Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM zwijgt over kosten achterlaten passagiers

KLM zwijgt over kosten achterlaten passagiers

SCHIPHOL (ANP) - KLM zwijgt over de schade die de luchtvaartmaatschappij heeft geleden door afgelopen weekend vluchten zonder passagiers te laten terugkeren. Zaterdag vlogen 42 vliegtuigen van Europese bestemmingen naar Schiphol zonder reizigers om de drukte op de luchthaven niet verder te vergroten. De maatschappij maakt niet bekend hoeveel mensen er zijn achtergebleven. Naar schatting zijn dat er ruim 4000, uitgaande van zo'n 100 passagiers per vlucht.

De maatschappij heeft passagiers die het aangaat gevraagd om zich bij KLM te melden om een claim in te dienen. De maatschappij koos ervoor om vluchten te schrappen met veel transferpassagiers omdat het bij de transferbalies op Schiphol erg druk was. KLM wilde voorkomen dat er grote groepen reizigers op de luchthaven zouden stranden omdat ze hun aansluitende vlucht waarschijnlijk toch niet gingen halen. Of KLM de schade op Schiphol wil gaan verhalen, wil de luchtvaartmaatschappij niet zeggen.

Reizigers die op doorreis waren en door de annulering een overstap misten, kunnen de kosten van een eventuele terugvlucht terugkrijgen. Verder kunnen gedupeerde reizigers, naast de kosten van een hotel, ook maaltijden vergoed krijgen. Volgens de algemeen geldende regels kunnen ook nog compensaties worden uitgekeerd.

Onderhoud

KLM meldt dat zondagavond ruim 90 procent van de gestrande passagiers inmiddels op bestemming was, of was overgeboekt naar een andere vlucht. Of iedereen is geholpen is volgens de maatschappij lastig te verifiëren. "Als iemand zelf een andere terugreismogelijkheid kiest is het voor KLM lastig om na te gaan of het ze is gelukt om terug te komen", aldus een woordvoerster. Zo kunnen passagiers een ticket hebben geboekt bij een andere maatschappij of de auto of trein hebben genomen. Ook kunnen ze hebben gekozen voor een langer verblijf.

Zaterdag was er op Schiphol maar één baan beschikbaar door onderhoud en ongunstige weersomstandigheden. Het groot onderhoud aan de Aalsmeerbaan is in april begonnen en wordt naar verwachting half juli afgerond. Zo'n onderhoud wordt volgens Schiphol gepleegd in overleg met de vliegmaatschappijen en wordt lang voordat het plaatsvindt gepland. "Die stopt niet zomaar even een weekend", zegt een woordvoerster, die erop wijst dat het baanonderhoud van primair belang is voor de veiligheid. Schiphol benadrukt dat de annuleringen van KLM van afgelopen zaterdag op eigen initiatief werden gedaan.

Meer uit Financieel

Wall Street start november optimistisch na megadeal in AI-sector

NEW YORK (ANP) - De technologiesector op Wall Street is optimistisch aan de nieuwe beursmaand begonnen, aangewakkerd door een grote AI-deal. Amazon en OpenAI sloten maandag een overeenkomst ter waarde van 38 miljard dollar, waarbij de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services gaat gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen. Techconcern Amazon werd hiervoor beloond door beleggers met een 4 procent hogere koers.

30 minuten geleden
Maker van nachtkijkers profiteert van torenhoge defensiebudgetten

ATHENE (ANP) - Defensieconcern Theon International, beursgenoteerd in Amsterdam, profiteert flink van de politieke onrust en torenhoge defensiebudgetten in Europa. De in Athene gevestigde fabrikant van nachtkijkers en warmtebeeldsystemen voor de defensiesector ontving in de eerste negen maanden van het jaar voor 232,7 miljoen euro aan nieuwe orders. Dat is bijna een verdubbeling vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
Lilly wil onder meer nieuwe afslankpil produceren in Katwijk

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse farmaceut Eli Lilly wil in Nederland onder meer een nieuwe afslankpil gaan produceren, waarvoor het volgend jaar in zowel Europa als de Verenigde Staten toestemming hoopt te krijgen om die op de markt te brengen. Het bedrijf kondigde maandag aan voor 3 miljard dollar (2,6 miljard euro) een fabriek te bouwen in de gemeente Katwijk, vlakbij Leiden.

4 uur geleden
ABN AMRO stijgt op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs zag maandag bij het slot de eerder opgelopen winsten verdwijnen, deels door koersverliezen op Wall Street. ABN AMRO (plus 1 procent) eindigde bovenaan bij de hoofdfondsen in Amsterdam. De bank schrapt tientallen banen in zijn duurzaamheidsteam. Bijna zeventig van de vierhonderd duurzaamheidsexperts moeten vertrekken omdat de bank "efficiënter" wil werken.

5 uur geleden
Nederland ontvangt Amerikaanse farmaceut 'met open armen'

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid ontvangt de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly "met open armen". Dat zei demissionair minister Jan Anthonie Bruijn (Volksgezondheid) in het Haagse cultuurgebouw Amare, waar Lilly aankondigde een fabriek van 3 miljard dollar (omgerekend 2,6 miljard euro) te willen bouwen in Katwijk voor de productie van medicijnen. Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) noemde het "een van de grootste buitenlandse investeringen van de afgelopen jaren".

5 uur geleden
Massaclaim om terugleverkosten zonne-energie

DEN HAAG (ANP) - De terugleverkosten voor te veel opgewekte stroom via zonnepanelen zijn mogelijk tegen de regels. Claimorganisatie Claimer.nl is daar zelfs van overtuigd en is een massaclaim gestart tegen de energiemaatschappijen. Jurist Roelof de Nekker van de organisatie won al drie individuele zaken op dit gebied en vraagt consumenten zich nu te melden voor een gezamenlijke zaak.

5 uur geleden
Amazon en OpenAI sluiten deal van 38 miljard dollar voor ChatGPT

SEATTLE (ANP) - Amazon en OpenAI hebben een zevenjarige overeenkomst gesloten ter waarde van 38 miljard dollar, omgerekend 33 miljard euro. De bedrijven hebben afgesproken dat de eigenaar van ChatGPT rekenkracht van Amazon Web Services (AWS) kan gebruiken. Daarmee krijgt OpenAI toegang tot honderdduizenden geavanceerde Nvidia-processors om de populaire chatbot verder te ontwikkelen.

6 uur geleden