KLM vraagt duizenden gestrande reizigers zelf hotel te boeken
SCHIPHOL (ANP) - KLM vraagt op Schiphol gestrande reizigers zelf een hotel te boeken. Normaal doet de luchtvaartmaatschappij dit, maar die kan dit "niet bolwerken door de grote aantallen". Een woordvoerster kan niet zeggen hoeveel reizigers precies zijn gestrand door het winterse weer, maar het gaat zeker om duizenden.
Maandag werd ruim de helft van de vluchten op Schiphol geschrapt door het winterse weer. KLM annuleerde zelf honderden vluchten. Toestellen die niet op Schiphol konden landen, weken onder meer uit naar Düsseldorf en Brussel. Het omboeken is een "ingewikkelde klus", zegt de woordvoerster. "Omdat we ook de komende dagen nog hinder verwachten, is het alle hens aan dek."
De impact voor maandagavond en dinsdag wordt nog in kaart gebracht. Dat maakt ook dat de maatschappij nog geen inschatting kan geven van het aantal geschrapte vluchten en gestrande reizigers. De financiële schade wordt later bekeken. Luchtvaartmaatschappijen vergoeden in zulke gevallen extra kosten zoals overnachtingen.
Meer uit Financieel
ROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
11 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
12 minuten geledenNOOTDORP (ANP) - Bodemonderzoeker Fugro blijft kampen met zwakte op de markt voor offshore windenergieprojecten. Wel krijgt het bedrijf meer werk vanuit de olie- en gasindustrie nu de energieprijzen hoog liggen door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor nam de omzet in het afgelopen kwartaal licht toe.
13 minuten geledenSEOUL/TOKIO (ANP) - De beurzen in Japan en Zuid-Korea zijn vrijdag hard omlaaggegaan. Vooral de chipbedrijven gingen in de uitverkoop na tegenvallende resultaten van chipfabrikant Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen zijn in september verder opgelopen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Gemiddeld waren de afzetprijzen 8,3 procent hoger dan in dezelfde maand vorig jaar.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is afgelopen kwartaal iets makkelijker geworden om personeel te vinden. De krapte op de arbeidsmarkt nam iets af doordat er meer werklozen waren om de openstaande vacatures te vervullen. Het aantal vacatures bleef ongeveer gelijk, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - Binance, 's werelds grootste cryptobeurs, is mogelijk getroffen door een grote hack. Volgens het bedrijf is voor ruim 2,5 miljard dollar (ongeveer 2,24 miljard euro) aan cryptomunten bevroren om diefstal te voorkomen. Binance heeft de handel in bepaalde producten stilgelegd en inmiddels ook alle stortingen en opnames tijdelijk opgeschort.
4 uur geleden