Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klokkenluider kan EU ook dubieuze overname en staatssteun melden

Klokkenluider kan EU ook dubieuze overname en staatssteun melden

BRUSSEL (ANP) - Klokkenluiders kunnen de Europese Commissie ook anoniem gaan waarschuwen voor misstanden rond bedrijfsovernames en staatssteun. De Commissie breidt de regeling uit die zulke tipgevers beschermt.

De klokkenluidersregeling maakt het sinds 2017 mogelijk om kartelvorming, het ongeoorloofd wegdrukken van rivalen, handjeklap bij aanbestedingen of andere overtredingen van de Europese concurrentieregels anoniem te melden. Dat kan voortaan ook als bedrijven bijvoorbeeld al stiekeme afspraken maken voordat hun fusie een feit is, ook wel bekend als 'gun jumping'. Ook kunnen klokkenluiders waarschuwen als overheden bedrijven op een verboden manier steunen.

Door de uitbreiding valt iedere schending van de Europese concurrentieregels nu onder de klokkenluidersregeling. De Commissie, die jaarlijks zo'n honderd meldingen binnenkrijgt, roept klokkenluiders in spe op om aan te kloppen. Informanten zouden niet hoeven te vrezen voor wraak. Vertrouwelijkheid is gewaarborgd met een speciaal ontworpen versleuteld meldingssysteem.

Meer uit Financieel

Inflatie eurozone naar 3,8 procent, hoogste niveau sinds 2023

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in september gestegen naar 3,8 procent op jaarbasis, aangejaagd door de hoge brandstofprijzen. Dat meldt het Europese statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige schatting. Daarmee ligt de inflatie op het hoogste niveau sinds september 2023.

1 uur geleden
Run op boeken van overleden cabaretière Paulien Cornelisse

AMERSFOORT (ANP) - De boeken van schrijfster en cabaretière Paulien Cornelisse zijn een dag na haar overlijden flink meer verkocht. De 240 bij Libris aangesloten boekhandels verkochten er donderdag anderhalf keer zoveel als in heel september bij elkaar opgeteld, meldt een woordvoerder, die geen specifieke aantallen deelt.

1 uur geleden
Volvo Cars negatiever over jaarresultaten door problemen in China

GÖTEBORG (ANP/BLOOMBERG) - Volvo Cars heeft last van een zwakke automarkt in China en de Verenigde Staten. De Zweedse autofabrikant kampte in het derde kwartaal met een daling van de verkopen en trekt nu zijn verwachtingen voor het hele jaar in.

2 uur geleden
AEX-index opent licht hoger in aanloop banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met kleine winst geopend, na het verlies een dag eerder. De aandacht van beleggers zal vooral uitgaan naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat later op de dag naar buiten komt.

3 uur geleden
Nike gaat weer banen schrappen na tegenvallende resultaten

BEAVERTON (ANP/BLOOMBERG) - Sportartikelenmerk Nike gaat opnieuw banen schrappen. Dat besluit volgt op tegenvallende verkoopcijfers en een teleurstellende prognose voor 2027. Nike gaat verkoopdivisies samenvoegen, waardoor er volgens een memo aan medewerkers, ingezien door persbureau Bloomberg, op termijn minder functies nodig zijn.

4 uur geleden
Inflatie stijgt naar 3,4 procent door hoge brandstofprijzen

DEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in september gestegen naar 3,4 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een snelle raming. De stijging komt vooral door de hoge brandstofprijzen. In augustus was de inflatie nog 3,3 procent in vergelijking met een jaar eerder.

5 uur geleden
OpenAI: medewerkers ontslagen om onzorgvuldige omgang informatie

SAN FRANCISCO (ANP/AFP) - De maker van ChatGPT, OpenAI, heeft laten weten drie onderzoekers te hebben ontslagen wegens vermeende onzorgvuldige omgang met "gevoelige informatie" en schending van het bedrijfsbeleid. Het ging onder meer om werk waarbij een externe organisatie betrokken was die modellen voor kunstmatige intelligentie beoordeelt.

10 uur geleden