Klopjacht op prominente maffiabaas op Sicilië levert niets op
PALERMO (ANP/DPA) - Ongeveer 150 speciale politie-eenheden hebben vrijdag tijdens een massale klopjacht op Sicilië tevergeefs gezocht naar de voortvluchtige maffiabaas Matteo Messina Denaro. In alle vroegte werden tientallen huizen doorzocht van aanhangers en vertrouwelingen van de maffia, melden Italiaanse media. Ook werden helikopters en hondenteams ingezet.
Messina Denaro geldt als de opperste peetvader van de Cosa Nostra op Sicilië, een van de grootste maffiaorganisaties van Italië. Hij werd bij verstek veroordeeld tot levenslang voor de moord op de rechters en maffiajagers Giovanni Falcone en Paolo Borsellino, die in 1992 samen met lijfwachten werden gedood bij twee bomaanslagen. Ook wordt 'Diabolik', zoals zijn bijnaam luidt, verantwoordelijk gehouden voor andere, soortgelijke aanslagen.
De nu 56-jarige maffioso is sinds 1993 op de vlucht. "De maffiabazen kunnen bij hun ontsnapping wegtrekken uit hun geboorteplaats, maar moeten op een gegeven moment terugkeren", zei de anti-maffia-aanklager Federico Cafiero de Raho tegen Rai Radio 1.
Meer uit Buitenland
BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.
2 uur geledenROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.
3 uur geledenFREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.
3 uur geleden