KLM worstelt met vaccinatieverplichtingen in diverse landen
AMSTELVEEN (ANP) - KLM worstelt ermee dat steeds meer landen vaccinatie van vliegtuigbemanningen verplicht stellen of dat overwegen te doen. Dit kan leiden tot "grote operationele problemen" voor KLM, geeft de luchtvaartmaatschappij aan. Dan kan KLM niet-gevaccineerde crewleden namelijk niet meer op betreffende vluchten inzetten.
Het bedrijf benadrukt dat het medewerkers niet zal verplichten zich te laten vaccineren. Voorlopig probeert KLM de crewleden voor wie dit geldt in te roosteren op bestemmingen waar geen inreiseisen zijn. Maar naarmate meer landen inreiseisen gaan stellen, kan dit wel lastiger worden.
Trinidad & Tobago voeren per 16 oktober een vaccinatieplicht in voor vliegtuigcrew, weet KLM. Ook vanuit Canada en andere landen komen volgens de onderneming signalen dat zij naar verwachting binnenkort een dergelijke verplichting instellen. Verder verwachten steeds meer hotels waar KLM-personeel verblijft een vaccinatiebewijs.
De maatschappij zegt inzicht nodig te hebben in welke medewerkers niet kunnen voldoen aan de inreisverplichtingen en dus niet inzetbaar zijn op alle bestemmingen. De collega’s die dit betreft hebben daarom de vraag gekregen zich te melden bij KLM Health Services, die de reisrestrictie zal doorgeven aan de planningsafdeling van KLM.
Als een medewerker vanwege de vaccinatieverplichting niet mee kan op bepaalde vluchten, krijgt zijn of haar leidinggevende dit niet te horen. Volgens KLM krijgen leidinggevenden geen inzicht in de reden voor de restrictie.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.
6 minuten geledenSTUTTGART (ANP) - Het Duitse industrieconcern Bosch heeft een "buitengewoon uitdagend" financieel jaar achter de rug en denkt niet dat de situatie dit jaar verbetert. Het bedrijf heeft onder meer last van toenemende concurrentie, lagere verkopen en hogere importheffingen.
15 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure heeft de verkoop van een tak van het satellietbedrijf Eutelsat geblokkeerd. Het Franse satellietbedrijf was van plan zijn grondantennes te verkopen, maar dit gaat vanwege zorgen over de nationale veiligheid niet door.
18 minuten geledenRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De economie van de eurozone is in de laatste drie maanden van vorig jaar 0,3 procent gegroeid in vergelijking met het voorgaande kwartaal, meldt statistiekbureau Eurostat op basis van een eerste raming. Daarmee presteerden de eurolanden beter dan economen hadden verwacht.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - China heeft AI-startup DeepSeek toestemming gegeven om hoogwaardige kunstmatige-intelligentiechips van het Amerikaanse Nvidia te kopen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Eerder hield Beijing de import van deze H200-chips nog tegen.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
2 uur geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
3 uur geleden