KLM worstelt nog met vluchten naar Azië vanwege Rusland-ban
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM weet nog altijd niet hoe straks vluchten van en naar bepaalde Aziatische bestemmingen zullen worden uitgevoerd. Vanwege het verbod om door het Russische luchtruim te vliegen, heeft het bedrijf vluchten naar luchthavens in China, Japan en Zuid-Korea tot en met donderdag geschrapt. Of en hoe de vluchten straks weer uitgevoerd kunnen worden, is volgens een woordvoerder KLM onderwerp van een "complex proces" waar momenteel hard aan wordt gewerkt.
KLM vloog tot de sluiting van het Russisch luchtruim veertien keer per week van en naar bestemmingen in de eerder genoemde landen. Daarbij is de frequentie momenteel minder vanwege de coronacrisis en de beperkingen die nog in veel landen gelden in vergelijking met de situatie van voor de crisis.
Om Rusland heen vliegen betekent dat vluchten een paar uur langer zullen duren. Dat betekent niet alleen dat dit KLM meer brandstof en tijd kost. Ook moet de maatschappij nadenken over aanpassingen van de catering en van de inzet van personeel. KLM hoopt deze week meer duidelijkheid te kunnen geven. Garanties geeft het bedrijf daarbij vanwege de complexiteit van het probleem niet.
Meer uit Financieel
ZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie heeft aangegeven dat Apple Ads en Apple Maps waarschijnlijk aan de criteria voldoen om als zogenoemde poortwachters te worden beschouwd. Als dat het geval is, legt Brussel de onderdelen van het Amerikaanse techbedrijf strengere regels op binnen de Wet digitale markten (DMA).
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) is vrijdag stilgelegd vanwege een technisch probleem in de datacenters. Dat bevestigde een woordvoerder van CME Group. Het Amerikaanse bedrijf exploiteert de grootste derivatenbeurs ter wereld.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien. Beleggers deden het rustig aan op de laatste handelsdag van november. Wall Street bleef donderdag dicht door de viering van Thanksgiving en is op Black Friday slechts een halve dag geopend. De New Yorkse beurzen sluiten op deze voor retailers belangrijke koopjesdag om 19.00 uur Nederlandse tijd.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim zeshonderd leden van vakbond FNV hebben een petitie ondertekend tegen de hervormingen die tijdelijk toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts voorstellen. Dat maakte de organisatie FNV Democratisch vlak voor het begin van een nieuwe rechtszaak over de crisis binnen FNV bekend.
4 uur geleden