Klopjacht nadat man op vier mensen schiet in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De politie in de Amerikaanse hoofdstad Washington is vrijdag (lokale tijd) een groot onderzoek begonnen nadat een 23-jarige man vier mensen had neergeschoten, onder wie een 12-jarig meisje. Na de schietpartij opende de politie een klopjacht op de vermeende schutter, onder meer door zijn foto's te verspreiden.
De man, Raymond Spencer, zou op willekeurige slachtoffers hebben geschoten vanuit zijn appartement in de buurt van een prestigieuze school en twee universiteiten. Drie gewonden werden naar het ziekenhuis gebracht, onder wie het 12-jarige meisje. De toestand van twee van hen, beiden volwassenen, zou kritiek maar stabiel zijn.
De politie kon de man identificeren aan de hand van een video die hij op sociale media had geplaatst, waarin vermoedelijk schoten werden gelost. Bij de video stond het - verkeerd gespelde - bijschrift "Shool shooting" (School shooting).
De wijk Connecticut Avenue-Van Ness ging tijdens de politieactie in lockdown. Verschillende woningen werden ontruimd en doorzocht.
Toen agenten uiteindelijk de woning van de vermeende dader binnenvielen, zou hij zichzelf van het leven hebben beroofd. In zijn appartement werden meerdere wapens en een grote hoeveelheid munitie aangetroffen. Over zijn motief is nog niets bekend.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - De gezondheid van de oceanen is ernstig in gevaar, staat in de World Ocean Assessment van de Verenigde Naties. "Klimaatverandering, vervuiling, overbevissing en een verlies aan biodiversiteit" zetten de oceanische systemen zwaar onder druk, terwijl ze cruciaal zijn voor de planeet.
3 uur geledenROME (ANP/RTR) - In Italië is een onderzoek ingesteld naar de Israëlische minister van Nationale Veiligheid Itamar Ben-Gvir om diens behandeling van opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De opvarenden van die actievloot die op weg was naar Gaza werden nabij Kreta onderschept door Israël, waarna de activisten werden gearresteerd.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - In heel Frankrijk worden demonstraties gehouden vanwege de moord op het 11-jarige meisje Lyhanna en het vermeende falen van het Franse justitiesysteem. Na haar dood werd bekend dat er tegen de verdachte al eerder meerdere aangiften waren gedaan van misbruik van minderjarigen. De zaak heeft voor veel opspraak gezorgd.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Paus Leo heeft tijdens zijn ontmoeting met misbruikslachtoffers in Spanje hun voorstellen om verder misbruik binnen de katholieke kerk tegen te gaan ter harte genomen. Dat meldt het persbureau van het Vaticaan. Allen werden misbruikt door geestelijken.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heropent twee belangrijke grensovergangen naar Gaza, meldt de Israëlische overheidsdienst COGAT. De grensovergangen werden gesloten als "veiligheidsmaatregel" nadat Iran zondagavond nieuwe aanvallen uitvoerde op Israël.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - VN-mensenrechtenchef Volker Türk dringt er bij de Verenigde Staten op aan dat het land de sancties tegen Cuba moet opheffen. Volgens Türk raken de sancties vooral de meest kwetsbare Cubanen en brengen ze levens in gevaar.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
6 uur geleden