Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klokkenluider zegt dat Boeing 400 defecte onderdelen kwijtraakte

Klokkenluider zegt dat Boeing 400 defecte onderdelen kwijtraakte

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing is honderden defecte onderdelen kwijtgeraakt, stelt een klokkenluider. Volgens de kwaliteitsinspecteur bestaat de kans dat sommige onderdelen in nieuwe vliegtuigen van het type 737 MAX zijn gebruikt.

De aantijgingen staan in een klacht die Boeing-inspecteur Sam Mohawk vorige week indiende bij een toezichthouder voor veiligheid op de werkvloer. Dinsdag werd die klacht openbaar als onderdeel van een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over de veiligheid van Boeing-vliegtuigen.

Volgens Mohawk is Boeing tot eind vorig jaar vierhonderd onderdelen van de 737 MAX met gebreken kwijtgeraakt. Ook zou de vliegtuigfabrikant de documentatie rond veel van die onderdelen hebben gewist uit een intern registratiesysteem, staat in de klacht. Normaal gesproken is het de bedoeling dat informatie over defecte onderdelen goed wordt bijgehouden, om er zeker van te zijn dat Boeing ze niet alsnog gebruikt voor de productie van zijn vliegtuigen.

Over de veiligheidscultuur bij Boeing zijn steeds meer zorgen. Problemen met het toezicht op de kwaliteit kwamen in januari aan het licht na een incident waarbij een 737 MAX 9 van Alaska Airlines kort na het opstijgen een deurpaneel verloor. Onderzoek wees uit dat een aantal bouten loszat.

Meer uit Financieel

Batterijbedrijf ACC schrapt plannen voor bouw Europese fabrieken

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Batterijenfabrikant Automotive Cells Company (ACC), waar autofabrikanten Stellantis en Mercedes-Benz een belang in hebben, schrapt de plannen voor de bouw van grote batterijfabrieken in Duitsland en Italië. Eerder werd de bouw al gepauzeerd, maar nu wordt een definitieve streep gezet door de plannen.

6 uur geleden
Recordaantal passagiers op Belgische luchthavens in 2025

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische luchthavens hebben in 2025 een recordaantal passagiers verwelkomd. Volgens het Belgische persbureau Belga ging het in totaal om bijna 36,4 miljoen reizigers op de luchthavens van Brussel-Zaventem, Charleroi, Oostende, Antwerpen en Luik. Dat is een stijging van 4,5 procent vergeleken met een jaar eerder.

7 uur geleden
Saudische delegatie in Syrië om te praten over economie

DAMASCUS (ANP/RTR/AFP) - Een delegatie uit Saudi-Arabië is in de Syrische hoofdstad Damascus om te praten over economische samenwerking bij de wederopbouw van het land. De delegatie wordt geleid door de Saudische investeringsminister Khalid al-Falih, aldus het Syrische staatspersbureau SANA.

8 uur geleden
Duitse metaalelektro-industrie: 2025 was verschrikkelijk jaar

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse metaalelektro-industrie heeft in 2025 een "verschrikkelijk jaar" gehad, met een zwakke orderontvangst en grootschalig banenverlies. Dat heeft voorzitter Oliver Zander van de industriële werkgeversorganisatie Gesamtmetall gezegd. Het sentiment onder werkgevers blijft volgens de organisatie zeer negatief door de moeilijke marktomstandigheden.

9 uur geleden
Chinese centrale bank blijft goud opkopen

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De centrale bank van China is in januari doorgegaan met het opkopen van goud. Volgens een verklaring van de People's Bank of China op zaterdag ging het om een hoeveelheid van 40.000 troy ounces (elk 31,1 gram) die vorige maand werd ingekocht.

11 uur geleden
Trump trekt strafheffing tegen India om aankoop Russische olie in

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft de extra 25 procent strafheffing op Indiase goederen, die hij had opgelegd vanwege de aankopen van Russische olie door het land, opgeheven.

18 uur geleden
Dow-Jonesindex sluit voor het eerst boven de 50.000 punten

NEW YORK (ANP) - De Dow-Jonesindex is voor het eerst door de grens van 50.000 punten gegaan en daar ook boven geëindigd. Andere beursgraadmeters in New York hebben vrijdag de handelsweek ook positief afgesloten. Chipbedrijven klommen op de beurs na aangekondigde investeringen in AI-datacentra door Amazon en Google-moederbedrijf Alphabet.

21 uur geleden