Klokkenluider zegt dat Boeing 400 defecte onderdelen kwijtraakte
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing is honderden defecte onderdelen kwijtgeraakt, stelt een klokkenluider. Volgens de kwaliteitsinspecteur bestaat de kans dat sommige onderdelen in nieuwe vliegtuigen van het type 737 MAX zijn gebruikt.
De aantijgingen staan in een klacht die Boeing-inspecteur Sam Mohawk vorige week indiende bij een toezichthouder voor veiligheid op de werkvloer. Dinsdag werd die klacht openbaar als onderdeel van een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over de veiligheid van Boeing-vliegtuigen.
Volgens Mohawk is Boeing tot eind vorig jaar vierhonderd onderdelen van de 737 MAX met gebreken kwijtgeraakt. Ook zou de vliegtuigfabrikant de documentatie rond veel van die onderdelen hebben gewist uit een intern registratiesysteem, staat in de klacht. Normaal gesproken is het de bedoeling dat informatie over defecte onderdelen goed wordt bijgehouden, om er zeker van te zijn dat Boeing ze niet alsnog gebruikt voor de productie van zijn vliegtuigen.
Over de veiligheidscultuur bij Boeing zijn steeds meer zorgen. Problemen met het toezicht op de kwaliteit kwamen in januari aan het licht na een incident waarbij een 737 MAX 9 van Alaska Airlines kort na het opstijgen een deurpaneel verloor. Onderzoek wees uit dat een aantal bouten loszat.
Meer uit Financieel
EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.
9 uur geledenKUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
11 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
11 uur geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
12 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
13 uur geleden