KLM werkt aan uitwerking herstelplan
AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM werkt aan een herstelplan om de maatschappij door de crisis te loodsen. Dat meldde de maatschappij in een reactie op het hulppakket van 3,4 miljard euro van het kabinet. Daarin zijn onder meer afspraken gemaakt over een herstructureringsplan.
Het doel van het plan is de huidige activiteiten van KLM te herzien en de maatschappij aan te passen aan de veranderende economische realiteit. Over eventuele banenreducties werd in de verklaring vooralsnog niets losgelaten. Naar verluidt gaat het om 6000 van de 30.000 banen die op de tocht staan bij de onderneming.
KLM-baas Pieter Elbers benadrukte nogmaals dat KLM door het rondwarende coronavirus in een crisis van ongekende omvang zit. Hij zei ook dat er "ingrijpende voorwaarden" gesteld zijn aan het steunpakket. Daar wordt de komende periode invulling aan gegeven.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).
52 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.
5 uur geledenALBUQUERQUE (ANP/RTR) - Een rechter in de Amerikaanse staat New Mexico heeft socialemediabedrijf Meta een geldstraf opgelegd van 25 miljard dollar (bijna 22,3 miljard euro) voor het misleiden van Facebook-gebruikers rondom hun privacy. Openbaar aanklagers van de staat beschuldigden Meta ervan gebruikers te hebben voorgelogen over de wijdverbreide toegang die andere partijen hadden tot persoonlijke gegevens.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites komen langzaamaan weer online, ziet het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC). Tal van websites gingen uit voorzorg plat nadat duidelijk werd dat in programmeertaal PHP, waarmee websites worden gebouwd, een aantal kritieke kwetsbaarheden zaten. Hierdoor liepen organisaties het risico dat ze gehackt konden worden.
8 uur geleden