Klopp: er zijn ergere dingen dan geen kampioen worden
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Coach Jürgen Klopp heeft met Liverpool de landstitel in Engeland voor het grijpen. Alleen de coronacrisis kan feitelijk het eerste kampioenschap van de 'Reds' in dertig jaar nog blokkeren. Het is namelijk nog steeds niet zeker dat de Premier League daadwerkelijk wordt uitgespeeld. En als dat niet het geval is, is het nog maar de vraag of Liverpool tot kampioen wordt uitgeroepen. Met de huidige marge van 25 punten op nummer 2 Manchester City zou dat een enorme deceptie zijn voor Klopp en co.
"Er zijn ergere dingen in het leven dan geen kampioen worden", reageert de Duitse succescoach nuchter. "Maar een annulering van het seizoen zou voor mij persoonlijk wel als onrechtvaardig aanvoelen. Als sportman is dat voor mij het slechtst denkbare scenario: dat het seizoen ongeldig en dus nietig wordt verklaard."
Klopp wil echter positief blijven denken. De unanieme beslissing maandag van de clubs om in kleine groepen weer te gaan trainen, steunt hij volledig. "Niemand zal op onze trainingscentra besmet raken. Het zullen de veiligste plekken zijn om te verblijven", doelde hij op het omvangrijke coronaprotocol waaraan de clubs zich dienen te houden. "Als de spelers daarna gewoon weer naar huis gaan en zich houden aan de regels van de thuisisolatie, dan is het voor allemaal goed te doen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Heracles blijft goed presteren onder leiding van interim-trainer Hendrie Krüzen. De Almeloërs wonnen met 2-1 bij Excelsior en zijn daarmee in de Eredivisie bijna van de laatste plaats af. Heracles heeft nu net als nummer 17 Telstar na twaalf speelronden 9 punten.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München is in de Bundesliga niet langer zonder puntenverlies. Union Berlin hield de koploper op 2-2. Verdediger Danilo Doekhi maakte beide doelpunten voor Union. Drie weken geleden was de 27-jarige geboren Rotterdammer ook al twee keer trefzeker, toen tegen Borussia Mönchengladbach.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben PSV in de Johan Cruijff ArenA verslagen. De wedstrijd leek in een gelijkspel te eindigen totdat verdedigster Myrthe Kemper-Moorrees van de bezoekers uit Eindhoven de bal diep in blessuretijd knullig in eigen doel werkte (2-1).
3 uur geledenDUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse voetbalbond legt binnenkort een verzoek bij de UEFA neer om de nationale ploeg en alle clubteams van Israël per direct te schorsen. Dat is het resultaat van een stemming van leden van de FAI.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Matthijs de Ligt heeft Manchester United aan een punt geholpen in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur. Hij tekende diep in blessuretijd voor de gelijkmaker (2-2).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft in de strijd om promotie naar de Eredivisie overtuigend afgerekend met Roda JC. De nog ongeslagen koploper in de Keuken Kampioen Divisie versloeg in eigen huis de nummer 3 van de ranglijst met 4-0.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is er niet in geslaagd de thuiswedstrijd tegen Telstar te winnen. De ploeg van trainer John van den Brom had in de Grolsch Veste in Enschede kansen te over om te scoren, maar wist geen enkele keer de bal langs de uitblinkende doelman Ronald Koeman te werken. De wedstrijd eindigde in 0-0.
21 uur geleden