Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klokkenluider danssector is 'trots en extreem strijdlustig'

Klokkenluider danssector is 'trots en extreem strijdlustig'

DEN HAAG (ANP) - "Ik ben opgelucht, maar vooral trots en extreem strijdlustig." Dat zegt klokkenluider en professioneel danseres Kim Koumans in een reactie op het onderzoeksrapport over grensoverschrijdend gedrag in de danswereld, dat maandag is gepubliceerd door onderzoeksbureau Verinorm. Koumans, in het verleden zelf slachtoffer van ongewenst gedrag in de sector, heeft zich de afgelopen jaren hard gemaakt voor het onderzoek.

"Ik ken zoveel verhalen van kinderen, maar ook van vijftigers en zestigers die nu voor het eerst hun ervaring hebben gedeeld", zegt Koumans na afloop van de presentatie van het onderzoeksrapport. "Ik ben zo trots op hen. Dit is wereldwijd nog nooit gebeurd in de danssector."

Uit het onderzoek van Verinorm blijkt onder meer dat vier op de tien dansers te maken hebben gehad met grensoverschrijdend gedrag. Om daar een einde aan te maken, adviseren de onderzoekers de sector om duidelijke gedragscodes op te stellen, de zwijgcultuur te doorbreken en een heldere structuur op te tuigen in het nu versnipperde danslandschap.

Belang opvolgen aanbevelingen

Volgens Koumans is het van belang dat die aanbevelingen worden opgevolgd en dat daar ook controle op is. "Dit was nog maar deel 1, nu gaan we door naar deel 2." Ze spreekt van een megaklus. "Er moet een toezichthouder voor dans komen waar alle dansvormen onder vallen. Dus niet een stukje onder sport, een stukje onder tv en een stukje onder cultuur, maar gewoon één geheel dat erboven hangt."

Volgens Koumans ontbreekt het in de danswereld nu vaak aan toezicht. "Ik zie echt alle rode vlaggen." Volgens haar zijn veel kinderen jong en kwetsbaar en hebben ze nog niet geleerd waar de grens ligt. Ook zijn er vaak geen ouders bij. "En dan gaan mensen je aanraken. Wat moet je dan als kind?"

Meer uit Binnenland

Amber Alert voor vermist 10-jarig meisje uit Rotterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft een Amber Alert uitgegeven voor een vermist kind. Het gaat om de 10-jarige Wendy uit Rotterdam.

10 minuten geleden
Meerdere woningen ontruimd door brand in loods in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - In een opslagloods aan de Van Ostadestraat in de Schilderswijk in Den Haag is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand geweest. In de omgeving heeft de brandweer een tiental woningen ontruimd, laat een woordvoerder weten.

1 uur geleden
Man aangehouden na dood van vrouw in woning in Leiderdorp

LEIDERDORP (ANP) - In een woning aan de Bolderikkamp in Leiderdorp is zaterdagavond een vrouw om het leven gekomen na een geweldsincident. De politie heeft een man aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij haar dood.

3 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

11 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

12 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

15 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

17 uur geleden