KLM-vliegtuig keert terug naar Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - Een vliegtuig van KLM dat onderweg was naar Rio de Janeiro is boven België omgekeerd en weer op weg terug naar Schiphol, laat een woordvoerder van de Luchtverkeersleiding Nederland weten.
Het gaat om vlucht KLM705 en het vliegtuig is een Boeing 777. Het vliegtuig was ongeveer veertig minuten in de lucht toen het omkeerde. Vanuit het vliegtuig is een noodmelding gedaan. Volgens een woordvoerster van KLM is sprake van een technisch mankement. De veiligheid van de passagiers zou niet in gevaar zijn.
Het vliegtuig zal kerosine laten vallen boven de Noordzee en dan uit voorzorg gaan landen. Hulpdiensten gaan ter plaatse op Schiphol, zoals gebruikelijk in dit soort situaties.
Volgens de woordvoerster van KLM zullen de passagiers na terugkeer op Schiphol later op de dag met een ander toestel alsnog naar Rio de Janeiro vliegen.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS roept reizigers op zo mogelijk ruim voor de avondspits te reizen, omdat er rond 17.00 uur nieuwe "stevige sneeuwbuien" komen. De sneeuw valt op plekken verspreid over het land, en dus zal de hinder fors toenemen, aldus de vervoerder.
25 minuten geledenWOERDEN (ANP) - Het is druk bij verwarmingsbedrijven vanwege het koude weer. Er komen veel extra storingsmeldingen binnen en monteurs hebben het drukker dan normaal, zegt brancheorganisatie Techniek Nederland. "Ze kunnen het nog goed aan. Mensen hoeven niet bang te zijn dat ze lang in de kou zitten."
36 minuten geledenLELYSTAD (ANP) - De rechtbank in Lelystad heeft maandag de vader en twee broers van de 18-jarige Ryan Al Najjar uit Joure veroordeeld tot gevangenisstraffen tot dertig jaar. De rechtbank acht bewezen dat het drietal het meisje in mei 2024 heeft vermoord door haar te wurgen en te verdrinken in het Oostvaardersplassengebied bij Lelystad.
38 minuten geledenLEEUWARDEN (ANP) - De lessen en activiteiten van de mbo-scholen van Firda gaan maandag niet door. Firda heeft hiertoe besloten vanwege de situatie met het ov en op de weg, zo is te lezen op de website van de scholenorganisatie die locaties heeft in Friesland en Flevoland. Door het winterse weer is er maandag veel hinder op de weg en in het openbaar vervoer.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI heeft de waarschuwing voor ijzel en sneeuw in verschillende provincies afgeschaald van code oranje naar code geel. In Noord-Holland, Zuid-Holland, Zeeland, Friesland en Groningen is niet langer code oranje van kracht.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Tot zeker 14.15 uur maandagmiddag rijden er door het winterse weer geen treinen in de regio Amsterdam, meldt de NS. Die werkt de reisplanner nog bij en dus kan er in de tussentijd onjuiste informatie staan. Schiphol is moeilijk bereikbaar. Er rijden geen treinen en de meeste bussen van Connexxion gaan ook niet meer naar het vliegveld.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Er ligt nog één iemand in het ziekenhuis na het ongeval in Nunspeet op 22 december, meldt een woordvoerder van de gemeente. Een 56-jarige vrouw reed in op een groep mensen die stond te wachten op een lichtjesoptocht op de Elburgerweg. Zeven slachtoffers van de aanrijding zijn weer thuis. Een van de in totaal negen slachtoffers overleed op 24 december. Eerder werd al bekendgemaakt dat opzet is uitgesloten. Ook was de bestuurster niet onder invloed van drank of drugs.
1 uur geleden