Klopjacht nadat man op vier mensen schiet in Washington
WASHINGTON (ANP/RTR) - De politie in de Amerikaanse hoofdstad Washington is vrijdag (lokale tijd) een groot onderzoek begonnen nadat een 23-jarige man vier mensen had neergeschoten, onder wie een 12-jarig meisje. Na de schietpartij opende de politie een klopjacht op de vermeende schutter, onder meer door zijn foto's te verspreiden.
De man, Raymond Spencer, zou op willekeurige slachtoffers hebben geschoten vanuit zijn appartement in de buurt van een prestigieuze school en twee universiteiten. Drie gewonden werden naar het ziekenhuis gebracht, onder wie het 12-jarige meisje. De toestand van twee van hen, beiden volwassenen, zou kritiek maar stabiel zijn.
De politie kon de man identificeren aan de hand van een video die hij op sociale media had geplaatst, waarin vermoedelijk schoten werden gelost. Bij de video stond het - verkeerd gespelde - bijschrift "Shool shooting" (School shooting).
De wijk Connecticut Avenue-Van Ness ging tijdens de politieactie in lockdown. Verschillende woningen werden ontruimd en doorzocht.
Toen agenten uiteindelijk de woning van de vermeende dader binnenvielen, zou hij zichzelf van het leven hebben beroofd. In zijn appartement werden meerdere wapens en een grote hoeveelheid munitie aangetroffen. Over zijn motief is nog niets bekend.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - De klimaattop in Brazilië beweegt richting een akkoord, al staan daar naar verwachting geen heel harde afspraken in. De EU is niet enthousiast en mist vooral ambities bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, maar zal de teksten volgens meerdere ingewijden ook niet blokkeren.
4 minuten geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne en de Verenigde Staten gaan de komende dagen in Zwitserland praten over manieren om de oorlog met Rusland in Oekraïne te beëindigen, zegt een Oekraïense onderhandelaar. Aanleiding is het 28-puntenplan van de Verenigde Staten, dat grote concessies van Kyiv vraagt.
2 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/AFP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa heeft bij de opening van de G20-top het belang van samenwerking benadrukt. De bijeenkomst in Johannesburg wordt overschaduwd door de afwezigheid van de Verenigde Staten en het controversiële Amerikaanse plan voor vrede in Oekraïne.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is opgepakt door de federale politie. Die maatregel is genomen wegens een "hoog vluchtrisico", aldus het hooggerechtshof. De politicus stond sinds augustus onder huisarrest.
3 uur geledenMINSK (ANP) - De Belarussische president Aleksandr Loekasjenko heeft gratie verleend aan 31 Oekraïners die in Belarus zijn veroordeeld voor strafbare feiten. Hun vrijlatingen maken deel uit van afspraken met de Amerikaanse president Donald Trump en vinden plaats op verzoek van Oekraïne, meldt staatspersbureau Belta.
3 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Het aantal slachtoffers van de massaontvoering vrijdag in Nigeria is voor de tweede keer naar boven bijgesteld. Er zijn 303 leerlingen en 12 leraren van een katholieke school meegenomen, zegt de Nigeriaanse christelijke koepelorganisatie CAN.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Elk vredesplan om de oorlog in Oekraïne te beëindigen moet de soevereiniteit van dat land waarborgen, zegt de Amerikaanse vicepresident JD Vance op X. De Verenigde Staten hebben een plan opgesteld dat grote concessies van Kyiv eist.
6 uur geleden