Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klopjacht op militair in Belgisch park zonder succes afgerond

Klopjacht op militair in Belgisch park zonder succes afgerond

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De doorzoeking van het Nationaal Park Hoge Kempen in de Belgische provincie Limburg is vrijdagavond afgerond, meldt het Federaal Parket zaterdag. In het park werd gezocht naar de voortvluchtige militair Jürgen Conings. Hij is nog niet gevonden en de politie zoekt nu op andere locaties verder.

Het Federaal Parket meldt dat vrijdagavond en zaterdagochtend tien huiszoekingen hebben plaatsgevonden, onder andere bij mensen uit de privésfeer van Conings en in de woning van de man zelf.

Conings is sinds maandag spoorloos en heeft in een brief kenbaar gemaakt dat hij het gemunt heeft op virologen en "het regime". De Belgische viroloog Marc van Ranst zou een van zijn doelwitten zijn geweest.

Wapens

De voortvluchtige militair verklaarde in zijn brief onder meer dat hij alleen handelt en dat het hem niet uitmaakt of hij zal sterven door "in het verzet" te gaan.

Het is inmiddels de vijfde dag dat wordt gezocht naar de 46-jarige man. In de zoektocht naar Conings zijn zijn auto, die was voorzien van een boobytrap, en zware wapens gevonden. Ook is er een tent aangetroffen, maar het is nog niet duidelijk of Conings hier verbleef.

Mogelijk zal het Nationaal Park Hoge Kempen in Maasmechelen in de komende uren weer opengaan, maar dat hangt af van de beslissing van de onderzoeksrechter, zegt de gouverneur van Limburg Jos Lantmeeters.

Meer uit Buitenland

Executie van demonstrant in Iran uitgesteld

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De executie van een Iraanse demonstrant die volgens ngo's en het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken woensdag zou plaatsvinden, is uitgesteld. Dat heeft mensenrechtenorganisatie Hengaw bekendgemaakt.

29 minuten geleden
Bemanningsleden ISS eerder dan gepland op weg terug naar aarde

HOUSTON (ANP/RTR) - Een maand eerder dan gepland zijn vier bemanningsleden van ruimtestation ISS begonnen aan hun terugkeer naar de aarde. Een van hen heeft medische klachten gekregen tijdens het verblijf in de ruimte. Om wie het gaat en wat de kwaal is, wordt om privacyredenen niet gedeeld. Ruimtevaartorganisatie NASA meldt alleen dat de toestand stabiel is.

2 uur geleden
Trump sprak met 'fantastische' interim-leider Venezuela

WASHINGTON (ANP/DPA/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt uitgebreid te hebben gesproken met de nieuwe interim-leider van Venezuela, Delcy Rodríguez. "We hebben vandaag een geweldig gesprek gehad en ze is een fantastisch persoon", verklaarde hij tegenover de pers.

2 uur geleden
Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland

BERLIJN (ANP/RTR) - Ook Duitsland stuurt militairen naar Groenland. Denemarken kondigde eerder op woensdag aan de militaire aanwezigheid op het eiland te versterken, ook met hulp van bondgenoten.

5 uur geleden
Mexico biedt bemiddeling aan tussen Cuba en VS

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft bemiddeling aangeboden tussen Cuba en de Verenigde Staten. President Claudia Sheinbaum stelde dat haar regering zich wil inzetten voor het "bevorderen van de dialoog" tussen de landen.

5 uur geleden
Deense minister na Groenland-overleg: blijven in gesprek met VS

WASHINGTON (ANP) - Het overleg tussen Denemarken, Groenland en de Verenigde Staten heeft het geschil over Groenland niet opgelost, meldt de Deense minister van Buitenlandse Zaken Lars Løkke Rasmussen. Hij zegt dat de "fundamentele meningsverschillen" nog steeds bestaan, maar dat ze in gesprek blijven met de Amerikanen. Er wordt nu een werkgroep "op hoog niveau" opgericht om verder te praten over de toekomst van Groenland.

5 uur geleden
Noodtoestand voor Oekraïense energiesector na Russische aanvallen

KYIV (ANP) - In Oekraïne wordt de noodtoestand afgekondigd voor de energiesector, zegt president Volodymyr Zelensky. Russische aanvallen hebben de afgelopen tijd geleid tot grootschalige stroomuitval in de koude winter.

5 uur geleden