Klokken van de Dom luiden dinsdag voor afscheid Van Zanen
UTRECHT (ANP) - De klokken van de Dom luiden dinsdag om 16.45 uur voor het afscheid van burgemeester Jan van Zanen. Vanwege zijn vertrek naar Den Haag wordt een speciale gemeenteraadsvergadering gehouden in Tivoli-Vredenburg.
Het is een oude traditie dat het Utrechts klokkenluiders Gilde (UKG) de Banklok van de Buurtoren luidt voorafgaand aan een raadsvergadering. Maar bij heel speciale gelegenheden neemt de Domtoren deze functie over. Dinsdag brengen vrijwillige luiders van het UKG de drie grote klokken van de Dom handmatig in beweging.
Sinds een aantal jaren is de burgemeester van Utrecht beschermheer van het Utrechts Klokkenluiders Gilde. Na het vertrek van Van Zanen hoopt het gilde dat de nieuwe (definitieve) burgemeester die rol weer op zich neemt.
Meer uit Binnenland
RITTHEM (ANP) - Bij het Zeeuwse dorp Ritthem is dinsdagmorgen een sportvliegtuig neergestort. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuigje zou naast de snelweg A58 zijn gecrasht.
33 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De SP wil dat mensen geen eigen risico meer moeten betalen voor medische hulp na seksueel geweld. Volgens Tweede Kamerlid Sarah Dobbe mogen kosten geen belemmering zijn om medische hulp te zoeken na een verkrachting.
6 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
17 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
19 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
19 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
1 dag geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
1 dag geleden