Klopp aan de slag als 'Global Head of Soccer' bij Red Bull
SALZBURG (ANP) - Jürgen Klopp gaat aan de slag bij de voetbaltak van Red Bull. De 57-jarige Duitser wordt er 'Global Head of Soccer'. "In die functie zal hij toezicht houden op het internationale netwerk van voetbalclubs van het bedrijf", schrijft Red Bull in een verklaring. Red Bull is onder meer eigenaar van RB Leipzig in Duitsland en het Oostenrijkse RB Salzburg.
"Na bijna 25 jaar aan de zijlijn te hebben gestaan, kon ik niet enthousiaster zijn om betrokken te raken bij een project als dit. De rol is misschien veranderd, maar mijn passie voor voetbal en de mensen die het spel maken tot wat het is, is dat niet. Door mij op mondiaal niveau bij Red Bull aan te sluiten, wil ik het ongelooflijke voetbaltalent dat we tot onze beschikking hebben, ontwikkelen, verbeteren en ondersteunen", aldus Klopp. "Ik zie mijn rol in de eerste plaats als mentor voor de coaches en het management van de Red Bull-clubs, maar uiteindelijk maak ik deel uit van een organisatie die uniek, innovatief en toekomstgericht is."
Klopp begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Red Bull noemt hem "een van de meest gewilde figuren in het wereldvoetbal". De afgelopen maanden werd Klopp gelinkt aan diverse functies, onder meer het bondscoachschap van de Verenigde Staten.
Afgelopen zomer legde Klopp na een zeer succesvolle periode het trainerschap bij Liverpool neer. Hij werd daar opgevolgd door Arne Slot.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
8 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
9 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
9 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
10 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
18 uur geleden