Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

KLM vraagt parttimevliegers meer uren te vliegen om pilotentekort

KLM vraagt parttimevliegers meer uren te vliegen om pilotentekort

AMSTELVEEN (ANP) - KLM gaat parttimepiloten vragen om meer uren te vliegen. De luchtvaartmaatschappij kampt naar eigen zeggen met een groot pilotentekort en denkt dat de parttimers kunnen helpen om komende jaren roosterproblemen te voorkomen.

Bij KLM werken meer dan 3000 vliegers, zegt een woordvoerster na berichtgeving door De Telegraaf. Dit zijn er meer dan ooit tevoren, maar het gaat lang niet allemaal om fulltimekrachten. Zo zijn er ook mensen die bijvoorbeeld plannerwerk op kantoor combineren met vlieguren in de lucht. De afgelopen jaren is het aantal deeltijdverzoeken sterk gestegen. Omgerekend raakte de maatschappij hierdoor in een jaar tijd zo'n vijftig fulltimers kwijt.

Wat meespeelt is dat KLM tijdens de coronaperiode nagenoeg geen vliegers heeft aangenomen en omgeschoold. Sinds het einde van de lockdowns is de vraag naar vliegen echter weer flink aangetrokken. Omdat de maatschappij tegenwoordig niet meer over Rusland vliegt zijn er ook meer vliegers nodig. Sommige vluchten duren daardoor wel 30 procent langer. Verder is er de laatste tijd meer ziekteverzuim bij KLM.

Pilotentekort

Hoofd vliegdienst Eimerd Bult benadrukt in een intern bericht voor het personeel dat het probleem groot is. Als de maatschappij niets doet, blijven in 2027 waarschijnlijk een flink aantal vliegtuigen aan de grond omdat er onvoldoende piloten zijn om ze te besturen.

Ook nu al raakt het pilotentekort de hoeveelheid vluchten die KLM kan uitvoeren. Het is een van de redenen dat de maatschappij nog niet zoveel vluchten naar verre bestemmingen uitvoert als voor de coronapandemie. Dit leidt evenwel niet tot annuleringen, want er is al rekening mee gehouden in het vliegschema.

Omscholingen

"We hebben de afgelopen maanden al volop ingezet op het werven en opleiden van extra vliegers en instructeurs. Die acties werpen vruchten af: dit jaar verwachten we driehonderd vliegers aan te nemen, de jaren daarna nog ruim driehonderd. We doen duizend omscholingen per jaar en dat zal de komende drie jaar zo blijven", stelt Bult. "Toch hebben we nog steeds nieuwe aanwas nodig."

KLM bekijkt ook hoe het zijn vliegdiensten en trainingsorganisaties efficiënter kan organiseren. Daarnaast spreekt de maatschappij met pilotenvakbond VNV over andere maatregelen die zouden kunnen helpen bij het inperken van de tekorten. "Ik wil er geen doekjes om winden: we moeten pittige discussies aan en moeilijke keuzes maken", aldus Bult.

Meer uit Financieel

Wall Street terughoudend na Trumps afwijzing Iraans voorstel

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York lieten maandag bij de opening weinig beweging zien. Beleggers waren terughoudend na de verwerping van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. In het voorstel, dat Trump als "volkomen onacceptabel" bestempelde, zou Iran onder meer hebben geëist dat er een einde moet komen aan de Amerikaanse blokkade van Iraanse havens en het vrijgeven van bevroren Iraanse tegoeden.

25 minuten geleden
London Heathrow ziet minder passagiers door oorlog Midden-Oosten

LONDEN (ANP/AFP) - Minder vliegtuigpassagiers reisden in april via London Heathrow in vergelijking met een jaar geleden. Volgens de luchthaven is dit het gevolg van een verstoring in het wereldwijde vliegverkeer door de oorlog in het Midden-Oosten.

27 minuten geleden
Storing bij DigiD is verholpen, meldt beheerder Logius

DEN HAAG (ANP) - De storing bij DigiD is verholpen, meldt een woordvoerster van beheerder Logius. Gebruikers hadden eerder op de dag moeite met inloggen via de website en app.

1 uur geleden
Maastricht Aachen Airport drukker door Belgische staking

MAASTRICHT (ANP) - Maastricht Aachen Airport krijgt dinsdag te maken met extra vliegverkeer. De luchthaven meldt dat dit veroorzaakt wordt door een staking in België, waar Charleroi Airport en Brussels Airport last van hebben. Verschillende maatschappijen die normaal op Belgische luchthavens zouden landen, wijken uit naar Maastricht.

1 uur geleden
Premier Starmer komt met wet om British Steel te nationaliseren

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer wil met een nieuwe wet staalbedrijf British Steel nationaliseren. Het lukt niet om tot een akkoord te komen met de Chinese eigenaar Jingye, die vorig jaar de laatste twee hoogovens van het bedrijf wilde sluiten. Daarop hield de regering met een nieuwe noodwet de fabrieken toch open, maar nu is een permanente oplossing nodig.

2 uur geleden
DigiD kampt met storing

DEN HAAG (ANP) - Mensen hebben maandag moeite met inloggen op DigiD. Via de website allestoringen.nl is het aantal meldingen over DigiD sinds ongeveer 11.00 uur opgelopen tot ruim 3500. Een woordvoerster van Logius, de beheerder van DigiD, bevestigt dat er een storing is.

2 uur geleden
Aantal doorrijders aan de pomp zonder te betalen stijgt opnieuw

AMERSFOORT (ANP) - Het aantal automobilisten dat wegrijdt na het tanken zonder te betalen is opnieuw toegenomen. In april gebeurde dit bijna de helft vaker dan een jaar eerder, meldt SODA, een organisatie die voor tankstations achter wanbetalers aangaat. Sinds de oorlog in het Midden-Oosten eind februari begon, zijn de prijzen aan de pomp in Nederland gestegen tot nieuwe recordhoogtes.

4 uur geleden