Klopp aan de slag als 'Global Head of Soccer' bij Red Bull
SALZBURG (ANP) - Jürgen Klopp gaat aan de slag bij de voetbaltak van Red Bull. De 57-jarige Duitser wordt er 'Global Head of Soccer'. "In die functie zal hij toezicht houden op het internationale netwerk van voetbalclubs van het bedrijf", schrijft Red Bull in een verklaring. Red Bull is onder meer eigenaar van RB Leipzig in Duitsland en het Oostenrijkse RB Salzburg.
"Na bijna 25 jaar aan de zijlijn te hebben gestaan, kon ik niet enthousiaster zijn om betrokken te raken bij een project als dit. De rol is misschien veranderd, maar mijn passie voor voetbal en de mensen die het spel maken tot wat het is, is dat niet. Door mij op mondiaal niveau bij Red Bull aan te sluiten, wil ik het ongelooflijke voetbaltalent dat we tot onze beschikking hebben, ontwikkelen, verbeteren en ondersteunen", aldus Klopp. "Ik zie mijn rol in de eerste plaats als mentor voor de coaches en het management van de Red Bull-clubs, maar uiteindelijk maak ik deel uit van een organisatie die uniek, innovatief en toekomstgericht is."
Klopp begint op 1 januari aan zijn nieuwe functie. Red Bull noemt hem "een van de meest gewilde figuren in het wereldvoetbal". De afgelopen maanden werd Klopp gelinkt aan diverse functies, onder meer het bondscoachschap van de Verenigde Staten.
Afgelopen zomer legde Klopp na een zeer succesvolle periode het trainerschap bij Liverpool neer. Hij werd daar opgevolgd door Arne Slot.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
31 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
33 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
2 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
4 uur geleden