KLM wil dat Schiphol sneller gaat verbouwen
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol moet sneller verbouwen om nieuwe problemen met drukte te voorkomen. Dat zegt Maarten Stienen, operationeel directeur van KLM, in een interview met Het Parool.
Volgens hem moet vooral het achterstallig onderhoud in de bagagekelders aangepakt worden. "We zijn afhankelijk van Schiphol. De luchthaven moet zwaar aan de bak om ervoor te zorgen dat de bagagekelders op orde komen. Onze mensen werken daar, maar wij zijn afhankelijk van hun installaties en apparatuur", aldus de directeur.
KLM kijkt volgens hem wel tevreden terug op de meivakantie. "De vertrektijden waren op orde, de bagage was op orde en bij aankomst hadden reizigers gelijk snel hun koffers terug."
Komende zomer
Vorig jaar rond deze tijd waren er enorme wachtrijen op Schiphol door personeelstekorten. Dat had vertraagde, gemiste en geannuleerde vluchten tot gevolg. "We hebben allemaal ongelooflijk hard gewerkt zodat die ellende niet nog eens zou gebeuren", zegt Stienen daar nu over. "Maar het was spannend om te zien dat alles wat was voorbereid, zou werken."
Stienen zegt in het interview met de krant ook positief te zijn over komende zomer. "We hebben een goede meivakantie gehad, dan is het zeer aannemelijk dat de zomer ook goed gaat." Dat betekent niet dat er dan helemaal geen rijen zullen zijn. "De eerste weekenden waarin elke regio op vakantie gaat, zullen ongetwijfeld tot rijen leiden. Het wordt weer een zomer met vooral topdagen en drukke pieken. Maar niet zoals vorig jaar."
Meer uit Financieel
MILAAN (ANP/RTR) - Het Italiaanse modemerk Moschino heeft per direct twee nieuwe creatief directeuren benoemd. Loris Messina en Simone Rizzo volgen Adrian Appiolaza op, heeft moederbedrijf Aeffe zondag bekendgemaakt.
47 minuten geledenLA BAULE-ESCOUBLAC (ANP/DPA/BELGA/BLOOMBERG) - Een van de oprichters van de Franse gameontwikkelaar Ubisoft is omgekomen bij een crash met een privévliegtuig in Frankrijk. Dat meldt het bedrijf. De Franse Claude Guillemot werd 69 jaar.
2 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië gaat nog een extra maand korting geven op de belasting op benzine en diesel. Dat heeft premier Anthony Albanese zondag bekendgemaakt. Het land kampt nog steeds met hoge brandstofprijzen, die het gevolg zijn van de Iranoorlog. De steunmaatregel moet Australiërs helpen bij de stijgende kosten van levensonderhoud.
3 uur geledenBAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.
21 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.
22 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.
1 dag geleden