Kloof tussen EU en VK over brexitdeal blijft groot
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie en Groot-Brittannië zeiden zaterdag dat er nog steeds grote verschillen in standpunten bestaan over een brexitdeal. De onderhandelingen worden komende week voortgezet in de schaarse tijd die rest om tot een handelsovereenkomst te komen.
Ursula von der Leyen, voorzitter van de Europese Commissie, zei na een telefoontje met premier Boris Johnson dat de verschillen "groot" waren, terwijl Johnson ze omschreef als "significant".
Ondanks meerdere gespreksronden, waaronder twee weken van "intense" bijeenkomsten die woensdag eindigden, lieten beide leiders weten dat ze nog van mening verschillen over belangrijke kwesties, waaronder visserij en mechanismen om eerlijke concurrentie tussen Britse en Europese bedrijven te garanderen.
"Er is enige vooruitgang geboekt, maar er blijven grote verschillen, vooral op het gebied van gelijke concurrentievoorwaarden en visserij. Onze teams zullen volgende week hard blijven werken", twitterde Von der Leyen.
Aanzienlijke verschillen
Johnson zei dat de onderhandelingsteams maandag opnieuw in Londen zullen bijeenkomen "om de inspanningen om tot een deal te komen te verdubbelen", aldus een woordvoerder van Downing Street. "De premier verklaarde dat, hoewel er enige vooruitgang is geboekt in de recente discussies, er aanzienlijke verschillen blijven bestaan op een aantal gebieden, waaronder het zogenoemde gelijke speelveld en visserij", aldus de woordvoerder.
Beide leiders gaven aan dat ze hebben afgesproken ook persoonlijk contact te houden, wat duidt op een verhoogde politieke inspanning om een nieuw handelspartnerschap te bewerkstelligen voordat Groot-Brittannië op 31 december een overgangsperiode na de brexit beëindigt.
Vóór die tijd zijn er enkele weken nodig voordat een verdrag door beide partijen is doorgelicht en geratificeerd. Waarnemers hebben gezegd dat het wel heel krap wordt als er voor medio november geen akkoord wordt bereikt.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in december voor de vierde maand op rij onveranderd gebleven, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Net als in september, oktober en november zat 4 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. Dat is het hoogste niveau in vier jaar.
11 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - De groei in het aantal ondernemingen in Nederland was in ruim tien jaar niet zo laag, meldt de Kamer van Koophandel (KVK). Het aantal geregistreerde bedrijven steeg in 2025 met minder dan 1 procent ten opzichte van een jaar eerder. De KVK spreekt van "stagnatie van het ondernemerslandschap".
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn woensdag opnieuw met verlies gesloten. Beleggers in New York verwerkten kwartaalcijfers van de grote banken Bank of America, Wells Fargo en Citigroup. Daarnaast kwamen er onder meer gegevens over de winkelverkopen in de Verenigde Staten.
8 uur geledenDEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
14 uur geleden