KLM worstelt met vaccinatieverplichtingen in diverse landen
AMSTELVEEN (ANP) - KLM worstelt ermee dat steeds meer landen vaccinatie van vliegtuigbemanningen verplicht stellen of dat overwegen te doen. Dit kan leiden tot "grote operationele problemen" voor KLM, geeft de luchtvaartmaatschappij aan. Dan kan KLM niet-gevaccineerde crewleden namelijk niet meer op betreffende vluchten inzetten.
Het bedrijf benadrukt dat het medewerkers niet zal verplichten zich te laten vaccineren. Voorlopig probeert KLM de crewleden voor wie dit geldt in te roosteren op bestemmingen waar geen inreiseisen zijn. Maar naarmate meer landen inreiseisen gaan stellen, kan dit wel lastiger worden.
Trinidad & Tobago voeren per 16 oktober een vaccinatieplicht in voor vliegtuigcrew, weet KLM. Ook vanuit Canada en andere landen komen volgens de onderneming signalen dat zij naar verwachting binnenkort een dergelijke verplichting instellen. Verder verwachten steeds meer hotels waar KLM-personeel verblijft een vaccinatiebewijs.
De maatschappij zegt inzicht nodig te hebben in welke medewerkers niet kunnen voldoen aan de inreisverplichtingen en dus niet inzetbaar zijn op alle bestemmingen. De collega’s die dit betreft hebben daarom de vraag gekregen zich te melden bij KLM Health Services, die de reisrestrictie zal doorgeven aan de planningsafdeling van KLM.
Als een medewerker vanwege de vaccinatieverplichting niet mee kan op bepaalde vluchten, krijgt zijn of haar leidinggevende dit niet te horen. Volgens KLM krijgen leidinggevenden geen inzicht in de reden voor de restrictie.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.
2 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.
5 uur geleden