Klopp aan de slag als 'Global Head of Soccer' bij Red Bull
SALZBURG (ANP) - Jürgen Klopp gaat aan de slag bij de voetbaltak van Red Bull. De 57-jarige Duitser wordt er 'Global Head of Soccer'. "In die functie zal hij toezicht houden op het internationale netwerk van voetbalclubs van het bedrijf", schrijft Red Bull in een verklaring. Red Bull is onder meer eigenaar van RB Leipzig in Duitsland en het Oostenrijkse RB Salzburg.
"Na bijna 25 jaar aan de zijlijn te hebben gestaan, kon ik niet enthousiaster zijn om betrokken te raken bij een project als dit. De rol is misschien veranderd, maar mijn passie voor voetbal en de mensen die het spel maken tot wat het is, is dat niet. Door mij op mondiaal niveau bij Red Bull aan te sluiten, wil ik het ongelooflijke voetbaltalent dat we tot onze beschikking hebben, ontwikkelen, verbeteren en ondersteunen", aldus Klopp. "Ik zie mijn rol in de eerste plaats als mentor voor de coaches en het management van de Red Bull-clubs, maar uiteindelijk maak ik deel uit van een organisatie die uniek, innovatief en toekomstgericht is."
Klopp begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Red Bull noemt hem "een van de meest gewilde figuren in het wereldvoetbal". De afgelopen maanden werd Klopp gelinkt aan diverse functies, onder meer het bondscoachschap van de Verenigde Staten.
Afgelopen zomer legde Klopp na een zeer succesvolle periode het trainerschap bij Liverpool neer. Hij werd daar opgevolgd door Arne Slot.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP) - Doelman Bart Verbruggen is geblesseerd uitgevallen tijdens de laatste oefenwedstrijd voor het WK tegen Oezbekistan in New York. De doelman kwam in botsing met verdediger Abdukodir Khusanov van Manchester City. Hij speelde vervolgens nog even verder, maar liet zich vervangen door Mark Flekken.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oud-voetbalbestuurder Michel Platini klaagt voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA aan bij een Franse rechtbank. Dat schreef de 70-jarige Franse oud-speler in een verklaring aan persbureau AFP. Platini is van mening dat hij is tegengewerkt bij de verkiezing voor een nieuwe FIFA-voorzitter in 2015.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben Hans Jorritsma vlak voor het oefenduel met Oezbekistan met een moment van stilte herdacht.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Ronald Koeman verwijt Arsenal niet dat die club Jurriën Timber vorige week zaterdag een uur heeft laten spelen in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. "Ik neem ze niets kwalijk", zei de bondscoach van het Nederlands elftal maandag vlak voor de oefenwedstrijd tegen Oezbekistan in New York. "Het was een finale, maar het heeft niet geholpen."
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jurriën Timber mist het WK met het Nederlands elftal. De verdediger is onvoldoende hersteld van een liesblessure. Bondscoach Ronald Koeman heeft Lutsharel Geertruida als vervanger opgeroepen, zo meldt de KNVB.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De KNVB maakt waarschijnlijk verlies op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Als we wereldkampioen worden, verdienen we 6 miljoen dollar. Als we tweede worden, maken we 2 miljoen dollar verlies", vertelde directeur betaald voetbal Marianne van Leeuwen tijdens een bijeenkomst op het Nederlandse consulaat in New York.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een schikking getroffen met oud-speler Lassana Diarra in een zaak over transferrechten van spelers. De voormalige Franse international had een schadevergoeding van 65 miljoen euro geëist van de FIFA en de Belgische voetbalbond KBVB. Diarra kreeg in 2024 gelijk van het Europese Hof van Justitie, dat vond dat de transferregels van de FIFA in strijd zijn met Europese wetgeving.
9 uur geleden