Klopp gebrand op zijn eerste winst van FA Cup met Liverpool
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Coach Jürgen Klopp is erop gebrand om voor het eerst in zijn periode bij Liverpool de FA Cup te winnen. De Duitser die sinds 2015 de leiding heeft bij de Engelse club speelt zaterdag voor het eerst de finale van het belangrijkste Engelse bekertoernooi tegen Chelsea.
Liverpool, dat eerder dit seizoen de League Cup won, is nog in de race om vier prijzen te pakken dit seizoen. De ploeg strijdt nog met Manchester City om de Engelse titel en staat later deze maand nog in de finale van de Champions League tegen Real Madrid. De FA Cup won Liverpool voor het laatst in 2006. In 2012 verloor de club de finale van Chelsea.
Klopp won in 2020 het kampioenschap en in 2019 de Champions League, maar het lukte de Duitse coach niet om verder dan de vijfde ronde van de FA Cup te komen. "Het was niet zo dat we de finale niet wilde halen, we hadden er de kracht gewoon niet voor", zei Klopp. "We hadden niet de selectie om voor alle prijzen te strijden."
Klopp wil nu de FA Cup heel graag winnen. "Het is onze eerste finale van de FA Cup en die willen we winnen, maar dat wil onze tegenstander ook", zei de Duitser over Chelsea dat in de finale van de League Cup na strafschoppen werd verslagen. "Zij zijn echte specialisten hierin. We versloegen Chelsea ook niet, we wonnen de strafschoppen. Ik heb al een aantal keer gezegd dat je zonder geluk geen kans hebt en die dag hadden we het geluk aan onze kant."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
8 uur geleden