Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klopjacht nadat man op vier mensen schiet in Washington

Klopjacht nadat man op vier mensen schiet in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR) - De politie in de Amerikaanse hoofdstad Washington is vrijdag (lokale tijd) een groot onderzoek begonnen nadat een 23-jarige man vier mensen had neergeschoten, onder wie een 12-jarig meisje. Na de schietpartij opende de politie een klopjacht op de vermeende schutter, onder meer door zijn foto's te verspreiden.

De man, Raymond Spencer, zou op willekeurige slachtoffers hebben geschoten vanuit zijn appartement in de buurt van een prestigieuze school en twee universiteiten. Drie gewonden werden naar het ziekenhuis gebracht, onder wie het 12-jarige meisje. De toestand van twee van hen, beiden volwassenen, zou kritiek maar stabiel zijn.

De politie kon de man identificeren aan de hand van een video die hij op sociale media had geplaatst, waarin vermoedelijk schoten werden gelost. Bij de video stond het - verkeerd gespelde - bijschrift "Shool shooting" (School shooting).

De wijk Connecticut Avenue-Van Ness ging tijdens de politieactie in lockdown. Verschillende woningen werden ontruimd en doorzocht.

Toen agenten uiteindelijk de woning van de vermeende dader binnenvielen, zou hij zichzelf van het leven hebben beroofd. In zijn appartement werden meerdere wapens en een grote hoeveelheid munitie aangetroffen. Over zijn motief is nog niets bekend.

Meer uit Buitenland

Trump dreigde CBS met rechtszaak bij montage interview

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.

2 minuten geleden
Jordaanse koning ook uitgenodigd voor vredesraad Gaza

AMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.

26 minuten geleden
Syrische media: Koerdische troepen vernietigen bruggen

ALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.

1 uur geleden
Wrakstukken van vermist vliegtuig Indonesië gevonden

MAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.

5 uur geleden
Tientallen gewonden door geweld bij Duitse voetbalwedstrijd

BERLIJN (ANP) - Meer dan vijftig mensen zijn zaterdag gewond geraakt bij confrontaties tussen supporters en de politie voorafgaand aan de voetbalwedstrijd in de Duitse tweede divisie tussen Hertha BSC en koploper Schalke 04.

7 uur geleden
Dodental door lawines in Oostenrijk op zaterdag opgelopen tot 8

WENEN (ANP) - Door een lawine in Oostenrijk zijn drie Tsjechische skiërs om het leven gekomen, meldt de politie. Het totale dodental door lawines in de Oostenrijkse Alpen zaterdag komt daarmee op acht. Eerder op de dag vielen al vijf doden bij twee afzonderlijke incidenten in de regio Pongau, ten zuiden van Salzburg.

8 uur geleden
Trump wil 1 miljard dollar voor permanent lidmaatschap vredesraad

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat landen minstens 1 miljard dollar (ruim 860 miljoen euro) bijdragen om permanent lid te worden van de nieuwe internationale vredesraad. Dat staat in een concepthandvest dat is ingezien door persbureau Bloomberg.

9 uur geleden