klein, na 38 wedstrijden zit er 1 punt tussen. Maar ons seizoen is nog niet voorbij, we gaan zaterdag nog een keer alles geven. We hebben vijf dagen om ons voor te bereiden op de finale. Het verlangen om het missen van het kampioenschap recht te zetten in de Champions League is groot bij ons."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
9 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
13 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
15 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
15 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
16 uur geleden